FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Problem z dodatkami Trainz 12
Autor Wiadomość
malyukasz
świeżak


Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 7
Skąd: Tychy
Wysłany: 09-03-2015, 13:14   Problem z dodatkami Trainz 12

Witam

Problem dotyczy wagonów i lokomotyw.
W CMP wyświetla się błąd:
Składnik używa nieaktualnego numeru wersji trainz. Podane poniżej numery wersji trainz 2.7 nie są już obsługiwane.

W nie których dodatkach wystarczy edytować config i zmienić wartość trainz build na np 2.8, a potemi wprowadzić ponownie
W innych to nie pomaga.
Na dodatki z DS znalazłem sposób taki:
Edycja w eksploratorze pliku config poprzez CMP i zmiana wartości trainz build na np 2.8 potem ponowne pobranie przez DS tego dodatku. Błędy znikają dodatek działa.
Problem polega na tym, że sposób ten nie działa na dodatki pobrane z poza DS Aurana.
Czy ktoś ma na ten błąd jeszcze inny sposób?
Ostatnio zmieniony przez malyukasz 09-03-2015, 13:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
EU 04
zaawansowany



Pomógł: 58 razy
Wiek: 75
Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 934
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 09-03-2015, 13:20   

Ale co Ci ten błąd przeszkadza. Z takim komunikatem dodatek działa prawidłowo tylko w CMP "świeci" się wykrzyknik na żółto.
 
 
malyukasz
świeżak


Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 7
Skąd: Tychy
Wysłany: 09-03-2015, 13:27   

Tylko, że problem polega na tym, że dodatki z tym błędem są na czerwono w grze i są bezużyteczne.
"Naprawiłem" już w ten sposób parę wagonów i przestały być czerwone w grze.
A był to jeden z dwóch błędów przy tych wagonach.
Drugi dotyczył cienia, ale jak już wcześniej wyczytałem na forum nie ma on żadnego wpływu na działanie dodatku.
U mnie w CMP przy tym nie świeci żółty wykrzyknik lecz symbol brakującej zależności, ale przy wybraniu pokaż błędy i brakujące zależności pokazuje tylko błąd o tej wersji trainz i braku cienia
Ostatnio zmieniony przez malyukasz 09-03-2015, 13:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
EU 04
zaawansowany



Pomógł: 58 razy
Wiek: 75
Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 934
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 09-03-2015, 13:40   

Jak świeci na czerwono to nie wina tego wpisu:
"Składnik używa nieaktualnego numeru wersji trainz. Podane poniżej numery wersji trainz 2.7 nie są już obsługiwane."
To są jakieś inne przyczyny - może brak textury, zły rozmiar tekstury lub temu podobne.
 
 
malyukasz
świeżak


Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 7
Skąd: Tychy
Wysłany: 09-03-2015, 13:42   

Ok, Dzięki za zainteresowanie problemem i pomoc.
Przynajmniej wiem gdzie nie szukać problemu.

edit:
Zgubiła mnie zbyt duża wiara w CMP. Jak się okazuje czasem brakujących zależności nie wyświetla przy błędach tylko trzeba sprawdzić głębiej.
Temat ogarnięty do zamknięcia.
Jeszcze raz dziękuję za pomoc
Ostatnio zmieniony przez malyukasz 09-03-2015, 13:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
EU 04
zaawansowany



Pomógł: 58 razy
Wiek: 75
Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 934
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 09-03-2015, 14:23   

Jak masz ustawiony język polski to te komunikaty nic Ci nie powiedzą. Przełącz na angielski to dowiesz się więcej na temat błędów w dodatku.
 
 
malyukasz
świeżak


Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 7
Skąd: Tychy
Wysłany: 09-03-2015, 15:27   

Zmyliło mnie to, że w większości przypadków brakujące kuid-y pokazywało przy kliknięciu na pokaż błędy i ostrzeżenia.
Natomiast w tych z którymi nie umiałem sobie poradzić i zmylił mnie ten błąd musiałem wejść w pokaż zależności i tam dopiero mogłem sprawdzić którego kuidu brakuje lub jest błędny.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group