FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Aktualizacja dodatków do nowej wersji z DLS.
Autor Wiadomość
burraq
nowy


Dołączył: 07 Paź 2011
Posty: 25
Skąd: Wrocław
Wysłany: 15-02-2021, 12:19   Aktualizacja dodatków do nowej wersji z DLS.

Witam Was,
ściągnąłem sobie sporą ilość dodatków smaplaire z jego strony www. Potem w CM T:ANE zauważyłem, że duża część z nich ma na DLS swoje nowe wersje. Odfiltrowałem sobie wszystkie niewbudowane dodatki samplaire, które mają nowe wersje na DLS. Było ich tam dobrze ponad 300. Zaznaczyłem dwa pierwsze dodatki i użyłem funkcji Download oczekując, że zostaną ściągnięte ich najnowsze wersje. Niestety nic się nie stało. Nic nie zostało ściągnięte. W logach nic nie ma.

Po kilku próbach problem rozwiązałem w ten sposób, że zaznaczam więcej niż jeden dodatek i wchodzę w opcje List Asset Version. Tam zaznaczam nowsze wersje dodatków (niekoniecznie najnowsze) i Download ściąga mi najnowsze wersje tych dodatków, aktualizując zawartość logów.

Niestety ten sposób jest niewygodny, gdy chcę zaktualizować kilkaset dodatków. W przypadku dodatków samplaire w List Asset Version często jest kilkanaście pozycji/wersji na liście per dodatek. Przy dużej ilości dodatków do aktualizacji oraz dużej ilości wersji per dodatek, wchodzenie do List Asset Version i wybieranie po jednej pozycji per dodatek (niekoniecznie najnowszej) bardzo wydłuża sam proces wybierania dodatków do aktualizacji.

Czy ma ktoś może pomysł na usprawnienie tego procesu? Po moich próbach wnioskuję, że Download pobiera faktycznie najnowsze wersje, ale tylko wtedy, gdy dodatki są ściągnięte z DLS. Nie za bardzo to działa dla dodatków zaimportowanych z plików cdp bezpośrednio z dysku, nawet gdy wszystkie one mają swoje nowsze wersje na DLS.

Dodam, że użytkownikiem T:ANE jestem dopiero od tygodnia, więc może jeszcze nie opanowałem wszystkich funkcjonalności nowego dla mnie Content Managera T:ANE. I doprecyzowując: mowa tu o funkcji Download, a nie Download this Version.

PS. Brałem też pod uwagę, że najnowsza wersja dodatku jest do TS2019, którego nie posiadam. Ale wszedłem sobie na DLS przez www, a tam widzę, że interesujący mnie przykładowy dodatek (<KUID2:132952:101261:12>) jest do TS2009. A na DLS mam zaznaczone domyślnie wszystkie wersje Trainza od 2006 do T:ANE. Nie wiem dlaczego nie mam zaznaczonych wcześniejszych wersji, które też posiadam… Ale to chyba nieistotne dla opisywanego problemu.
 
 
 
zolwik
znawca
Dyżurny Ruchu



Pomógł: 232 razy
Wiek: 35
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 5125
Skąd: Wrocław
Wysłany: 15-02-2021, 13:10   

Samplaire poprawia dodatki do nowych wersji, w tym do 2019. CMP pobiera zazwyczaj najnowszą wersję jaka jest na dls. W tym przypadku może to być wersja do 2019, której Ty nie masz więc tego nie pobiera
_________________
Pogromca AI

TOWARY i ŁADOWNIE PNT https://1drv.ms/u/s!AuMHAl_RhKy3f6eiQA_ZfFAf0BM?e=Gj1ZGa
 
 
 
burraq
nowy


Dołączył: 07 Paź 2011
Posty: 25
Skąd: Wrocław
Wysłany: 15-02-2021, 18:22   

Żółwik, ale ja to wszystko rozumiem. Nawet w post scriptum do swojego (fakt przydługiego – teraz to widzę) posta o tym napisałem – był tam przykład z dodatkiem do wersji 2009, nie 2019. Poza tym za każdym razem nie mam problemu z pobraniem najnowszej wersji pojedynczego dodatku.

Ale udało mi się obejść opisany wcześniej przeze mnie problem:
1. Odfiltrowuję dodatki samplaire do aktualizacji z DLS
2. Zaznaczam te, które chce aktualizować. Ja to robiłem po 20-30 sztuk, aby mieć większą kontrolę. Ale można od razu zrobić to za jednym zamachem na ponad 300 sztukach.
3. Wchodzę w List Asset Versions
4. Do istniejącego filtru dodaję warunek <out of date=false>. W tym momencie mam już na liście tylko dodatki w najnowszych wersjach dostępnych na DLS.
5. Dzięki temu mogę nacisnąć Ctrl+A (zaznacz wszystko) i potem użyć Download dla wszystkich zaznaczonych dodatków.

Trochę trzeba się więcej naklikać niż pierwotnie planowałem, ale powyższa metoda spełnia warunek masowego wybierania i pobierania aktualizowanych dodatków. Bez względu na to, czy jest jeden, czy tysiąc…

Co ciekawe jeden z dodatków w starej wersji ze strony był OK, a jego nowa wersja z DLS miała już błąd... :mrgreen:
Czy DLS waliduje w jakikolwiek sposób wprowadzane dodatki?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group