FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Repaint - problem z plikami TEXTURE
Autor Wiadomość
Borogwain
nowy


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 33
Skąd: gorszego ze światów
Wysłany: 06-03-2010, 20:07   Repaint - problem z plikami TEXTURE

Chciałem zacząć się na własny użytek bawić w zmianę malowań taboru. Jak wiadomo, niektóre modele opierają się na plikach .TEXTURE Do ich otwierania i eksportu do programów graficznych ma służyć TgaTool2.

Załózmy, że chcę przemalować (TS2009) lokomotywę która w CM2.0 zwie się "alco". Wciskam zatem w CM2.0 kombinację CTRL+SHIFT+E, co skutkuje "skierowaniem" do edycji. Tu zaczynają sie schody. Uruchamiam TgaTool2. Wybieram opcję "Load" z zaznaczeniem typu pliku "Trainz". Ładuję plik "main" z folderu "alco_body". Ładuje się biały kwadrat o wymiarach 512x512. Równie jednostajnie biały kwadrat jest w części poświęconej na kanał alfa. Eksportowanie do programu graficznego daje dokładnie taki sam biały kwadrat. Z innymi modelami używającymi plików TEXTURE jest tak samo.

Nie wiem, co mam robić. Strona pomocy TgaTool2 niczego jak dla mnie nie wyjaśnia w tym względzie.
 
 
drstrach
znawca


Pomógł: 336 razy
Wiek: 54
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 6691
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-03-2010, 20:28   

Do obróbki plików .texture z TS2009 służy PEVSoft Texture2TGA, do ściągnięcia tutaj.
 
 
 
Borogwain
nowy


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 33
Skąd: gorszego ze światów
Wysłany: 06-03-2010, 21:41   

Dziękuję za tak szybką pomoc. Na stronie jest też sugestia, by wykorzystywać Images2TGA. Spróbuję obu. Jeszcze raz bardzo dziękuję :)

Sprawa rozwiązana, temat do zamknięcia.
Ostatnio zmieniony przez Borogwain 06-03-2010, 21:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group