FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Trigger semaforowy v5
Autor Wiadomość
ezechiasz
nowy


Wiek: 45
Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 10
Skąd: Katowice
Wysłany: 06-03-2022, 12:52   Trigger semaforowy v5

Wydaje się że trigger semaforowy z sygnalizacji v5 nie działa dobrze w geodecie. Mam wpisane przebiegi i pogrupowane w stacje jednak nie mam w triggerze możliwości ani dodania stacji ani przebiegu. Klikam w "0:" i nic nie wyskakuje. Wiem że trigger nie był testowany w 19tce więc prosiłbym autora o udostępnienie kodu źródłowego skryptu triggera. Sam popróbuje pogrzebać aby działało. W obecnym triggerze są skrypty skompilowane a jak wiadomo "odkomilować się nie da".
 
 
zyxist 
nowy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 10 Gru 2021
Posty: 46
Skąd: Kraków
Wysłany: 09-03-2022, 17:59   

Możesz spróbować napisać tutaj: https://forum.trainz.pl/viewtopic.php?p=179634#179634

U mnie ten trigger także nie działa, mogę jednak potwierdzić, że działa w TRS2022. Sama funkcjonalność nastawni (wklepywanie przebiegów na stacjach oraz wszelkie reguły, komendy itd.) jest nawiasem mówiąc wbudowana od jakiegoś czasu w grę, tyle że polskie nastawnie nie są z nią pointegrowane.
 
 
RBach 
Administrator
Toromistrz


Pomógł: 307 razy
Wiek: 47
Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 4441
Skąd: Gościcino Centralne
Wysłany: 09-03-2022, 22:16   

Wystarczy odpauzować geodetę. Odpauzowanie dostępne jest w edycji Platinum i w Plusie. W regularnym 19 w geodecie działać NIE BĘDZIE, i nie jest to wina skryptu, a pazerności/nieudolności/olewactwa wydawcy gry. Od SP1 wprowadzili pauzę w module geodety, niestety "zapomnieli" dodać możliwość jej wyłączenia. Ale support daje wspaniałą podpowiedź - wykup abonament i - tadam - pauza daje się wyłączyć. W wersji standard "znają problem i pracują nad jego rozwiązaniem, dla prostego rozwiązania tego problemu proponujemy wykupić członkostwo TrainzPlus, Silver lub Gold" (cytat z odpowiedzi z helpdesku).

Więcej tu:
https://www.youtube.com/watch?v=l4B_al77_aw
_________________
Moje dodatki
Instrukcje kolejowe
KUID:263713
aktualny release skryptów sygnalizacji v5.4: 18.07.2022
 
 
Railwoj 
trainz


Pomógł: 22 razy
Wiek: 47
Dołączył: 05 Mar 2018
Posty: 275
Skąd: Kraków
Wysłany: 13-03-2022, 20:01   

@ezechiasz: jak napisał Radek Bach, problem jest w samej grze, od TRS2019 SP1, nie w triggerze. Grzebanie w kodzie triggera nie pomoże. W standardowej wersji TRS2019 w geodecie, począwszy od SP1 nie działają żadne skryptowane obiekty. Jest tak, ponieważ geodeta jest na permanentnej pauzie, w SP5 to już nawet ukrytej dla niepoznaki. Obiekty działają jednak w maszyniście, jeśli konfiguracja w geodecie została prawidłowo przeprowadzona.

Jeśli ok. 300 złotych (70$) dodatkowo na gierkę to dla Ciebie nie problem, i jeśli chcesz mieć odpauzowanego geodetę, to masz wybór:
albo trawnik TRS2019 w wersji platinum,
albo abonament trainz plus,
albo kupno TRS2022.
W każdej z tych opcji geodeta będzie odpauzowany. Za wspomnianą, drobną opłatą.
Jeśli nie chcesz tyle wydawać, to trzeba z tym żyć, że w goedecie w standardowym TRS2019 ani trigger, ani semafory, ani animowane latarnie rozjazdowe, ani rogatki przejazdowe nie będą działać i nie da się sprawdzić czy działają dobrze, czy nie.

@zyxist: od jakiego czasu, w którą wersję trainza i gdzie dokładnie konfiguracja przebiegów jest wbudowana? Możesz to przybliżyć?
 
 
 
RBach 
Administrator
Toromistrz


Pomógł: 307 razy
Wiek: 47
Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 4441
Skąd: Gościcino Centralne
Wysłany: 13-03-2022, 21:10   

Od TANE jest coś takiego, jak Signal Tower - niestety to kompletnie nie współpracuje z polską sygnalizą.
_________________
Moje dodatki
Instrukcje kolejowe
KUID:263713
aktualny release skryptów sygnalizacji v5.4: 18.07.2022
 
 
zyxist 
nowy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 10 Gru 2021
Posty: 46
Skąd: Kraków
Wysłany: 13-03-2022, 21:58   

No, dokładniej to "interlocking tower" :). Tu można sobie co nieco o tym poczytać:

https://online.ts2009.com/mediaWiki/index.php/HowTo/Configure_An_Interlocking_Tower
https://online.ts2009.com/mediaWiki/index.php/Enhanced_Interlocking_Tower

Szkoda, że brakuje współpracy - rozumiem, że wiązałoby się to z zerwaniem wstecznej kompatybilności skryptu ze starszymi Trainzami?
Ostatnio zmieniony przez zyxist 13-03-2022, 21:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
RBach 
Administrator
Toromistrz


Pomógł: 307 razy
Wiek: 47
Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 4441
Skąd: Gościcino Centralne
Wysłany: 14-03-2022, 16:16   

zyxist napisał/a:

https://online.ts2009.com/mediaWiki/index.php/HowTo/Configure_An_Interlocking_Tower
https://online.ts2009.com/mediaWiki/index.php/Enhanced_Interlocking_Tower


Wiesz, nie tylko Ty znasz TrainzDev :mrgreen:

zyxist napisał/a:
Szkoda, że brakuje współpracy - rozumiem, że wiązałoby się to z zerwaniem wstecznej kompatybilności skryptu ze starszymi Trainzami?


Nie. To są zupełnie różne skrypty.
_________________
Moje dodatki
Instrukcje kolejowe
KUID:263713
aktualny release skryptów sygnalizacji v5.4: 18.07.2022
 
 
zyxist 
nowy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 10 Gru 2021
Posty: 46
Skąd: Kraków
Wysłany: 14-03-2022, 19:53   

Linki to Railwojowi podrzucałem akurat do poczytania :). Skrypty są różne, to nie musi wykluczać ich współpracy - zależy jak są napisane; dlatego pytam. No ale jak się nie da lub jest z tym za dużo zachodu, to cóż...
 
 
RBach 
Administrator
Toromistrz


Pomógł: 307 razy
Wiek: 47
Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 4441
Skąd: Gościcino Centralne
Wysłany: 14-03-2022, 20:15   

Generalnie nie da się - bo sygnalizacja v5 działa na zupełnie innej zasadzie. Tu przebiegi są w semaforach. W interlocking tower przebiegi są w nastawniach, semafory (te na wbudowanym skrypcie) stanowią tylko "elementy wykonawcze". Poza tym interlocking nie potrafi obsłużyć sygnałów na kolejach eurpoejskich, a jedynie trainzowe czerwone, pomarańczowe i zielone.
_________________
Moje dodatki
Instrukcje kolejowe
KUID:263713
aktualny release skryptów sygnalizacji v5.4: 18.07.2022
 
 
Railwoj 
trainz


Pomógł: 22 razy
Wiek: 47
Dołączył: 05 Mar 2018
Posty: 275
Skąd: Kraków
Wysłany: 14-03-2022, 21:11   

zyxist napisał/a:
Linki to Railwojowi podrzucałem akurat do poczytania :).


Dzięki, poczytałem sobie z ciekawością ;-) Tylko czytając te artykuły z wikipedii powziąłem domniemanie, że te interlocking towers współpracują tylko z najprostszym systemem blokowym, a już nie będą współdziałać z sygnałami PKP-PLK z instrukcji E1. Wpis Radka powyżej to potwierdził.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group