FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Czy gra dubluje zawartość cmp* w systemie?
Autor Wiadomość
Delsu 
świeżak


Dołączył: 30 Wrz 2020
Posty: 3
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 23-02-2021, 09:22   Czy gra dubluje zawartość cmp* w systemie?

Drodzy fachowcy, zależy mi na czystej grze bez dodatków (tymczasowo);
Odinstalowałem grę, sprawdziłęm czy zostały jakieś foldery, może są jakies ukryte bo teoretycznie nic nie ma więc nieprzepisowa gwiazdka w tytule oznacza, że bardziej chodzi o pytanie; gdzie gra zapisuje folder z plikami kuid z cmp w taki sposób, że po deinstalacji gry zawartosć najwyraźniej dalej istnieje (sprawdzałem czy folder gry istnieje po deinstalacji gry itd).

Edit: W razie gdyby temat się przydał, pozostawiam, ewentualnie moderacja go skasuje jesli uzna za niepotrzebny;

Rozwiązanie okazało się proste, wystarczy w cmp wybrać opcję "zainstalowane" zaznaczyć wszystko i usunać. Po tym zabiegu gra ma raczej tylko wbudowane rzeczy.
Nadal jestem ciekaw gdzie gra zapisuje te pliki w taki sposób że nie usuwają się z dezinstalacją gry, czyszczeniem rejestru itd ale ważne że rozwiązanie okazało się banalnie proste. Przepraszam za zawracanie gitary choć może to się komuś kiedyś przyda.
Ostatnio zmieniony przez Delsu 23-02-2021, 10:05, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
RBach 
Administrator
Toromistrz


Pomógł: 307 razy
Wiek: 47
Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 4441
Skąd: Gościcino Centralne
Wysłany: 23-02-2021, 10:17   

Otwierasz launcher, wybierasz Trainz settings, w oknie opcji wybierasz drugą zakładkę i masz okienko ze ścieżką Local data folder. Tam siedzi wszystko, co doinstalowałeś z plików cdp albo ściągnąłeś z DLS.
Rzeczy wbudowane siedzą w folderze samej gry, wszystkie inne - w Localu. To nie jest dublowanie, tylko trzymanie różnych rzeczy w dwóch miejscach.
Jeżeli chcesz szybko wyczyścić grę, to PRZENOSISZ gdzieś ten cały folder i robisz naprawę bazy, żeby gra odświeżyła listę w cmp. Przenosisz, nie kasujesz - bo skasowanie wyczyści nieodwracalnie. Również nieodwracalne jest "skasuj" z poziomu CMP - po takiej operacji musisz instalować wszystko od nowa.
Z kolei przenoszenie Local-a jest jak najbardziej odwracalne. Wystarczy przenieść go z powrotem w oryginalną lokalizację i puścić naprawę bazy - gra odświeża listę, "znajduje" dodatki i masz wszystko jak było.

W zasadzie nawet nie trzeba przenosić. Wystarczy zmienić nazwę, żeby nazwa folderu nie zgadzała się z wpisem w opcjach. Przywracanie to zmiana nazwy z powrotem na zgodną. Oczywiście naprawa bazy dalej obowiązuje - w celu aktualizacji listy.
_________________
Moje dodatki
Instrukcje kolejowe
KUID:263713
aktualny release skryptów sygnalizacji v5.4: 18.07.2022
 
 
Railwoj 
trainz


Pomógł: 22 razy
Wiek: 48
Dołączył: 05 Mar 2018
Posty: 275
Skąd: Kraków
Wysłany: 24-02-2021, 14:34   

Dodam, że TANE domyślnie zapisuje folder Userdata/Local na partycji systemowej C, nawet, jeśli jako miejsce instalacji samej gry wskaże się inną lokalizację. Przekonałem się o tym, ponieważ zainstalowałem grę na dysku przenośnym SSD. Początkowo myślałem, że gra mimo to nie odpali się na innym komputerze, niż ten, na którym wykonałem instalację, ponieważ, być może, ma w wersji kupionej online wbudowane zabezpieczenia, np. takie, że launcher podczas uruchamiania gry wczytuje sobie dane systemu itp. i jak mu się coś nie zgadza, to odmawia dalszej współpracy.
Mając chwilę podczas dłuższego wyjazdu wykonałem eksperyment i spróbowałem odpalić TANE z laptopa. Ku mojemu zdziwieniu gra się normalnie uruchomiła, musiałem tylko zalogować się do konta auranu/N3V.
Po wejściu do menu głównego w grze zobaczyłem jednak, że uruchomiła mi się czysta wersja gry, tzn. tylko z wbudowaną zawartością. To dało mi do myślenia, że folder local musi się znajdować gdzie indziej niż sama gra. Po powrocie z wyjazdu odpaliłem grę z dysku SSD z powrotem na blaszaku i zawartość własna pojawiła się w menu gry i CMP. Potwierdziło to moje przypuszczenia. Wykonałem kroki opisane przez RBacha i sprawdziłem na blaszaku lokalizację folderu local. Zapisany został zgodnie z moim domysłem na dysku C, bez pytania o to podczas pierwszej instalacji gry (taka australijska wolność wyboru). Dlatego przy odpaleniu TANE z dysku SSD na laptopie nie miałem własnej zawartości.
Na szczęście folder userdata/local można bez problemu przenieść i tak jak pisał RBach, wystarczy w opcjach gry sprawdzić i podmienić ścieżkę dostępową na taką, jaką chcemy.
Gra sama z siebie nie tworzy duplikatów własnych plików w systemie, ale automatycznie zapisuje dodatki użytkownika w folderze local utworzonym podczas instalacji gry na dysku systemowym. Potem można je przenieść gdzie indziej. Tworzenie pierwotnej lokalizacji folderu userdata/local gdzie indziej niż instalacja samej gry (o ile nie jest to dysk systemowy) odróżnia TANE od starszych wersji Trainz, ponieważ folder Local w TS12 jest jednak w lokalizacji samej gry.
Ostatnio zmieniony przez Railwoj 24-02-2021, 15:02, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group