FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Koleje Zachodniego GOP
Autor Wiadomość
Jamal 
znawca
Mapotwórca


Pomógł: 21 razy
Wiek: 45
Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 1939
Skąd: Zabrze
Wysłany: 02-02-2017, 08:42   Koleje Zachodniego GOP

Fiolek7 napisał/a:
Stało się, proces tworzenia tej wersji mapy został ukończony. Gotowy plik został wysłany na TrainzArt. Mam nadzieję, że niedługo pojawi się na stronie. Co się zmieniło przez 2 lata, otóż:
* rozbudowa mapy o 5 km fragment linii 178 do stacji Wieszowa
* rozbudowa linii 132 do przystanku Przezchlebie
* rozbudowa mapy o fragment linii 147 do stacji Zabrze Północne
* KWK Ludwik wraz z bocznicą i otoczeniem
* stacja kolei piaskowej Przechlebie
* hałda w Przezchlebiu
* poprawki w otoczeniu i układzie torowym stacji Mikulczyce i kopalni Mikulczyce
* poprawki w otoczeniu stacji Biskupice
* wymiana rogatek i sygnalizacji przejazdów kolejowych oraz zwisów i wysięgników trakcji
Ostatnie szlify wykonane były w TRS2006, także na pewno mapa działa w nim i w wyższych wersjach.


Mam prośbę odnośnie tej mapki:
Po zakończeniu projektu Korsze - Ełk - Olecko (a to na pewno będzie w tym roku), chcę potraktować mapkę Fiolka7 jako podstawę nowej mapki do rozbudowy o KWK Pstrowski, Bytom, Bytom Bobrek (KWK Szombierki i Elektrownia Szombierki), Zabrze Podg Maciejów Płn, Zabrze Makoszowy (KWK Makoszowy), Podg Mizerów, Gliwice Sośnica, Gliwice Sośnica Towarowa (KWK Sośnica). Gliwice, Gliwice Port, Pyskowice, Pyskowice Miasto, Gliwice Łabędy (Huta Łabędy i Bumar Łabędy), Zbrosławice.

Mapa będzie w latach 80-tych, tak jak wersja autora, ale oczywiście zmienię otoczenie i dodatki pod siebie.
Mam nadzieję, że autor mapki nie będzie miał nic przeciwko temu, bo zrobił kawał dobrej roboty, a ja nie chcę jej powtarzać od nowa.
Przy okazji mam olbrzymią prośbę do wszelkiego rodzaju pasjonatów, etc: Potrzebuję wszelkich możliwych danych dotyczących linii kolejowych z tego okresu, stacji, jak i kopalni, których spora część już nie istnieje.
Mieszkam tu i mam olbrzymią słabość do kolei na moim terenie i tylko w ten sposób mogę przywrócić wspomnienia o tych liniach, zapomnianych kopalniach, bocznicach... Powinienem zrobić ten projekt już dawno temu, ale dopiero teraz mamy naprawdę szeroki wachlarz niesamowitych polskich dodatków, a system polskich towarów naprawdę tutaj się sprawdzi.
Już w głowie mam te transporty węgla z różnych kopalń do Elektrociepłowni Zabrze i Szombierki, do Portu w Gliwicach na barki, do Huty Zabrze, Huty Gliwice, Huty Łabędy, transport mięsa do Zabrza, transport smoły do Kombinatu Koksochemicznego w Zabrzu, wywóz pyłów z elektrowni, transport wyrobów hutniczych z i do Linodrutu i Motostalu w Zabrzu czy wymienionych już wcześniej hut, transport piasku na most zsypowy w Biskupicach. Wywóz kamienia na hałdy i wiele, wiele innych możliwości. Do tego te słynne pociągi osobowe na dwie jednostki z Gliwic do Pyskowic Miasto, z Gliwic do Bytomia i wiele, wiele innych. Roboty czeka mnie co nie miara, ale to moje okolice! Kto, jak nie ja? Fiolek7 zaczął i wyszło mu to fenomenalnie!!! Teraz trzeba to rozwinąć!

Na pewno w tym konkretnym wypadku posłużę się basemapami, bo nie ma innej możliwości by dostosować się do istniejącej mapki Fiolka7.

Jak już wspomniałem. Mapę zacznę robić po skończonym projekcie Korsze-Ełk-Olecko. A więc Szanowni Koledzy i Koleżanki: POMÓŻCIE I ZASYPUJCIE MNIE MATERIAŁAMI!!! WSZELKIMI!!!
_________________
Mapa Lublin-Dorohusk
Korsze - Ełk - Olecko - w budowie
Ostatnio zmieniony przez Wujek 082 02-02-2017, 19:05, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Korzeń 
znawca



Pomógł: 74 razy
Wiek: 31
Dołączył: 15 Lip 2008
Posty: 1605
Skąd: Knurów
Wysłany: 02-02-2017, 11:03   

Jamal. Jesteś świr i nie mam pojęcia jak zamierzasz to zrobić przed emeryturą i bez wysadzenia kompa w powietrze :-D
To nie taka sielanka jak Korsze Ełk Olecko, albo Lublin. Masa przemysłu i wielgachna sieć kolejowa pod drutem w środku aglomeracji. Dziesiątki specyficznych dedyków. Z materiałami, szczególnie bocznic będzie krucho. Prawdopodobnie zostaje analiza map satelitarnych i rastrowych z orsip'u.
Oczywiście służę pomocą i jestem bardzo ciekaw co z tego wyjdzie :-D
_________________
kuid:394491 - folder z dodatkami / my all content
 
 
 
Jamal 
znawca
Mapotwórca


Pomógł: 21 razy
Wiek: 45
Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 1939
Skąd: Zabrze
Wysłany: 02-02-2017, 13:31   

To tak naprawdę będzie moje ostatnie dzieło i na pewno znajdę czas, by je kontynuować aż do pożądanego efektu końcowego :)
Mam już olbrzymie doświadczenie i powinno się udać. Kiedyś już zrobiłem takie wielkie torowiska jak Gliwice, Lublin, Lublin Tatary, Chełm Wschodni, czy teraz Ełk i Korsze (torowisko w Korszach, jak wiesz, już jest gotowe finalnie). Nic mnie nie zaskoczy w kwestii infrastruktury. Oby to tylko działało. Potem to już tylko odrywanie kuponów, ale to dzieło będzie musiało teraz powstać, taki mam cel :mrgreen:
Także Korzeń, jak masz cokolwiek to śmiało to mnie wal z tym: sugestie, plany, zdjęcia, info, cokolwiek. Ja to będę wszystko dokumentował. Dokładnie tak samo wygląda moja współpraca z Gryszaqiem odnośnie Korsze-Ełk. Wszystkie jego uwagi i materiały mam zarchiwizowane i na nich się opieram.
_________________
Mapa Lublin-Dorohusk
Korsze - Ełk - Olecko - w budowie
 
 
 
Jamal 
znawca
Mapotwórca


Pomógł: 21 razy
Wiek: 45
Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 1939
Skąd: Zabrze
Wysłany: 02-02-2017, 15:14   

Korzeń napisał/a:
Prawdopodobnie zostaje analiza map (...) rastrowych z orsip'u.

Choćby tym linkiem mi bardzo pomogłeś!!! Nie wiedziałem, że coś takiego jest :) Fantastyczna sprawa z tymi mapami historycznymi!
_________________
Mapa Lublin-Dorohusk
Korsze - Ełk - Olecko - w budowie
 
 
 
Bojar
zaawansowany



Pomógł: 7 razy
Wiek: 32
Dołączył: 02 Mar 2008
Posty: 622
Skąd: GoP
Wysłany: 02-02-2017, 17:38   

Jamalu, zachodniego GOP ;), wschodnia część to Dąbrowa G., Sosnowiec, Katowice :)

Niesamowity plan ale wierze, że podołasz bo odkąd pamiętam to zawsze i systematycznie do końca doprowadzałeś swoje projekty. Również jestem zaciekawiony jak Ci to wyjdzie. Jeśli coś znajdę, jakieś stare zdjęcia to też podeślę :). Powodzenia!
_________________
www.bojarsite.pl
Moja galeria fot. z GOPu & screeny Projektu fragmentu byłego PMP-PW -> www.flickr.com/photos/148644736@N06/
____________
 
 
 
Jamal 
znawca
Mapotwórca


Pomógł: 21 razy
Wiek: 45
Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 1939
Skąd: Zabrze
Wysłany: 02-02-2017, 18:11   

Ale ze mnie gafa! :lol: :mrgreen:
Oczywiście to zachód, a nie wschód GOPu :mrgreen:
Proszę moderatora o poprawę tytułu tematu na: Koleje Zachodniego GOP
Wielkie dzięki Bojar. Jak tylko cokolwiek znajdziesz, śmiało do mnie ślij! ;-)
_________________
Mapa Lublin-Dorohusk
Korsze - Ełk - Olecko - w budowie
 
 
 
Korzeń 
znawca



Pomógł: 74 razy
Wiek: 31
Dołączył: 15 Lip 2008
Posty: 1605
Skąd: Knurów
Wysłany: 03-02-2017, 23:25   

Jamal napisał/a:
To tak naprawdę będzie moje ostatnie dzieło i na pewno znajdę czas, by je kontynuować aż do pożądanego efektu końcowego :)

Chyba, że tak stawiasz sprawę. Zabawa na długie lata :mrgreen:
Cytat:
Mam już olbrzymie doświadczenie i powinno się udać. Kiedyś już zrobiłem takie wielkie torowiska jak Gliwice, Lublin, Lublin Tatary, Chełm Wschodni, czy teraz Ełk i Korsze (torowisko w Korszach, jak wiesz, już jest gotowe finalnie). Nic mnie nie zaskoczy w kwestii infrastruktury. Oby to tylko działało. Potem to już tylko odrywanie kuponów, ale to dzieło będzie musiało teraz powstać, taki mam cel :mrgreen:

Twoich umiejętności nie śmiem w najmniejszym stopniu kwestionować. Pod względem płodności w dziale map wszelakich jesteś chyba na samym przedzie, a dorobek w porównaniu do mojego masz wręcz gargantuiczny :mrgreen: Po prostu jak spojrzę z perspektywy mojego mini projektu i tego ile czasu trzeba było włożyć w stworzenie 2 kopalni i porównam z twoimi zamierzeniami, to nogi miękną :lol:
Cytat:
Także Korzeń, jak masz cokolwiek to śmiało to mnie wal z tym: sugestie, plany, zdjęcia, info, cokolwiek. Ja to będę wszystko dokumentował. Dokładnie tak samo wygląda moja współpraca z Gryszaqiem odnośnie Korsze-Ełk. Wszystkie jego uwagi i materiały mam zarchiwizowane i na nich się opieram.

Będę miał to na uwadze przy szperaniu w necie. Jak tylko mi się coś nawinie, to możesz na mnie liczyć. Tak samo w kwestii materiałów fototex i modeli, bo z tym jest nadal baardzo krucho. Szczególnie jeśli chodzi o przemysł koksochemiczny z którego mamy ledwie podstawy. Wszystko jest do zrobienia.
Oczywiście wszystko w granicach możliwości czasowych. Póki co mam go zbyt mało żeby przysiąść do własnej pracy... A chęci są duże.
_________________
kuid:394491 - folder z dodatkami / my all content
 
 
 
Aikozann
zaawansowany


Pomógł: 50 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Sie 2010
Posty: 894
Skąd: Sierpc
Wysłany: 04-02-2017, 17:09   

Jamal napisał/a:
To tak naprawdę będzie moje ostatnie dzieło i na pewno znajdę czas, by je kontynuować aż do pożądanego efektu końcowego :)

Aż trudno wyobrazić sobie co to będzie... Spod Twojej ręki zapewne nawet "wątek poboczny robiony w międzyczasie pomiędzy ważniejszymi sprawami" byłby perełką, a co dopiero projekt deklarowany jako "ostatni"...
Ostatnio zmieniony przez Aikozann 04-02-2017, 17:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Fiolek7
super user


Wiek: 32
Dołączył: 15 Mar 2008
Posty: 137
Skąd: Zabrze - Mikulczyce
Wysłany: 02-06-2017, 12:06   

Wiem że to był największy błąd zaczynając w ogóle tworzyć moją mapę, że nie oparłem jej na HOGu, ale pierwotnie chciałem tylko zrobić stacje i kopalnie w Mikulczycach, a z biegiem lat się to rozniosło :)
Oczywiście nie mam nic przeciwko projektowi. Na ile moja mapa w tym pomoże to z niej korzystaj. Jeśli te okolice będziesz stawiał od podstaw to mogę ci wysłać mailem plany stacji Mikulczyce i Biskupice oraz plany kopalń z lat 60, na których się opierałem.
No i życzę aby projekt doczekał się kiedyś ukończenia ;)
 
 
Jamal 
znawca
Mapotwórca


Pomógł: 21 razy
Wiek: 45
Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 1939
Skąd: Zabrze
Wysłany: 02-06-2017, 15:00   

To plus, że nie robiłeś tego na HOGu. Najprawdopodobniej HOG strasznie zamula mapę (mam ten problem nawet w Ełku, który jest tworzony minimalistycznie, nawet na polach jest problem). Wolę popróbować zwyczajnie geodetą.
W tej mapie i tak będzie niezwykle gęsto od zabudowy i torów. Tereny nie muszą być idealne, ale i tak zrobię wszystko, jak najlepiej.
Bardzo chcę te plany. Śmiało je do mnie ślij: mz79[at]tlen.pl
Bardzo Ci za nie z góry dziękuję!!!
_________________
Mapa Lublin-Dorohusk
Korsze - Ełk - Olecko - w budowie
 
 
 
Fiolek7
super user


Wiek: 32
Dołączył: 15 Mar 2008
Posty: 137
Skąd: Zabrze - Mikulczyce
Wysłany: 01-11-2019, 13:48   

Jamal, 2 lata minęły i żadnego newsa :-P Chyba nie zrezygnowałeś z projektu ?
Plany stacyjne i zdjęcia podesłałem ci na maila jakiś czas temu, nie wiem czy dotarły :?:
 
 
Jamal 
znawca
Mapotwórca


Pomógł: 21 razy
Wiek: 45
Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 1939
Skąd: Zabrze
Wysłany: 03-05-2020, 21:36   

Fiolek7 napisał/a:
Jamal, 2 lata minęły i żadnego newsa :-P Chyba nie zrezygnowałeś z projektu ?
Plany stacyjne i zdjęcia podesłałem ci na maila jakiś czas temu, nie wiem czy dotarły :?:

Nie zrezygnowałem. Będę to robić. teraz po prostu wrócilem po latach do gry i chcę skończyć Korsze-Ełk-Olecko.
Nie kojarzę, bym coś otrzymał od ciebie. Możesz podesłać mi jeszcze raz?
_________________
Mapa Lublin-Dorohusk
Korsze - Ełk - Olecko - w budowie
 
 
 
Fiolek7
super user


Wiek: 32
Dołączył: 15 Mar 2008
Posty: 137
Skąd: Zabrze - Mikulczyce
Wysłany: 04-05-2020, 09:09   

Jamal napisał/a:

Nie kojarzę, bym coś otrzymał od ciebie. Możesz podesłać mi jeszcze raz?


Wysłałem dzisiaj jeszcze raz, sprawdź dobrze pocztę ;)
 
 
Jamal 
znawca
Mapotwórca


Pomógł: 21 razy
Wiek: 45
Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 1939
Skąd: Zabrze
Wysłany: 04-05-2020, 19:49   

Dostałem i już zapisałem. Na pewno się przyda. ;-)

P.s. Czy ktoś może mi doradzić program do generacji linii kolejowych wraz z topografią terenu? Wydaje mi się, że są już dużo bardziej zaawansowane i przyjazne użytkownikowi programy niż HOG z Microdemem.
_________________
Mapa Lublin-Dorohusk
Korsze - Ełk - Olecko - w budowie
 
 
 
szymonbiniek 
user


Pomógł: 1 raz
Wiek: 22
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 54
Skąd: Zabrze
Wysłany: 05-05-2020, 08:33   

Zdjęć może ja nie posiadam dokładnych, ale na stronie https://historia-zabrza.pl/ znajdzie się troszku zdjęć z tego okresu. Przesrane że zdjęć z kilku miejsc jest mało. A wręcz nie wiadomo nic na ich temat. Ale powodzenia.
 
 
 
RBach 
Administrator
Toromistrz


Pomógł: 307 razy
Wiek: 47
Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 4441
Skąd: Gościcino Centralne
Wysłany: 05-05-2020, 09:37   

Jamal napisał/a:
Dostałem i już zapisałem. Na pewno się przyda. ;-)

P.s. Czy ktoś może mi doradzić program do generacji linii kolejowych wraz z topografią terenu? Wydaje mi się, że są już dużo bardziej zaawansowane i przyjazne użytkownikowi programy niż HOG z Microdemem.


Jest TransDEM, płatny.
http://www.rolandziegler....ransDEMEngl.htm
_________________
Moje dodatki
Instrukcje kolejowe
KUID:263713
aktualny release skryptów sygnalizacji v5.4: 18.07.2022
 
 
mati_689 
trainz


Pomógł: 2 razy
Wiek: 26
Dołączył: 08 Cze 2013
Posty: 216
Skąd: Zamość
Wysłany: 05-05-2020, 12:06   

Jak bardzo jest rzetelny ten program? Korzystał ktoś z niego? Na pewno jest to lepsza opcja niż robienie samemu geometrii terenu :-)
_________________
Oleszyce-Lubaczów-Hrebenne-Bełżec (Aktualne prace: Werchrata)
 
 
 
Bartek_Sp
trainz


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 317
Skąd: Sopot
Wysłany: 08-05-2020, 10:58   

Zależy co masz na myśli pisząc o tym jak rzetelny jest ten program.

Ogólnie to co wygeneruje program zależy od tego jakie dane zostaną mu dostarczone. Druga sprawa jest taka że Trainz i tak będzie w stanie wyświetlić tylko teren o rozdzielczości 5m x 5m

Sam TranzDEM potrafi obsłużyć mapy wysokości w dużo większej rozdzielczości. Są dostępne darmowe opracowania w dużej rozdzielczości dla niektórych regionów świata. Niestety dla naszego kraju mapy wysokości w dużej rozdzielczości są płatne (w zależności od powierzchni opracowań które są nam potrzebne).

Dodatkowo program umożliwia wykorzystanie wielu serwisów mapowych (tj.Google OpenStreetMap, różne serwery typu Geoportal), jak i również pozwala na georeferencje własnych zeskanowanych map, tak aby na podstawie tych danych "pomalować" teren teksturą, albo stworzyć także basemapy (w formie płaskiej i 3D).
Program umożliwia także wczytanie danych wektorowych z różnych źródeł, tak aby wygenerował np. tory, drogi, i inne obiekty liniowe.
 
 
 
Fiolek7
super user


Wiek: 32
Dołączył: 15 Mar 2008
Posty: 137
Skąd: Zabrze - Mikulczyce
Wysłany: 21-10-2021, 09:49   

Ruszyły może jakieś prace nad projektem ? Czy czeka w dłuuugiej kolejce ? ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group