FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Oświetlenie realne w Trainz - podświetlenie obiektów w grze.
Autor Wiadomość
Delsu 
świeżak

Wysłany: 02-10-2020, 09:08   Oświetlenie realne w Trainz - podświetlenie obiektów w grze.

Cześć szanownej ekipie i oglądaczom.
W wielu grach istnieją obiekty które działają jak realne światło czyli podświetlają czy to pomieszczenie czy obiekt na zewnatrz. W Trainz oczywiście odpada opcja nr 1 ale ciekaw jestem czy znacie może jakiś obiekt, który podświetlałby obiekty w grze np budynki w taki sposób jak robią to reflektory lokomotywy?

Do czego mi to potrzebne?; Buduję bardzo amatorsko linię metra w głównym mieście swojej mapy i nie używam gotowych podświetlonych stacji, wiem, że jest tego trochę ale wolę sam się pobawić więc gdyby istniał taki obiekt to choć nie wyglądałoby to tak dobrze jak świetne gotowce to jednak jak dla mnie byłoby pewnie wystarczające. Na razie poprostu zrezygnowałęm z widoku nocnego w grze.

Takie oświetlenie mogłoby tez fajnie podświetlać budynki na zasadzie podświetlania fasad w świecie realnym , pytanie tylko czy istnieje w Trainz jakiś sposób na to czyli taki rodzaj lampy ,w ostateczności jakaś niewidoczna lokomotywa mieszcąca się na króciótkim odcinku torów.Mamy tory niewidzialne więc można by sobie i tak poradzić ale to ostateczność pytanie czy jest alternatywa a jak już pytać to wiadomo-wśród najlepszych fachowców na polskiej scenie Trainz :)
Ostatnio zmieniony przez Delsu 02-10-2020, 09:14, w całości zmieniany 2 razy  

adamstan 
znawca
dłubacz kabinowy

Wysłany: 02-10-2020, 09:21   

Jest dodatek "Lichtlok" - jest to lokomotywa w kształcie latarni, którą stawiamy na niewidzialnym torze, i używamy do oświetlania scenerii. Niestety użycie dużych ilości jest mocno obciążające dla silnika gry i karty graficznej - nawet w TRS19.
SN61, SU45v3, ET21, ET22, EN57, TKt48,SU46,SM/SP/SU42

http://adamstan-trainz.pl/

Delsu 
świeżak

Wysłany: 02-10-2020, 10:02   

Ogromne dzięki za to info! Wypróbuję jak tylko to znajdę i jeśli obciążenie nie będzie faktycznie za duże to może pokaże swoje wypociny w innym temacie.

Odpowiedz do tematu