FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Dodatki payware
Autor Wiadomość
Peeet2005 
super trainz
Peeet2005

Wysłany: 06-09-2019, 20:49   Dodatki payware

Witam!
Otóż po ostatnich poprawkach znikł mi jeden dodatek <kuid2:82412:6961001:3> Fence-Wood-Red-101 i teraz część tras mam wyświetlane na czerwono jako Missing dependencies :-( Dodatek ten jest niestety rodzaju Payware i nie bardzo jest skąd go wziąć. Poszukałem folder z dodatkowymi trasami dla wersji Deluxe i tam mi znalazł się ten dodatek jako tzarc. Przekopiowałem go do folderu Editing sądząc że po naprawie bazy ujawni się i będzie ok. Ale niestety, po naprawie bazy, owszem ujawnił się ale jako "Open for edit, Payware (not active)" I jak go tu ugryźć, bo ani go nie mogę zatwierdzić ani do aktywować :-/ Jak dałem Revert to original no to mi w ogóle skasowało ten plik i wszędzie na trasach pojawił się "Unknown asset".
Czy jest jakiś sposób aby aktywować te dodatki? Dodam jeszcze, że w folderze Packages z dodatkowymi trasami są różne podfoldery z dziwnymi nazwami, ale jedne o oznaczeniu sc274 (274d_0, 274d_1, 274d_2, 274f_0, 274f_1, 274f_2) już kilka razy zgłaszały się żeby je pobrać ponownie. W jednym z nich właśnie znalazłem ten brakujący dodatek, ale jak go uaktywnić i zatwierdzić to już nie mam pojęcia :cry:

RBach 
Administrator
Toromistrz

Wysłany: 07-09-2019, 07:10   

Jak to napisali na forum Auranu - musisz nauczyć się z tym żyć :-) Ewentualnie reinstall gry. U mnie on jest jako payware not active - pewnie musiałbym zakupić płatną trasę, do której on jest zależnością, żeby się uaktywnił. żeby było śmieszniej - jest zależnością do mapy wbudowanej, która braków ani nieaktywnych nie wykazuje. Do CDP też nie idzie spakować - "nie mam autoryzacji".
W ogóle cała ta idea dodatków "nieaktywnych" jest bez sensu - skoro coś mi instalują, to po co blokują? Albo nie pozwolić instalować bez zapłacenia (jak trasy DLC) albo spadać :-)
aktualny release skryptów sygnalizacji v5.3: 11.04.2020

Peeet2005 
super trainz
Peeet2005

Wysłany: 07-09-2019, 09:16   

Wczoraj wieczór trochę się wkurzyłem przeglądając jeszcze forum Auranu. Ta sprawa jak widzę dotyczy nie tylko mnie, jest wielu użytkowników którym brakuje tego dodatku. Tyle, że to są tylko takie dyskusje nie wnoszące żadnych konkretnych porad. Szkoda, że nie zabierze głosu ktoś odpowiedzialny za podobne przypadki. Ale najgorsze jest to, że w końcu jakieś 5 lat temu zapłaciłem coś około 70$ za T:ANE i teraz nie można się doprosić o udostępnienie jednego pliku! Nawet na finalną wersję gry też nie można się doczekać. Jaki problem byłby z podaniem informacji o sposobie aktywacji ? Jak się później zorientowałem jest więcej takich dodatków payware ale o dziwo tylko ten jeden nie poddaje się aktywacji. Żeby to jeszcze był faktycznie jakiś cenny dodatek, skomplikowany i trudny do stworzenia, ale to zwykły płot jakich mamy dostępnych wiele i to zapewne dużo lepszych.
Napisałem też do QA Team taką skargę i zobaczymy co odpowiedzą ;-)

RBach 
Administrator
Toromistrz

Wysłany: 07-09-2019, 11:39   

O. To informuj na bieżąco, bo ja też chciałem założyć ticket pt.: "co to jest payware not active i czemu są wbudowane mapy, które mają w zazeżnościach TYKO takie dodatki". Bo jest taka jedna, wbudowana, dostarczona razem z grą - i otwiera się siatka, bo w zależnościach 90% dodatków to właśnie payware nieaktywne. Chyba powinny być aktywne, skoro są dostarczone razem z grą...
aktualny release skryptów sygnalizacji v5.3: 11.04.2020

Peeet2005 
super trainz
Peeet2005

Wysłany: 16-09-2019, 12:17   

Otrzymałem odpowiedź z QA Team i przepiszę ją w miarę moich możliwości tłumaczenia ;-)
"Utwórz nowy folder danych. Instrukcje na ten temat jest ogólnie znana. To zasadniczo skonfiguruje grę tak, jakby dopiero co została zainstalowana od nowa. Zgodnie z naszym wewnętrznym testem (QA) spowoduje to zainstalowanie 2353 aktywów (w moim przypadku).
Po zakończeniu tego krótkiego procesu przefiltruj CM dla Payware \ Installed = true (możesz wyszukać określone zasoby, jeśli chcesz). Powinno być już OK"

Jeżeli brakuje coś z zawartości DLC to trzeba postąpić nieco inaczej:
- wyjść całkowicie z gry, zamykając również Launcher
- przejść do folderu Local/Pakiety (Packages)
- usunąć wszystkie foldery jakie tam są
- uruchomić Launchera i włączyć naprawę bazy danych
- po skończonej naprawie kliknąć w menu Plik> Pobierz zakupione elementy
- uruchomić Trainz i powinno sie pojawić okno dialogowe pobierania zasobów, umożliwiające instalację z DLC

Ja na razie nie testowałem tych metod, jako, że życzliwa osoba poratowała mnie tym jednym dodatkiem i wszystko wróciło do normy :-D

Odpowiedz do tematu