FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Problem z niektórymi dodatkami z DLS
Autor Wiadomość
Peeet2005 
zaawansowany
Peeet2005



Pomógł: 8 razy
Wiek: 63
Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 690
Skąd: Kraków
Wysłany: 11-02-2011, 20:17   Problem z niektórymi dodatkami z DLS

Niedawno udało mi się w końcu coś ściągnąć z DLS, min kilka wersji zestawów TGV. Tylko jeden wyświetla się prawidłowo, tzn w kolorach jakie powinny być a reszta całe czarne. Niektóre obiekty jak budynki czy nawet roślinność też są czarne. Czy to po prostu niekompatybilność z wersją 2010 czy jakaś inna przyczyna?
Co ro roślinności to niektóre z tych nowych, animowanych drzew wyświetlane są jako gołe drzewka, zupełnie bez listowia, jakby uschnięte.
 
 
 
zolwik
znawca
Dyżurny Ruchu



Pomógł: 232 razy
Wiek: 35
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 5125
Skąd: Wrocław
Wysłany: 11-02-2011, 20:40   Re: Problem z niektórymi dodatkami z DLS

peeet2005 napisał/a:

Co ro roślinności to niektóre z tych nowych, animowanych drzew wyświetlane są jako gołe drzewka, zupełnie bez listowia, jakby uschnięte.


hmmm.. może pobrałeś wersje zimową ;d
 
 
 
drstrach
znawca


Pomógł: 336 razy
Wiek: 54
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 6691
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-02-2011, 20:46   Re: Problem z niektórymi dodatkami z DLS

peeet2005 napisał/a:
Niedawno udało mi się w końcu coś ściągnąć z DLS, min kilka wersji zestawów TGV. Tylko jeden wyświetla się prawidłowo, tzn w kolorach jakie powinny być a reszta całe czarne. Niektóre obiekty jak budynki czy nawet roślinność też są czarne. Czy to po prostu niekompatybilność z wersją 2010 czy jakaś inna przyczyna?

Karta NVidia, problem z ustawieniami karty, poszukaj na naszym forum albo na forum Auranu

peeet2005 napisał/a:
Co ro roślinności to niektóre z tych nowych, animowanych drzew wyświetlane są jako gołe drzewka, zupełnie bez listowia, jakby uschnięte.

Przeczytałeś instrukcję, jest coś takiego jak ustawienia otoczenia (znajduje się w menu w grze, przy uruchomieniu mapy/sesji) ustaw odpowiednią datę to pojawią Ci się liście.
 
 
 
samplaire
znawca
i na dodatek dziad



Pomógł: 78 razy
Wiek: 54
Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 3142
Skąd: Wawa/Gorz/Szcz
Wysłany: 12-02-2011, 04:00   Re: Problem z niektórymi dodatkami z DLS

peeet2005 napisał/a:
a reszta całe czarne. Niektóre obiekty jak budynki czy nawet roślinność też są czarne.

Otwórz CMP (Managera zawartości) i wyłącz w jego opcjach/inne kompresję tekstur. Potem odinstalujk czarne dodatki i zainstaluj jeszcze raz.
 
 
 
Peeet2005 
zaawansowany
Peeet2005



Pomógł: 8 razy
Wiek: 63
Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 690
Skąd: Kraków
Wysłany: 19-02-2011, 08:02   

Dziękuje za porady i co do drzewek to faktycznie miałem ustawioną datę bieżącą. Tak więc niektóre roślinności były bez listowia:) Po zmianie daty wszystko wróciło do normy:) Natomiast co do tych czarnych elementów to na razie męczę się z tym. Mam nadzieję, że z powodzeniem...
 
 
 
Peeet2005 
zaawansowany
Peeet2005



Pomógł: 8 razy
Wiek: 63
Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 690
Skąd: Kraków
Wysłany: 26-02-2011, 19:34   

Witam!
Co do tych czarnych dodatków to zrobiłem wg porady Samplaire i faktycznie pomogło :-D Trochę to zabrało czasu ale udało się!

Przy okazji tylko chciałbym spytać o jeszcze jedną rzecz. Mianowicie jak czasem ściągną z DLS jakąś trasę, powiedzmy zagraniczną, to jest ona cała i kompletna z dodatkami. Natomiast jak spróbowałem jakiejś polskiej (np Linia 073 czy jeszcze inne) to zawsze coś tam w nich brakuje. Skutkiem tego trzeba dopiero szukać na necie (z różnym skutkiem) tych elementów i już ręcznie doinstalowywać. Czy to jest tak specjalnie zorganizowane czy to dzieło przypadku?
 
 
 
samplaire
znawca
i na dodatek dziad



Pomógł: 78 razy
Wiek: 54
Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 3142
Skąd: Wawa/Gorz/Szcz
Wysłany: 26-02-2011, 19:52   

To wynika z licencji dodatków. Niektórzy twórcy zabraniają umieszczania ich dodatków na innych stronach niż sami umieścili, inni w ogóle nie pozwalają publikację w innej formie. Zazwyczaj do mapy jest dołączony spis potrzebnych dodatków. Ponadto zagraniczne trasy bazują na dodatkach wbudowanych, które w dużej mierze są słabe, a polscy mapiarze używają dodatków wyselekcjonowanych, wysokiej jakości, wiec to nie złośliwość.
Ostatnio zmieniony przez samplaire 26-02-2011, 19:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Peeet2005 
zaawansowany
Peeet2005



Pomógł: 8 razy
Wiek: 63
Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 690
Skąd: Kraków
Wysłany: 26-02-2011, 20:17   

No chyba że tak to wygląda. Dziękuję za szybką odpowiedź :-D
 
 
 
Kamlox
super user


Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 132
Skąd: Łódź
Wysłany: 08-11-2011, 16:09   

Wybaczcie że odkopuje stary temat!
Dopiero co kupiłem trs 2010, ściągam dodatki które po włączeniu gry pojawiają się czarne.
Czytając poradę Samplaira: Włączam CMP ale nie mogę znaleźć opcji kompresji tekstur. Stąd moje pytanie. Gdzie się ona znajduje?
 
 
Dominic
trainz
Tyś blank ociuloł



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 354
Skąd: Chorzów
Wysłany: 08-11-2011, 16:43   

Plik > Ustawienia > Różne
Odznacz 'Włącz sprzętową akcelerację kompresji tekstur"
_________________
"Kiedy ludzie zaczynają naśladować twój styl, wtedy czujesz, że coś w tym jest." — James Hetfield
 
 
 
Kamlox
super user


Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 132
Skąd: Łódź
Wysłany: 09-11-2011, 20:34   

dzięki!
punkt dla ciebie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group