FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Fragment byłego PMP-PW
Autor Wiadomość
Bojar
zaawansowany



Pomógł: 7 razy
Wiek: 32
Dołączył: 02 Mar 2008
Posty: 622
Skąd: GoP
Wysłany: 15-09-2022, 19:39   Fragment byłego PMP-PW

Koleje piaskowe na Górnym Śląsku definitywnie zakończyły swój żywot ale w świecie wirtualnym niekoniecznie ;). Chciałbym się z Wami podzielić przedostatnią jak nie ostatnią wersją mojego projektu fragmentu byłego PMP-PW (Przedsiębiorstwo Materiałów Podsadzkowych Przemysłu Węglowego) na lata 2006/2007 z wyjątkami sięgającymi roku 2008 i 2003/2004. Mam nadzieję, że będzie to fajna pamiątka po tak niezwykłej kolei. Pierwsze segmenty mapy postawiłem w roku 2010. Mapa: finalna wersja magistrali południowej (Jęzor JCC – Katowice Poniatowski, Jęzor JCC – Elektrownia Jaworzno III + osadniki ZG Sobieski), szlak Sosnowiec Bór-Górny – tereny byłej KWK Sosnowiec oraz przyłączony segment w realnej odległości, stacja Szczakowa Południe w Jaworznie. Mapa została dostosowana do TANE, wymieniłem sporo roślinności i innych obiektów.

Mamy tutaj kilka zamkniętych obiegów transportowych:
1. Transport piasku z KP Maczki-Bór do mostów zsypowych,
2. Transport węgla z Haldexu Brzezinka do Elektrowni Jaworzno III,
3. Transport odpadów górniczych na zwałowiska Bór Wschód oraz Bór Zachód i Haldex Brzezinkę.

Ewentualnie można byłoby jeszcze pokusić się o transport pyłów z elektrowni w gruszkach na mosty zamułkowe ale nie mam informacji żeby takie składy jeździły w tym rejonie.

Schemat szlaków wygląda następująco:



Wyjątki to szlaki z okresu lat wymienionych fioletowym kolorem.

Dzisiaj przedstawiam pierwszą część screenshot’ów.

Sosnowiec Kopalnia Piasku Maczki-Bór (Pola Bór Wschód i Bór Zachód; Bór Dolny, Bór Górny; post. Bobrek; tereny KWK Sosnowiec):












Sosnowiec Jęzor (okolice JCB, JCC):






Magistrala „Hołdunowska” (Jaworzno: Dąbrowa, Elektrownia Jaworzno III, osadniki ZG Sobieski):














Komentarze, uwagi mile widziane!
Pozdrawiam

Proszę administratorów o zablokowanie poprzedniego tematu „Projekt byłego PMP-PW”.
_________________
www.bojarsite.pl
Moja galeria fot. z GOPu & screeny Projektu fragmentu byłego PMP-PW -> www.flickr.com/photos/148644736@N06/
____________
 
 
 
Pawel_15 
znawca
Mann Bonk



Pomógł: 68 razy
Wiek: 34
Dołączył: 30 Maj 2009
Posty: 2114
Skąd: Espenkrug/Bonk
Wysłany: 15-09-2022, 20:08   

Pozwolę sobie zapytać o KWK Sosnowiec. Gdzie to dokładnie było bo szukałem po internetach ale lokalizacja podawana jest bardzo ogólnie i bardzo skąpo. W 2001 roku byłem po raz pierwszy w Sosnowcu i podczas jednego ze spacerów podeszliśmy pod jakąś zamkniętą/zlikwidowaną/czekającą na wyburzenie kopalnię i nie było to jakoś bardzo daleko (miejscówkę mieliśmy 150 metrów od dworca). Z tego co wywnioskowałem po przeszukaniu internetu była to właśnie KWK Sosnowiec. Możesz podzielić się trochę wiedzą i historią? :-)

Przeglądam screeny i czuję dość mocno klimat TAMTYCH lat gdzie albo działało albo istniała pełna infrastruktura. Klimat który za chwilę całkowicie zniknie i pozostanie tylko w naszej grze albo na starych zdjęciach i we wspomnieniach.

Motyw z parką i Szarikiem na moście udany :-)
 
 
Arek3009 
super user


Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 03 Lip 2017
Posty: 137
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-09-2022, 08:21   

Cześć, zawsze jestem pełen szacunku dla wszystkich, którzy podejmują się budowy map realnych :)

Więc na początek gratulacje za zaangażowanie.

A teraz kilka uwag ode mnie:

Ta asfaltowa droga trochę ostro się kończy, może warto obniżyć ostatni węzeł i "zagłębić" ją w grunt.





Te tory i ścieżka sprawiają wrażenie jakby lewitowały nad poziomem terenu




Ten chodniczek/ścieżka z lewej mogłaby lepiej łączyć się z drogą.



Super wygląda ta zanieczyszczona rzeczka, ale coś mostek pod torem się nagle urywa


Dodałbym więcej drzew i krzaków przy tych tłach i mam pytanie co się stało przy tej linii energetycznej


Tutaj z lewej strony coś się tory krzywo poskładały


No i ostatnia uwaga to coś mi się zdaje, że linie energetycznie nie wychodzą bezpośrednio z budynków elektrowni tylko z zespołu transformatorów zlokalizowanego obok niej.


Patrząc na oryginał to ładniej by to wyglądało jako pozostawione na ostatnim słupie, bez przeciągania linii do budynku elektrowni
 
 
Aikozann
zaawansowany


Pomógł: 50 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Sie 2010
Posty: 894
Skąd: Sierpc
Wysłany: 16-09-2022, 20:20   

Da się to zrobić "ściśle" za pomocą LEP Pack i dodatku "Belezino", ale to niestety dużo rzeźbienia:




Ostatnio zmieniony przez Aikozann 16-09-2022, 20:21, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Patrykos
zaawansowany



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 818
Skąd: Imielin
Wysłany: 16-09-2022, 21:31   

Chylę czoła autorowi. Znam te tereny bardzo dobrze i gratuluję świetnego odwzorowania terenu. Bojar, wyszło bardzo ładnie.
_________________
Pozdrawiam, Patryk.
http://www.patrykos.kolej.org.pl/ / https://www.facebook.com/PatrykosTrainz/
 
 
 
Bojar
zaawansowany



Pomógł: 7 razy
Wiek: 32
Dołączył: 02 Mar 2008
Posty: 622
Skąd: GoP
Wysłany: 23-09-2022, 19:17   

Dzięki za uwagi!

Cytat:
W 2001 roku byłem po raz pierwszy w Sosnowcu i podczas jednego ze spacerów podeszliśmy pod jakąś zamkniętą/zlikwidowaną/czekającą na wyburzenie kopalnię i nie było to jakoś bardzo daleko (miejscówkę mieliśmy 150 metrów od dworca). Z tego co wywnioskowałem po przeszukaniu internetu była to właśnie KWK Sosnowiec. Możesz podzielić się trochę wiedzą i historią?

Z chęcią :-) ! Jeśli od dworca głównego to z pewnością KWK Sosnowiec. Tylko nie 150m a prędzej 2km przeszliście. Do kopalni dochodził tor PKP i równolegle Kolei Piaskowych przebijając się przez miasto, garaże. W okolicy 2000 roku była likwidacja a do ok. 2003/2004 (jak pokazuję w scenerii) wywożono odpady górnicze i/lub inny surowiec pod budowę górki narciarskiej w dzielnicy Środula. Za dziecka w latach ‘90 pamiętam EN57 przytulony do garaży i oczekujący zapewne na odjazd do Jęzora.
Zdjęcie kopalni:
https://www.lesheck.pl/pi...wiec_stare7.jpg

Ogólnie o samej historii polecam: https://eksploratorzy.com.pl/viewtopic.php?f=1442&t=2322

Cytat:
Motyw z parką i Szarikiem na moście udany

Często spotykałem na takich szlakach różne sytuacje. Nawet bywały grupy, które spędzały czas na torach a na linii do dawnej KWK Sc, pół metra od toru na moście, ognisko sobie robili.

@Arek3009, poprawki naniosłem.


Cytat:
Te tory i ścieżka sprawiają wrażenie jakby lewitowały nad poziomem terenu

Niestety, efekt cienia i tych torów wytwarza takie wrażenie.
Co do mostku - jak mogłem tego nie zauważyć…
Cytat:
Dodałbym więcej drzew i krzaków przy tych tłach i mam pytanie co się stało przy tej linii energetycznej

Tam gdzie mogłem dodałem, trochę oszczędnie rozmieszczam drzewa przy tłach ze względu na gęstość mapy.
Cytat:

Chylę czoła autorowi. Znam te tereny bardzo dobrze i gratuluję świetnego odwzorowania terenu. Bojar, wyszło bardzo ładnie.

Patryk, cieszę się, że się podoba :-) ! Z wielką przyjemnością korzystam na tej mapie z Twoich talbotów zabrzańskich, PCC i nie tylko.


Powyższe screeny to jedyne linie kolejowe, które istnieją do dziś.


Kontynuując, poniżej nieistniejące już linie przemysłowe:
Jaworzno Szczakowa Południe (Kopalnia Piasku Szczakowa):






Magistrala Południowa (Mysłowice Brzęczkowice, Ćmok; Katowice Poniatowski):






Linia do Haldex Brzezinka i sam zakład:




Dodatkowe smaczki z innych zakątków scenerii:





Doszły fragmenty Jaworzna (elektrowni i Szczakowej Południe) oraz linia do KWK Sosnowiec względem poprzedniej wersji. Wrzucam, oprócz mapy, listę KUID oraz spakowane moje dedykowane obiekty. Jeśli ktoś zechce stworzyć paczkę wsporczą to bardzo proszę i można ją tutaj udostępnić pozostałym. Mapa zawiera w większości skonfigurowane semafory do swobodnej jazdy.

Obecnie docieram (ze sporymi przerwami) do centrum Katowic pod sam spodek, więcej info:
https://www.youtube.com/watch?v=qqPqQr051lI
http://bojarsite.pl/Home/TrainzKatowice

Mapa PMP-PW_2007: http://bojarsite.pl/Home/TrainzDownloadOthers
_________________
www.bojarsite.pl
Moja galeria fot. z GOPu & screeny Projektu fragmentu byłego PMP-PW -> www.flickr.com/photos/148644736@N06/
____________
 
 
 
Arek3009 
super user


Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 03 Lip 2017
Posty: 137
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-09-2022, 17:36   

Cześć, mapę pobrałem, ale pokazuje brak dwóch Twoich dodatków

<kuid:364126:228>,<kuid:364126:80>

Pozdrawiam
 
 
Bojar
zaawansowany



Pomógł: 7 razy
Wiek: 32
Dołączył: 02 Mar 2008
Posty: 622
Skąd: GoP
Wysłany: 24-09-2022, 21:12   

Cytat:
Cześć, mapę pobrałem, ale pokazuje brak dwóch Twoich dodatków


Dorzuciłem osobno te dodatki jeszcze do paczki z mapą, możesz pobrać ponownie ;-) .
_________________
www.bojarsite.pl
Moja galeria fot. z GOPu & screeny Projektu fragmentu byłego PMP-PW -> www.flickr.com/photos/148644736@N06/
____________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group