FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Trainz 2010 nie chce się włączyć
Autor Wiadomość
ziba998
świeżak


Wiek: 26
Dołączył: 05 Lis 2010
Posty: 3
Skąd: Mirsk
Wysłany: 18-03-2011, 15:08   Trainz 2010 nie chce się włączyć

Cześć
Gdy włanczam Trainz 2010 wyskakuje mi błąd w którym pisze:
Unable to connect to the Trainz Asset Database.
Co mam zrobić? Odrazu powiem że to nie za słaby sprzęt bo komputer mam ,,żyleta"
 
 
xsoner2010 
trainz
xsoner2010


Wiek: 30
Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 329
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 18-03-2011, 15:23   

Nie chcę cię wprowadzić w błąd, ale będziesz musiał chyba przeinstalować grę, jeśli się mylę poprawcie mnie.
_________________
https://xsoner.krb.com.pl/
 
 
 
ziba998
świeżak


Wiek: 26
Dołączył: 05 Lis 2010
Posty: 3
Skąd: Mirsk
Wysłany: 18-03-2011, 15:32   

Co jeszcze mógł bym zrobić? Ponieważ reinstalacja była by dla mnie trudna bo mam na dysku ponad 3000 dodatków i wszystkie mam zainstalowane. :cry:
 
 
xsoner2010 
trainz
xsoner2010


Wiek: 30
Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 329
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 18-03-2011, 18:18   

Zrób archiwum i reinstaluj, nie widzę innego wyjścia.
_________________
https://xsoner.krb.com.pl/
 
 
 
ziba998
świeżak


Wiek: 26
Dołączył: 05 Lis 2010
Posty: 3
Skąd: Mirsk
Wysłany: 18-03-2011, 19:10   

Jestem troche zielony więc jak się robi archiwum? :oops:
 
 
xsoner2010 
trainz
xsoner2010


Wiek: 30
Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 329
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: 18-03-2011, 22:31   

Najpierw otwórz menadżera zawartości, następnie w zakładce "szukaj" (po lewej stronie menadżera) musisz troszkę popróbować i wybrać lokalizacja : lokalne tzn. klikasz tam taki plusik i masz dwa prostokątne okienka obok niego w tym po lewej wybierasz lokalizacja, i w tym po prawej lokalne. Wszystko co ci się wyszuka zaznaczasz, klikasz prawym na to i "archiwum" wszystko powinno ci wrzucić na listę po lewej stronie menadżera, lista nazywa się chyba "archiwum" oczywiście może ci wyskoczyć komunikat że coś się nie chce wrzucić na listę bo jest np: wbudowane w grę, przeczytaj komunikat i klikaj ok (ważne żebyś przeczytał). Potem w tej zakładce "archiwum" klikasz "archiwizuj" jeśli się nie da kliknąć na to przejrzyj listę i jak masz obok jakiegoś dodatku plusik to kliknij w niego żeby się lista zależności (czy jakoś tak) rozwinęła. no i jak już podświetli się "archiwizuj" to klikaj w niego i zaczyna się archiwizować, nie pamiętam za bardzo ale może wyskoczyć jakieś okienko to przeczytaj i klikaj ok (czy jakoś tak). No i w końcu zaczyna się archiwizować, może to trwać troszkę przydługo zależy ile ty tam tego masz. Więc jeśli komputer zachowywał by się tak jak by się zwiesił to się nie przejmuj i daj mu dalej pracować, najlepiej nic nie robić na kompie podczas archiwizacji, i pamiętaj to się może długo robić. Najpierw uruchom menadżera i popróbuj.

(PS. jeśli nie możesz uruchomić przez ten błąd też menadżera to jest musztarda po obiedzie, nic nie zrobisz. A no i oczywiście menadżer jest w wersjach 2006+ więc jak masz starszą wersję to można innym sposobem spróbować)
_________________
https://xsoner.krb.com.pl/
Ostatnio zmieniony przez xsoner2010 18-03-2011, 22:36, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
dumel91
nowy


Wiek: 32
Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 36
Skąd: Wrocław
Wysłany: 10-05-2011, 20:45   

Kupiłem dziś gre... TS10 ucieszony wrociłem do domu ze zaraz bede mogł pograć

zainstalowałem gre cd key wpisalem i wyskoczyło mi takie okienko
''wyszukiwanie plikow dodanych składnikow '' i tak czekam i czekam i czekam help :)
 
 
aliant023
user


Pomógł: 3 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 88
Skąd: Szczecin
Wysłany: 29-05-2011, 11:28   

Nie zakładam nowego tematu- Jest problem, wczoraj kupiłem grę i zainstalowałem, potem uruchomiłem i ładnie jeździło wszystko, po wyjściu pojawił się komunikat że jest aktualizacja, więc kliknąłem na pobieranie... Instalowało się ładnie aż doszło do połowy i tak od około 16 do chyba 21(jakoś do końca pierwszej połowy meczu Barcy i Manchesteru;)) stało w jednym punkcie, w końcu straciłem cierpliwość i anulowałem, po wejściu w grę nie było samouczka a większość taboru podświetliła się na czerwono (i oczywiście się nie wyświetlała, tabor tylko orginalny). Zainstalowałem grę od nowa, po drugim instalowaniu łatki znowu zatrzymało się w połowie... ale po anulowaniu gra działała, tym razem wszystko chodziło poza tym że zniknął samouczek. Zainstalowałem sobie na sprawdzenie 5 wagonów(niemieckie wagony IC takie jak w EC "Wawel", PKP B10 111Ag St.Wrocław, PR A9o 112Ad St.Rzeszow, PKP B10nou YB St.Szczecin). 2 ostatnie pokazały mi się jako "MISC", na niemieckich nie zwróciłem na to uwagi, włączam grę, pokazuje się czarny ekran i klepsydra, czekam jakąś godzinę ale dalej nic... Myślałem ze trzeba poczekać tak jak w Trs2006 ale tam było do pół godziny, a poza tym przy około 30GB dodatków...
Czy znalazł by się ktoś chętny do pomocy?;)


edit: Problem z włączeniem zniknął narazie, ale z taborem nie, pokazały mi się wbudowane wagony i lokomotywy, nic nie podświetla na czerwono, ale nie ma na dworcu ani wagonów DB ani tych dwóch oznaczonych przez trainza jako "MISC" a wagon z bydgoszczy jest na liście ale się nie pokazuje.
Ostatnio zmieniony przez aliant023 29-05-2011, 11:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
drstrach
znawca


Pomógł: 336 razy
Wiek: 54
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 6691
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-05-2011, 11:44   

Aliant023 musisz dokończyć aktualizacje, niestety bez nich gra chodzi słabo i sprawia duże problemu. Być może Twój problem z aktualizacją polega na zbyt małej ilości przydzielonej pamięci podręcznej, lub zbyt małej ilości miejsca na dysku. Aha, aktualizacja trochę trwa, z tego co pamiętam to u mnie było 4-5 godzin, podejrzewam że długość instalacji aktualizacji zależy od procesora (rozpakowywanie spakowanych plików w formacie .ja, a ich następnie pakowanie).
 
 
 
Łukasz
super user



Pomógł: 4 razy
Wiek: 27
Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 111
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-05-2011, 13:05   

Mam ten sam problem kupiłem wczoraj TRS2010, zainstalowałem wszystko dobrze i nieda sie uruchomić jak biore "graj" to wyskakuje "nie mo?na odnale?? okre?lonego pliku", biore uruchom trainz i czarny ekran i nagle sie wyłącza co jest???
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group