FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Brakujące zależności sesji
Autor Wiadomość
Peeet2005 
zaawansowany
Peeet2005



Pomógł: 8 razy
Wiek: 63
Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 691
Skąd: Kraków
Wysłany: 24-09-2015, 08:34   Brakujące zależności sesji

Witam ponownie!
Tym razem chciałbym się poradzić w sprawie brakujących zależności w sesjach. Otóż w miarę robienia porządków i czyszczenia błędów udało mi się doprowadzić do stanu, że nie ma prawie żadnych dodatków na czerwono. To "prawie" odnosi się do sesji - umownie nazywanych Default.
Poprawiając czy rozszerzając istniejące trasy które miałem zapisane - czasem zdarzało się, że zapisywałem je pod nową nazwą. Te ze starszą datą, niezaktualizowane kasowałem, bądź to bezpośrednio z gry, bądź w Trainz Content.
I teraz dochodzę do sedna sprawy, że z kolei nowe sesje, stworzone przez nowsze wersje tras wykazują braki w dodatkach. Konkretnie jednego KUID-u, jaki miała skasowana wersja trasy.
Same trasy są w porządku i nie mają żadnych błędów czy braków.
Czy da się ku zadowoleniu programu ( :-) ) stworzyć KUID o zadanym numerze czy robi to jedynie automatycznie ?
Samo usunięcie brakujących dodatków w Geodecie nie rozwiązuje problemu.
Nie bardzo rozumiem filozofię działania programu odnośnie zależności i stąd nie wiem jaki ruch wykonać a chciałbym pozbyć się tych czerwonych elementow :-)
 
 
 
RBach 
Administrator
Toromistrz


Pomógł: 307 razy
Wiek: 47
Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 4441
Skąd: Gościcino Centralne
Wysłany: 24-09-2015, 10:04   

Jeżeli skasowałeś trasę, z którą pracowała dana sesja, to nie dziw się, że masz braki. Można co prawda edytować plik config.txt danej sesji i podać w nim kuid nowej (czy tam zapisanej po d inną nazwą/kuidem) trasy. Tylko pamiètaj, że sesja to nie "taki se" dodatek, a zapis ustawień wszystkich elementów danej mapy. I co się stanie, jak "za plecami" sesji usuniesz z trasy coś, do czego sesja musi się odnieść? Jeżeli mapa ma dołączone sesje, to nie wolno otwierać i edytować wprost mapy, bo potem są takie jaja. Otwierasz do edycji sesję (jakąkolwiek) i zapisujesz pod nową nazwą komplet sesja+trasa. Otwierając sesję i tak edytujesz też mapę.
_________________
Moje dodatki
Instrukcje kolejowe
KUID:263713
aktualny release skryptów sygnalizacji v5.4: 18.07.2022
 
 
Peeet2005 
zaawansowany
Peeet2005



Pomógł: 8 razy
Wiek: 63
Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 691
Skąd: Kraków
Wysłany: 25-09-2015, 08:46   

No to teraz już mam jasność jak to działa :-)
Dzięki za podpowiedź !
 
 
 
ryszard
znawca



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 3921
Skąd: Opole
Wysłany: 25-09-2015, 09:59   

Zamknąć?
 
 
 
RBach 
Administrator
Toromistrz


Pomógł: 307 razy
Wiek: 47
Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 4441
Skąd: Gościcino Centralne
Wysłany: 25-09-2015, 13:58   

ryszard napisał/a:
Zamknąć?


Zabrać Rysiowi kłódkę, bo się wyrywny do zamykania zrobił :mrgreen: A jak kto będzie chciał coś dopisać? :-D
_________________
Moje dodatki
Instrukcje kolejowe
KUID:263713
aktualny release skryptów sygnalizacji v5.4: 18.07.2022
 
 
ryszard
znawca



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 3921
Skąd: Opole
Wysłany: 25-09-2015, 14:12   

Sie tylko grzecznie zapytowywałem :-P . Poza tym ktoś musi gasić światło :lol:
 
 
 
Peeet2005 
zaawansowany
Peeet2005



Pomógł: 8 razy
Wiek: 63
Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 691
Skąd: Kraków
Wysłany: 28-09-2015, 12:37   

Myślę, że w sumie to wyczerpany temat, ale gdyby przypadkiem ktoś chciał coś dodać to pozostawmy to otwarte do końca tygodnia :-)

Pozdrawiam!
 
 
 
Peeet2005 
zaawansowany
Peeet2005



Pomógł: 8 razy
Wiek: 63
Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 691
Skąd: Kraków
Wysłany: 12-10-2015, 21:10   

Dobrze, że jednak nie zamknięto wątku bo urodziły się kolejne niejasności. Otóż mam mapę a w niej sesję. I teraz postępując zgodnie z zaleceniami jak coś chcę poprawić to edytuję sesję. Jakieś drobne zmiany w teksturach czy układzie torów. I teraz podczas zapisu jest okno gdzie jest zapytanie czy zapisać mapę (trasę) i czy zapisać sesję. Daję zapis obu i jest OK. Ale gdy tak dla sprawdzenia włączam edycję samej mapy okazuje się, że o ile tekstury są zmienione to już torowisko jest tak jak było przed zmianami.
Już nie bardzo rozumiem o co w tym chodzi, bo jeśli poprawioną sesję zapiszę jako nową mapę i nową sesję to ta nowa mapa jest poprawiona.
A w ogóle to geodeta bardzo często nagle wywala całkowicie grę. Bez ostrzeżenia znika wszystko z ekranu a naprawianie bazy dodatków to prawie za każdym uruchomieniem. Masakra jednym słowem. Gdyby nie fakt, że w TS12 brakowało mi łączenia map to olałbym tę nową wersję :-/
Ostatnio zmieniony przez Peeet2005 12-10-2015, 21:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Generally
trainz


Pomógł: 36 razy
Wiek: 26
Dołączył: 27 Lip 2008
Posty: 305
Skąd: Zabrzeg

Wysłany: 12-10-2015, 21:51   

Bo po władowaniu sesji musisz jeszcze ustawić edycję trasy. Robisz to w ten sposób:
Dajesz zakładkę warstwy (F6) i klikasz na warstwę trasy (route-layer). Jeśli jednak zapomnisz to zrobić, to możesz zawsze przy wybranej warstwie sesji (session-layer) kliknąć na połącz warstwy (m) i połączyć ją do warstwy trasy. Klikając na kłódkę możesz również zablokować edycję danej warstwy.
 
 
 
Peeet2005 
zaawansowany
Peeet2005



Pomógł: 8 razy
Wiek: 63
Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 691
Skąd: Kraków
Wysłany: 12-10-2015, 23:06   

Ha! No i faktycznie pomogło :-) Ja zawsze pamiętałem o łączeniu warstw ale tylko gdy łączyłem różne mapki. w tej obecnej osobno edytowałem sesję, zapominając o mapie .
Dziękuję serdecznie za pomoc !
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group