FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: ryszard
12-07-2014, 19:46
Parowóz serii Ty45
Autor Wiadomość
Pm37 
zaawansowany

Wysłany: 15-01-2013, 17:56   Parowóz serii Ty45

Dzień dobry forumowicze. Dzisiaj na fejsbuku otrzymałem oto taką wiadomość od znajomego miłośnika kolei.

Cytat:

W dniu 15.01.2013 r. otrzymałem informację, że w częściach (popalony) przyjechał wczoraj do Huty Łabędy w Gliwicach kocioł "najprawdopodobniej z parowozu Ty45-6 z Kędzierzyna Koźla". Pozostałych elementów parowozu nie było. Cięcia blach są na tyle świeże, że nie zdążyły jeszcze zardzewieć.

Szukam potwierdzenia czy to ten parowóz czy inny. Nie znany jest numer parowozu zatem ustalenie jest niemal nie wykonalne. Szukamy po papierach przewozowych ale to też nie jest łatwe.

Gdyby ktoś widział, że brakuje jakiegoś parowozu normalnotorowego, to proszę o szybką wiadomość ale pewną i sprawdzoną. Obszar poszukiwania zaginionego parowozu, to cała Polska.

Sprawa jest dość pilna, a przynajmniej tak mi się wydaje. Jeśli posiadacie jakiekolwiek informacje nt. tego parowozu - piszcie w temacie, zgłaszajcie do mnie, a ja to przekażę właściwej osobie.

Damiaan3
super trainz

Wysłany: 15-01-2013, 18:04   

A to nie przypadkiem tu jest wożony? http://www.youtube.com/watch?v=u98dO2bzwWU 0:047. Tu niby jest Pt47-65.

Dodam jeszcze ciekawy artykuł http://www.kmk.kkozle.pl/news.php?readmore=249 a tu min. "
Konserwator Zabytków działając z wniosku Towarzystwa Eksploracyjnego "TABU"wpisał wrak parowozu Ty45-6 z Kędzierzyna-Koźla do rejestru zabytków ruchomych"
Ostatnio zmieniony przez Damiaan3 15-01-2013, 18:12, w całości zmieniany 1 raz  

Pm37 
zaawansowany

Wysłany: 15-01-2013, 18:21   

Niestety Damian, ale w Polandii zdarzają się takie rzeczy, o których nawet fizjologom się nie śniło... Tutaj cytat wujka Ferdka jak najbardziej trafny.

Ty45-6 to bardzo prawdopodobny typ, gdyż jak twierdzi jeden z członków TOZK - pocięty kocioł najbardziej przypomina tego jaki miał Ty45. Ale to na razie wstępny typ i kto wie czy się to nie zmieni.

Z kolei wątpię, żeby kocioł z Pt47-65 był tym poszukiwanym, ale na razie nic nie wiem - czekam na więcej informacji. Osobiście uważam to za mało prawdopodobne.

Dostojny Kocur
znawca
świr

Wysłany: 15-01-2013, 18:27   

Napiszcie do Hanysa najlepiej, żeby zlukał czy ten Ty45 w KK nadal stoi.

Damiaan3
super trainz

Wysłany: 15-01-2013, 18:34   

A no wiem, że się dzieją rzeczy, że ręce aż opadają no ale wiesz jak kończy się rewizja lub modernizacja w Polsce np. modernizacja SP32 to i co dopiero rewizja kotła parowozu. Głowy tez nie dam, że to na pewno Pt47.Obym się mylił tfu tfu!

UAZ 
znawca
Automatyk

Wysłany: 15-01-2013, 19:14   

O Petuche się nie bójcie, kocioł jakiś czas stał na Franowie, ale targali go do Piły na remont.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi