FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: RBach
10-05-2017, 08:29
Plik CHUMP a txt
Autor Wiadomość
turisek
nowy


Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 26
Skąd: Acid
Wysłany: 09-05-2017, 15:32   Plik CHUMP a txt

Witam.

Myślę ,że to ostatni problem związany z TANE, bo z większością już sobie poradziłem dzięki waszej pomocy. A więc gdy chce podmienić sobie kabinę w loku, przez menadżer zadań to w niektórych lokomotywach plik config występuje pod plikiem CHUMP i jak otwieram to nie ma tam kuidow interior, a w niektórych lokach jak był plik config txt normalnie jak otworzyłem było wszystko i bez problemu podmieniłem. Ktoś wie czemu w niektórych folderach jest confing CHUMP, a w niektórych txt? Zależało by mi żeby wszystkie pliki otwierały się jako txt bo wtedy wyświetla nr kuid.

Pozdrawiam
 
 
 
Wujek 082
znawca



Pomógł: 98 razy
Wiek: 35
Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 2250
Skąd: spod Ostrołęki
Wysłany: 09-05-2017, 16:11   

Z tego co zauważyłem to chyba jakiś bug Menadżera. Otwieraj zawsze tabor do edycji w ten sposób: klik prawym myszem na lokomotywę, z listy wybierz "Open for Edit and..." -> "Open (albo Edit) in Explorer". Piszę z pamięci, więc mogłem przeinaczyć trochę kolejne polecenia. W każdym razie efekt jest taki, że otworzy Ci się normalne windowsowskie okno z zawartością danego dodatku (tu lokomotywy). Znajdź config i wyedytuj sobie wedle potrzeb.
_________________
www.trainzart.pl
 
 
 
turisek
nowy


Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 26
Skąd: Acid
Wysłany: 09-05-2017, 16:38   

Dzięki za odpowiedź. Niestety nie pomogło. Jak robię tak jak opisujesz to otwiera się okno Mój Komputer ale np przy tych lokach gdzie jest txt otwiera się normalnie lok w explorerze tylko gdzie jest CHUMP to otwiera sie okienko Moj komputer.
 
 
 
turisek
nowy


Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 26
Skąd: Acid
Wysłany: 09-05-2017, 17:14   

Dodam jeszcze ,że w TS 2010 otwiera się wszystko normalnie. Czy mogę te pliki config skopiować z TS 2010 do TANE ? Mam te same dodatki poinstalowane ale na innych dyskach mam te gry.
 
 
 
RBach 
Administrator
Toromistrz


Pomógł: 307 razy
Wiek: 47
Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 4441
Skąd: Gościcino Centralne
Wysłany: 09-05-2017, 19:51   

Jeżeli otwiera ci się normalnie to jak najbardziej.
A na CHUMP-a w TANE czasem pomaga zatwierdzenie problematycznego dodatku i ponowne otwarcie. Druga rzecz - zauważyłem, że pliki CHUMP lubią "zostać",jeżeli instalujemy dodatek, który już w TANE mamy - wtedy otwiera się on niejako "do edycji" i w takiej formie czasem zostaje plik CHUMP zamiast TXT.
_________________
Moje dodatki
Instrukcje kolejowe
KUID:263713
aktualny release skryptów sygnalizacji v5.4: 18.07.2022
 
 
turisek
nowy


Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 26
Skąd: Acid
Wysłany: 09-05-2017, 23:29   

Dzięki wielkie za odpowiedź. Działa teraz jak należy. Dziwne te błędy w TANE ale najwidoczniej już musi tak być. Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za pomoc.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group