FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Szalony kompas
Autor Wiadomość
Kanclerz
znawca
architekt



Pomógł: 34 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 1729
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 13-11-2014, 16:20   Szalony kompas

Hej

Mam dość dziwny problem - wystąpił on w zasadzie z dnia na dzień podczas korzystania z gry. Otóż, używając PPM do obracania kompasu następuje dziki szał obrotu, cała scena obraca się wokół punktu kompasu. Nie sposób tego zatrzymać. Dopiero po puszczeniu PPM całe wydarzenie ustaje. Po kilku chwilach bezczynności da się normalnie obracać kompas w miejscu, jednak po ruszeniu strzałkami gdziekolwiek, przy próbie zmiany położenia kamery całe wydarzenie występuje nadal. Nie ma zasady - w geodecie dzieje się tak samo jak w maszyniście. Jest to uporczywe i nie sposób temu zaradzić. Myszka robi to samo, co pad w laptopie a włączenie/wyłączenie nie pomaga. Co to jest i jak temu zaradzić?

EDIT: Naprawiło się, ale proszę nie kasować - może powróci, dam znać :)
Ostatnio zmieniony przez Kanclerz 13-11-2014, 16:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
EU 04
zaawansowany



Pomógł: 58 razy
Wiek: 75
Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 934
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 13-11-2014, 16:37   

Ale naprawiło się samo czy bawiłeś się ustawieniami myszki ?
 
 
Kanclerz
znawca
architekt



Pomógł: 34 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 1729
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 13-11-2014, 16:38   

Zresetowałem komputer - baza danych dochodziła do pewnego miejsca i następował error. Teraz ani baza nie jest popsuta ani kompas się nie obraca jak dziki. A miałeś coś podobnego?
 
 
 
EU 04
zaawansowany



Pomógł: 58 razy
Wiek: 75
Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 934
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 13-11-2014, 16:50   

U mnie od czasu do czasu kursor myszy ni z tego ni z owego uciekał samoczynnie do "narożnika" Podłączyłem nową myszkę i na razie jest spokój.
 
 
Zwinny
zaawansowany


Pomógł: 25 razy
Wiek: 34
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 912
Skąd: Chorzów
Wysłany: 13-11-2014, 17:53   

Kanclerz a masz sprzęt bezprzewodowy (klawiatura albo myszka)? Bo u mnie tak się czasem dzieje na bezprzewodowej klawiaturze ze jakąś zwieche chwyci i po ruszeniu strzałkami zaczyna się obracać tak jak opisałeś ;).

Pozdrawiam
Adam
 
 
 
Dominic
trainz
Tyś blank ociuloł



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 354
Skąd: Chorzów
Wysłany: 13-11-2014, 20:35   

U mnie tak jak u Adama, na zestawie bezprzewodowym czasami wariuje kompas. Wystarczy nacisnąć strzałkę w przeciwnym kierunku niż obraca się kompas i problem znika.

Pozdrawiam.
_________________
"Kiedy ludzie zaczynają naśladować twój styl, wtedy czujesz, że coś w tym jest." — James Hetfield
Ostatnio zmieniony przez Dominic 13-11-2014, 20:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group