FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Scenariusz, a sceneria.
Autor Wiadomość
Kacper 
nowy

Wysłany: 25-10-2019, 19:16   Scenariusz, a sceneria.

Witam!
Chciałbym się spytać czy jest możliwość zmienienia scenariusza na scenerie... Historia taka, że przez długi czas nie byłem w stanie się zorientować, że edytuje scenariusz, a nie scenerię i teraz nie chciałbym zaczynać wszystkiego od nowa. Z góry dzięki! :)

Aikozann
zaawansowany

Wysłany: 25-10-2019, 19:49   

Jeśli masz na myśli warstwę mapy i warstwę sesji, to dało się je scalić za pomocą narzędzia "połącz warstwy", przynajmniej w TS2010, zobacz sobie czy masz w też TS2012 to narzędzie, ja nie mam TS2012 więc nie sprawdzę.
Przy czym nie wszystko da się i tak przenieść do warstwy mapy, i niektóre dane pozostaną tak czy inaczej w warstwie sesji, mam tu na myśli głównie konfigurację semaforów, ale też np. słupków hektometrowych, rozjazdów skryptowanych, i ogólnie wielu różnych zapisanych ustawień dodatków posiadających dodatkowy skrypt.
Ostatnio zmieniony przez Aikozann 25-10-2019, 19:51, w całości zmieniany 1 raz  

Kacper 
nowy

Wysłany: 25-10-2019, 20:09   

Aikozann napisał/a:
Jeśli masz na myśli warstwę mapy i warstwę sesji, to dało się je scalić za pomocą narzędzia "połącz warstwy", przynajmniej w TS2010, zobacz sobie czy masz w też TS2012 to narzędzie, ja nie mam TS2012 więc nie sprawdzę.
Przy czym nie wszystko da się i tak przenieść do warstwy mapy, i niektóre dane pozostaną tak czy inaczej w warstwie sesji, mam tu na myśli głównie konfigurację semaforów, ale też np. słupków hektometrowych, rozjazdów skryptowanych, i ogólnie wielu różnych zapisanych ustawień dodatków posiadających dodatkowy skrypt.

Nie mogę znaleźć tego narzędzia, ale zrobiłem troszeczkę inaczej i jest tak jak mówisz. Sceneria jako tako jest ale zachował się tylko teren, niektóre budynki i kilka dupereli... Czyli raczej teraz muszę wszystko robić już na sesji :/

Aikozann
zaawansowany

Wysłany: 25-10-2019, 20:18   

Ja od jakiegoś czasu już zawsze robię tak, że jak wprowadzam jakiekolwiek zmiany, to każdorazowo otwieram z menu gry do edycji sesję, a po wprowadzeniu zmian, tuż przed zapisem, każdorazowo scalam warstwę sesji z warstwą mapy. I następnym razem znów tak samo - otwieram do edycji sesję. W ten sposób każdorazowo przenoszę do warstwy mapy wszystko co tylko da się do niej przenieść. Samej mapy do edycji nie otwieram (no chyba że akurat trafi się mapa która nie ma żadnej sesji), bo to łatwo prowadzi do utraty konfiguracji semaforów itp.
Ostatnio zmieniony przez Aikozann 25-10-2019, 20:20, w całości zmieniany 1 raz  

zolwik
znawca
Dyżurny Ruchu

Wysłany: 25-10-2019, 20:19   

narzędzie do poleczenia warstw jest w panelu z warstwami ( z tego co pamietam) to są to 3 ikonki pod wastwami mapy

TOWARY i ŁADOWNIE PNT https://1drv.ms/u/s!AuMHAl_RhKy3hYBckc9zMsWvw0JW8w?e=xNGT7v

Kacper 
nowy

Wysłany: 25-10-2019, 20:55   

zolwik napisał/a:
narzędzie do poleczenia warstw jest w panelu z warstwami ( z tego co pamietam) to są to 3 ikonki pod wastwami mapy

Dzięki! Pomogłeś! :) Teraz ten scenariusz już mam jako scenerie! :)

Korzeń 
znawca

Wysłany: 25-10-2019, 21:39   

Aikozann napisał/a:
...a po wprowadzeniu zmian, tuż przed zapisem, każdorazowo scalam warstwę sesji z warstwą mapy. I następnym razem znów tak samo - otwieram do edycji sesję. W ten sposób każdorazowo przenoszę do warstwy mapy wszystko co tylko da się do niej przenieść.

To akurat głupie. Wystarczy założyć kłódkę na warstwie sesji i nie trzeba w ogóle martwić się tym czy będziesz pamiętał o przełączeniu warstwy, a potem bawić się w scalanie, albo przenoszenie elementów.

Aikozann
zaawansowany

Wysłany: 26-10-2019, 15:12   

Korzeń napisał/a:
To akurat głupie. Wystarczy założyć kłódkę na warstwie sesji i nie trzeba w ogóle martwić się tym czy będziesz pamiętał o przełączeniu warstwy, a potem bawić się w scalanie, albo przenoszenie elementów.

Każdy ma swoje sposoby, ja akurat mam taki, i się już do niego przyzwyczaiłem. Nie mniej jednak dzięki za radę :-)

Odpowiedz do tematu