FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Którą wersję Trainza kupić?
Autor Wiadomość
Olej_to
świeżak


Wiek: 33
Dołączył: 27 Lut 2012
Posty: 3
Skąd: Olejwice
Wysłany: 29-02-2012, 21:21   Którą wersję Trainza kupić?

Witam serdecznie,
z góry na początku proszę o wyrozumiałość, jeżeli wybrałem zły dział do założenia mojego tematu.

Mój problem polega na tym, że nie wiem którą wersję popularnego "TRS" kupić. Aktualnie jeżdżę na TRS 2006 i jestem bardzo zadowolony z gry (wspaniała gra na mapach kilanzioma i KGrida, dużo polskiego taboru, brak błędów krytycznych). Jak powszechnie wiadomo świat idzie do przodu, a obserwuję jako "gość" scenę Trainza od dłuższego czasu i można łatwo stwierdzić, że następuje już następny skok jakościowy - analogicznie jak w przypadku przejścia z wersji TRS 2004 na TRS 2006. I ja planuję taki skok, a zachętą dla mnie jest mapa Jamala, która zwala z nóg. Wiem, że twórca pracuje na Trainzie 2009, jednak podobno nie jest stabilna wersja.

Moje pytanie jest takie - kupić TRS 2010, czy TRS 2012? Czy może TRS 2009? Która wersja sprawia jak najmniej problemów i jest najbardziej kontatybilna z TRS 2006?

Bardzo proszę o pomoc i rozwiązanie mojego dylematu. Za wszelki kłopot jaki sprawię - przepraszam.

Pozdrawiam!
 
 
 
drstrach
znawca


Pomógł: 336 razy
Wiek: 54
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 6691
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-02-2012, 21:30   

Jamal robi mapę na TS2010, więc jeśli chcesz grać w jego mapę musisz dokupić właśnie tą wersję (TS12 nie ma jeszcze w Polsce, można ją jedynie kupić na forum Auranu). Mała uwaga, jeśli działają Ci mapy w TRS2006 i nie masz z tą wersją problemów, to nie przenoś się w całości na TS2010, używaj obydwu wersji jednocześnie, jednej na stare mapy, drugiej na nowe.
 
 
 
Olej_to
świeżak


Wiek: 33
Dołączył: 27 Lut 2012
Posty: 3
Skąd: Olejwice
Wysłany: 29-02-2012, 21:36   

drstrach napisał/a:
Jamal robi mapę na TS2010, więc jeśli chcesz grać w jego mapę musisz dokupić właśnie tą wersję (TS12 nie ma jeszcze w Polsce, można ją jedynie kupić na forum Auranu). Mała uwaga, jeśli działają Ci mapy w TRS2006 i nie masz z tą wersją problemów, to nie przenoś się w całości na TS2010, używaj obydwu wersji jednocześnie, jednej na stare mapy, drugiej na nowe.

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. TRS 2006 na pewno zostawię, analogicznie zrobiłem jak przesiadałem się z TRS 2004 na TRS 2006 - po stwierdzeniu, że w "2006" działa 98% dodatków z starszej wersji, przesiadłem się na nowszą grę. Przy TRS 2010 chciałbym, aby efekt był podobny.

Jeżeli nie sprawi Ci to problemów, mógłbyś wytłumaczyć na czym polegają tryby: kontatybilny i natywny? Wiele razy te określenia padają wobec dodatków...

Pozdrawiam!
 
 
 
drstrach
znawca


Pomógł: 336 razy
Wiek: 54
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 6691
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-02-2012, 21:56   

Olej_to napisał/a:
Jeżeli nie sprawi Ci to problemów, mógłbyś wytłumaczyć na czym polegają tryby: kontatybilny i natywny? Wiele razy te określenia padają wobec dodatków...

Najprościej, w trybie kompatybilnym działają dodatki ze starszych wersji, które mogą mieć błędy (czerwony wykrzyknik w CMP), w trybie natywnym takie dodatki nie działają. Oczywiście jest to spore uproszczenie, bo zdarza się, iż dodatek nie ma błędów w CMP, a nie działa z powodu błędu skryptu.
Druga sprawa, tryb kompatybilny jest mniej wydajny, niż tryb natywny, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest mieć poprawione wszystkie dodatki i grać w trybie natywnym. Niestety to nie jest takie łatwe, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest używać innej wersji do starych map, a innej do nowych. Oczywiście możesz podejść do tego hardcorowo (jak ja), naprawić stare dodatki i uruchamiać stare mapy w trybie natywnym (konieczna wymiana wielu dodatków na mapach) ale nie polecam, ostatecznie sobie to odpuściłem (przynajmniej na razie).
 
 
 
Olej_to
świeżak


Wiek: 33
Dołączył: 27 Lut 2012
Posty: 3
Skąd: Olejwice
Wysłany: 01-03-2012, 00:10   

W sumie odpowiedziałeś mi na wszystkie pytania. Jeżeli będę miał jakiejś wątpliwości związane z tym tematem, ośmielę się zapytać o moje obawy.

Pozdrawiam i dziękuję.
 
 
 
Powerslave
user



Wiek: 33
Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 60
Skąd: Kraków
Wysłany: 01-11-2016, 14:29   

Uwaga, odkop roku, proszę nie strzelać :D

Otóż w dalszym ciągu korzystam z TRS2006, gdzie klecę sobie jakieś tam mapy (do tego celu ta wersja wystarcza). Zacząłem się jednak zastanawiać nas przesiadką na coś nowszego, a to ze względu na coraz większą ilość pięknych kabin wykonanych przez Adamstana. Przede wszystkim zależy mi na możliwości uruchomienia jak największej ilości polskich dodatków (roślinność Bogdana, sygnalizacja itd itp) i map, zaś oryginalna, dołączona zawartość nieszczególnie mnie interesuje. I teraz pytanie właściwe: co jest najlepszym wyborem? TANE, czy jakaś starsza wersja (jeśli tak, to która? swego czasu było tego sporo), czy co? :P

pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony przez Powerslave 01-11-2016, 14:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
zolwik
znawca
Dyżurny Ruchu



Pomógł: 232 razy
Wiek: 35
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 5125
Skąd: Wrocław
Wysłany: 01-11-2016, 14:34   

wystarczy przeczytać tematy na forum.

bezbłędne działanie kabin Adama jest zapewnione w TS2010.
_________________
Pogromca AI

TOWARY i ŁADOWNIE PNT https://1drv.ms/u/s!AuMHAl_RhKy3f6eiQA_ZfFAf0BM?e=Gj1ZGa
 
 
 
Powerslave
user



Wiek: 33
Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 60
Skąd: Kraków
Wysłany: 01-11-2016, 14:45   

Tematy przeglądnąłem, ale zostałem tak bardzo z tyłu jeśli chodzi o wersje Trainza, że wiele mi to nie mówi ;) Szukam po prostu czegoś optymalnego, co pozwoli uruchomić nowe kabiny, a także starsze dodatki.
 
 
 
RBach 
Administrator
Toromistrz


Pomógł: 307 razy
Wiek: 47
Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 4441
Skąd: Gościcino Centralne
Wysłany: 01-11-2016, 15:28   

To w takim razie 2010 w najwyższym buildzie 49933. Można mieć też dodatkowo New Errora, ale po to, żeby "se pojeździć" i mieć dostęp do DLS. Do budowy tylko 2010 i nic innego :-)
_________________
Moje dodatki
Instrukcje kolejowe
KUID:263713
aktualny release skryptów sygnalizacji v5.4: 18.07.2022
Ostatnio zmieniony przez RBach 01-11-2016, 15:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Powerslave
user



Wiek: 33
Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 60
Skąd: Kraków
Wysłany: 01-11-2016, 17:16   

Super, dzięki! Build wspomniany przez Ciebie jest wciąż dostępny w dystrybucji cyfrowej za zawrotne 9,99, więc już się ściąga :P
 
 
 
szuja 
świeżak


Wiek: 41
Dołączył: 05 Lis 2016
Posty: 8
Skąd: Herby Stare
Wysłany: 01-12-2017, 09:16   

Witam,

Postanowiłem na serio zacząć swoją przygodę z TRAINZ. Jakiś czas temu zakupiłem sobie wersję 2009 ale miałem bardzo słaby sprzęt i nie byłem w stanie zainstalować wszystkich zależności trasy Lublin-Dorohusk, którą chciałem potraktować jako bazę do dalszej rozbudowy.
Obecnie mam ciut lepszy komputer (parametry w załączniku) ale Lublin-Dorohusk wymaga minimum TS2010 więc nie ma mowy o jej zainstalowaniu.
Mam dylemat. Proszę o pomoc i podpowiedź, czy lepiej zakupić TS2012 czy TANE - co do którego mam wątpliwości, że mój komputer go nie uciągnie?

https://zapodaj.net/8d982628a53b1.jpg.html
Ostatnio zmieniony przez szuja 01-12-2017, 09:18, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
Pawel_15 
znawca
Mann Bonk



Pomógł: 68 razy
Wiek: 34
Dołączył: 30 Maj 2009
Posty: 2114
Skąd: Espenkrug/Bonk
Wysłany: 01-12-2017, 09:20   

Trainz 2010 kosztuje dzisiaj grosze i jest stabilną wersją gry. Z TANE podobnie jak z TS2009 bywa różnie a dodatkowo TANE ma większe wymagania sprzętowe. Kolejna sprawa to to że w TS10 działać będzie ci cały tabor ADHD i kilka map stworzonych pod tę wersję gry :)
 
 
szuja 
świeżak


Wiek: 41
Dołączył: 05 Lis 2016
Posty: 8
Skąd: Herby Stare
Wysłany: 01-12-2017, 09:58   

Szukam tej wersji ale nigdzie nie jest dostępna. Na allegro znalazłem jedynie niemiecką wersję :/
 
 
 
Jodła0104 
nowy


Dołączył: 06 Sty 2017
Posty: 24
Skąd: Kraków
Wysłany: 01-12-2017, 16:32   

No niestety trochę się kolega spóźnił. Żadne Steamy, g2a ani inne tego typu rzeczy już 2010 nie oferują. Jest dostępna tylko za 20 baksów na Amazonie, słaby interes.
 
 
 
Lxd2
nowy


Dołączył: 21 Cze 2008
Posty: 49
Skąd: PL
Wysłany: 06-08-2022, 11:44   

Witam, po kilku latach chciałbym wrócić do gry. Na dzień dzisiejszy którą wersję warto kupić? Chodzi o dodatki i kompatybilność.
 
 
Pawel_15 
znawca
Mann Bonk



Pomógł: 68 razy
Wiek: 34
Dołączył: 30 Maj 2009
Posty: 2114
Skąd: Espenkrug/Bonk
Wysłany: 06-08-2022, 12:35   

TRS19
 
 
rysztur
znawca



Pomógł: 71 razy
Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 1063
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 06-08-2022, 14:31   

To zależy od wielu czynników. Jak chcesz sobie pojeździć (na chwilę) to mozesz zainstalować starego TS2010... styknie.
Ale jak masz ambicje na coś większego (budowa map) i nie masz problemu z hajsem, polecam TRS2022. Dlaczego? Bo jest pozbawiony większości wad dziwiętnastki (w geodecie) i oferuje parę nowości. Szczególnie, że na Auranie kosztują podobnie

Ale tak jak Paweł pisał, TRS2019 PLATINIUM to w/g mnie dziś standard.
 
 
Aikozann
zaawansowany


Pomógł: 50 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Sie 2010
Posty: 894
Skąd: Sierpc
Wysłany: 07-07-2023, 21:38   

Witam.
Pozwolę sobie nieco odświeżyć temat, jako że ostatnie posty są tu sprzed roku.

Pytanie takie jak temat wątku: jeśli na dzień dzisiejszy (lipiec 2023) kupować Trainz'a, to jaką wersję byście polecali?

Pozwolę sobie nieco sprecyzować swoje preferencje i oczekiwania.
- Zaznaczam, że najważniejszą kwestią jest dla mnie dostępność polskich dodatków i map, oraz jak największa kompatybilność z polskimi dodatkami. Większość wbudowanej zawartości "kangurzej" i tak raczej niespecjalnie nadaje się do czegokolwiek. Wszelkie bzdety typu First Class Ticket'y też są raczej drugorzędne, bo i tak w > 90 % korzystam z nieodpłatnych dodatków polskich Twórców.
- Drugą najważniejszą kwestią jest możliwie funkcjonalny i wygodny w korzystaniu tryb Geodety - żeby miał funkcjonalność przynajmniej nie gorszą niż ten w TS2010 EE b. 49933. Do tego, żeby tryb Geodety możliwie dobrze współpracował z narzędziami wspomagającymi tworzenie map, takimi jak HOG, TransDEM Trainz Edition, basemap'ami, i innymi podobnymi.
- Trzecią najważniejszą kwestią jest to, aby była to wersja możliwie jak najmniej uciążliwa, zawierająca możliwie jak najmniej mankamentów.
- I czwartą najważniejszą kwestią jest to, aby była to wersja umożliwiająca względnie łatwe i bezproblemowe przenoszenie zawartości (map, dodatków, ..., itp.) z wersji TS2010 EE b. 49933 (bo taką obecnie posiadam).

Grafika jest kwestią drugorzędną, bo Trainz'a uważam raczej za coś do "dłubania" niż do zachwycania się grafiką, coś zaspokajającego bardziej "potrzebę twórczości" niż "potrzebę estetyki". Poza tym, tak czy inaczej, śledząc od dłuższego czasu różne publikowane tu screenshot'y, wydaje mi się że chyba największym obecnie mankamentem graficznym w nowszych wersjach Trainz'a jest "współpraca" ich silników graficznych z "tekturowymi" drzewkami z czasów pre-TS2010, których bardziej wyrafinowany model cieniowania wręcz uwydatnia ich "tekturowatość":
https://www.trainzpicture...10.54.18.45.png (przykładowy screenshot, pozwoliłem sobie pożyczyć z działu "Screenshoty")
z czym już raczej nic się zrobić nie da, i będzie to wyglądać jak wygląda (no chyba że użyłby jakichś "nie-tekturowych" drzewek, ale na to się raczej nie zanosi, jako że Bogdanowa paczka wciąż nie ma sobie równych). Dlatego też raczej nigdy nie spieszyło mi się z przesiadką z wersji TS2010 EE b. 49933, która może i stara, bez efektowanego oświetlenia i cieni, ale działa, i przynajmniej nie uwydatnia "tekturowatości" drzewek :-P

Nie mniej jednak w kwestii grafiki nie trzeba się tu jakoś bardzo ograniczać, i jako takie rozpasanie graficzne też względnie wchodzi w grę, bo od niedawna przesiadłem się na nowy sprzęt, którego specyfikację dla porządku to przytoczę (to laptop, jak coś):
AMD Ryzen 7 6800H (8 cores, 3.2 GHz, 4 MB L2 cache, 16 MB L3 cache, TDP 45 W)
32 GB RAM DDR5-4800 (2400 MHz)
nVidia GeForce RTX 3060 Laptop GPU (6 GB VRAM GDDR6)

Ale jak coś to wolałbym nawet nieco gorszą grafikę, jeśli by miało płynniej działać. Myślę że różnica wizualna i tak będzie duża, jako że przesiadałbym się z wersji TS2010 EE b. 49933 :mrgreen:

Nie jestem jeszcze na 100 % zdecydowany na przesiadkę z wersji TS2010 EE b. 49933, bo do swojego dłubania mi w sumie wystarcza, ale, jako że przyszedł czas na update sprzętu, no i jakoś tam trzeba iść z duchem czasu, chętnie poznam obecną sytuację na rynku i co jest obecnie do wyboru. Poza tym też coraz więcej map wychodzi już tylko na nowszych wersjach Trainz, więc chciałbym mieć też możliwość ich doświadczenia. Mam więc nadzieję, Koledzy, że coś doradzicie :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Aikozann 07-07-2023, 21:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Railwoj 
trainz


Pomógł: 22 razy
Wiek: 48
Dołączył: 05 Mar 2018
Posty: 275
Skąd: Kraków
Wysłany: 07-07-2023, 23:35   

Uwzględniając podane przez Ciebie preferencje, plus niewspomniany, ale myślę, że także jakoś istotny aspekt ekonomiczny (rozumiany jako stosunek jakości produktu do jego ceny widziany z perspektywy użytkownika, lub mówiąc inaczej, jako racjonalna chęć uniknięcia przepłacania za faktyczne badziewie w błyszczącym papierku), doradzałbym zakup TANE.
Kupując jej podstawową wersję (z wbudowanym kangurzym minimum - i bardzo dobrze, bo bez mnóstwa niepotrzebnych śmieci, których się i tak nie używa) miałem dokładnie takie same oczekiwania, jak Ty. I nie zawiodłem się na niej. Powiedziałbym, że jest to wersja pomyślana dla starych wyjadaczy, którzy latami działali na poprzednich wersjach i nie potrzebują ficzerów - bajerów na zachętę, tylko oczekują funkcjonalności i niezawodności samej gry i jej wbudowanych mechanizmów i narzędzi. Tudzież chodzi im o platformę do łatwego przeniesienia już zgromadzonej / stworzonej kolekcji dodatków i map, oraz ich dalszego, w miarę intuicyjnego, rozwijania. Dokładnie te sprawy zapewnia TANE, za zaledwie kilka dolarów.
Jest to wersja, która spośród ostatnich znanych mi wersji (do TS19 włącznie) jest najbardziej stabilna. Nigdy mi się nie wywaliła z powodu jakiejś wewnętrznej dysfunkcji, znanej doskonale ze starszych wersji. Cały polski tabor działa zgodnie z oczekiwaniami, inaczej, niż w 19. Umożliwia ona ponadto łatwe przeniesienie i łatwe dostosowanie starszych dodatków i map. Jest też bardziej wydajna niż TS10, ponieważ można budować lub (szczególnie) łączyć mapy o znacznie większej powierzchni, niż to było możliwe do TS12 włącznie. W przypadku map nie ma również niemiłych niespodzianek, które zdarzają się w 19, np. jeśli chodzi wypoziomowanie punktów torów czy rozjazdów. Mam na myśli to, że znajdują się one dokładnie tam, gdzie się je ustawiło w starszej wersji gry. W 19 potrafią zdarzyć się niemiłe zaskoczenia pod tym względem, i to przy przeniesieniu mapy z TANE. TANE jest także bardziej liberalna niż trawnik jeśli chodzi o tolerancję "błędów" dodatków. Np. brak obrazka w dodatku nie skutkuje w TANE czerwoną kropą w CM, inaczej, niż w 19.
Geodezja, moim zdaniem, działa tak samo, jak znanej Ci wersji TS10, a przy tym TANE jest wersją z lepszym silnikiem no i 64-bitową, co wyraźnie się odczuwa w sensie wydajności działania pod Windowsem. W perspektywie wszystkie dodatki naprawione (bezbłędne) w TANE można bez problemu przenieść pod 19 lub wyżej. Nie ma może shaderów, które cieszą rzeczywiście oko w 19 w maszyniście, ale łatwo można się bez nich obejść, jeśli się ma takie priorytety, jakie przedstawiłeś w Twoim poście.
Reasumując, polecam Ci zakup TANE. Myślę, że nie pożałujesz. Generalnie nie polecam 19, choć ostatecznie, po wszystkich poprawkach w te i we wte, jest ona w SP5 także dość stabilna. 19 może i warto byłoby kupić, gdybyś trafił na jakąś superpromocję. Fajniejsza jest może od TANE do jazdy i robienia klimatycznych screenów, jeśli się odpowiednio ustawi oświetlenie, kierując się wskazówkami Radka. Ale nie sądzę, że tę wersję kiedykolwiek puszczą za podobną cenę, co TANE. Zatem chyba bardziej perspektywicznie byłoby kupić TANE i działać w niej, jako najniższej obecnie wersji kompatybilnej z 64-bitową linią rozwojową obecnych Trainzów opartych na nowym silniku. No i jest ona najniższą obecnie wersją gry zapewniającą dostęp do DLS'u N3V. A w dalszej perspektywie poczekać na sensowną obniżkę ceny np. 22-jki, albo jeszcze jakiejś kolejnej wersji.
Zakup TANE oznacza, moim zdaniem, z punktu widzenia polskiego trainzowego weterana, największą ilość zalet wynikających z technologicznego rozwoju Trainz jako gry, przy najmniejszej ilości wad, za najmniejsze możliwe pieniądze.
OK, jest parę świetnych polskich map zrobionych już pod 19, ale ja bym je (tymczasowo) odżałował na rzecz łatwego przeniesienia już posiadanej zawartości na nowy silnik gry.
Ostatnio zmieniony przez Railwoj 08-07-2023, 00:12, w całości zmieniany 10 razy  
 
 
 
ryszard
znawca



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 3920
Skąd: Opole
Wysłany: 08-07-2023, 08:45   

https://www.youtube.com/w...36ye0w&index=27
Link odnośnie ustawienia światła, co prawda w TS19 ale bazując na tym ustawiłem światło w TANE. , bo tą wersję gry preferuję. "Tekturowe drzewka" są tylko dlatego, bo obrazek jest kompletnie przepalony. Jak skorzystasz z Radka porady, to w TANE uzyskasz takie samo oświetlanie drzew co w TS2010. Ta wersja w zupełności zaspokaja potrzeby dłubacza map. Silnik pozwala na bardzo rozbudowane mapy
 
 
 
Peeet2005 
zaawansowany
Peeet2005



Pomógł: 8 razy
Wiek: 63
Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 691
Skąd: Kraków
Wysłany: 09-07-2023, 21:59   

Zgadzam się z Railwojem co do TANE, którą to wersję używałem od samego początku. TRS19 kupiłem dopiero jak wyszła SP1 i była promocja w N3V. Niewątpliwą zaletą TANE jest właśnie bezproblemowy import nawet bardzo starych map, czego TRS19 już nie potrafi. Tereska jeszcze w wersji SP1 nie robiła problemów z polskim taborem i dla tego właśnie jej używałem dość długo. Kolejne SP już zepsuły to o je konsekwentnie olewałem. Oczywiście miałem inną wersję ktora się aktualizowała i doszła do SP5. Na początku tego roku dokupiłem wersję Platinum i przyznam się że był taki czas gdzie miałem zainstalowane TANE, TRS19 SP1 i TRS SP5 i jeszcze wersję Platinum :-) Efekt tego był taki, że żadna z wersji 19 nie działała stabilnie. każda z wersji często wypadała do pulpitu bez ostrzeżenia. Myślałem że to jakiś feler w tej 19 ale gdy zostawiłem tylko TANE i Platinum już jest spokój. Tę ostatnią wersję zakupiłem idąc za radą Radka i właściwie nie żałuję (też była promocyjna cena). Ta szybka zmiana trybów geodety i maszynisty jest bardzo wygodna. Wstawiasz pociąg na trasę, jedziesz i w każdym momencie możesz szybko poprawiać błędy i jechać dalej. Innych plusów dodatnich nie zauważyłem :-D
_________________
KUID:269437
 
 
 
Aikozann
zaawansowany


Pomógł: 50 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Sie 2010
Posty: 894
Skąd: Sierpc
Wysłany: 10-07-2023, 23:43   

Dziękuję za cenne rady. W takim razie rzeczywiście skłaniałbym się ku TANE, jako że najlepiej wpisuje się to w moje oczekiwania, choć możliwe że TRS19 też rozważę jako opcję "na przyszłość", jeśli trafi się na wyprzedaży w okazyjnej cenie; może kiedyś poprawią ją na tyle, że będzie można się na nią przesiąść.
Za radę odnośnie ustawienia oświetlenia również dziękuję, dobrze że można to wyregulować i zniwelować ten niekorzystny efekt wizualny.

Jeszcze takie pytanie: jak najlepiej kupować TANE (i ew. TRS19)? Przez Steam'a? Najchętniej kupiłbym pudełkową wersję, jeśli się da.
Ostatnio zmieniony przez Aikozann 10-07-2023, 23:51, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Peeet2005 
zaawansowany
Peeet2005



Pomógł: 8 razy
Wiek: 63
Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 691
Skąd: Kraków
Wysłany: 11-07-2023, 07:03   

TANE w wersji pudełkowej była np. w Morele.net ale za ok 50 zł. Widziałem też i po 75 zł. Najtaniej będzie chyba jednak bezpośrednio w Auranie a przy tym masz zawsze dostęp do wersji instalacyjnej. To tak jakby w pudełku :) Przy dzisiejszych szybkościach Internetu ściągasz plik 10 GB najdalej w kilka minut. Odradzam zakup u pośredników np. na Steamie.
_________________
KUID:269437
Ostatnio zmieniony przez Peeet2005 11-07-2023, 07:06, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Railwoj 
trainz


Pomógł: 22 razy
Wiek: 48
Dołączył: 05 Mar 2018
Posty: 275
Skąd: Kraków
Wysłany: 11-07-2023, 14:33   

Peet2005 ma rację, nie kupuj u pośredników, bo to pachnie tylko dodatkową koniecznością tłumaczenia, że nie jest się wielbłądem, gdy już i tak jest jakiś kłopot z grą.

Ja zarówno TANE jak i 19 kupiłem bezpośrednio w sklepie N3V online. Przy dzisiejszych prędkościach internetu - także pełna zgoda, pobranie instalatora trwa parę czy paręnaście minut. Zaletą zakupu online jest to, że dostęp do źródłowego pakietu instalacyjnego gry masz zawsze z własnego konta i w każdej chwili możesz pobrać go i przeinstalować ponownie, bez obawy, że płytka CD zdefektowała, gdyby zdarzyła się taka potrzeba.

Bardzo polecam Ci także skorzystać po zakupie z rzeczywiście rewolucyjnej, choć istniejącej poza blaskiem fleszy, możliwości przeniesienia własnej zawartości do innej lokalizacji na komputerze niż instalacja samej gry. Ja w ten sposób mam swoje dodatki na zewnętrznym dysku SSD. W starterze TANE znajdziesz link do instrukcji, jak to zrobić.

Zaletą tej operacji jest nienaruszony stan Twoich dodatków, bez konieczności robienia ich kopii zapasowej, w przypadku konieczności przeinstalowania samej gry z powodu jakichś problemów z działaniem. Te problemy są o rząd wielkości rzadsze niż w starszych Trainzach, ale, wiadomo, mogą się zdarzyć. Wtedy wystarczy przeinstalować samą "czystą" grę na nowo, a potem tylko wskazać w ustawieniach lokalizację folderu local - tę zapisaną w innym miejscu. Unika się w ten sposób mozolnego wgrywania dodatków na nowo.
 
 
 
Aikozann
zaawansowany


Pomógł: 50 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Sie 2010
Posty: 894
Skąd: Sierpc
Wysłany: 15-07-2023, 14:25   

Dziękuję za porady :-D TANE w wersji pudełkowej będzie więc chyba dla mnie najlepszym rozwiązaniem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group