FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Tata Muminka
21-09-2008, 20:27
GWT / EET temat informacyjny.
Autor Wiadomość
kilanziom
znawca
Maniak

Wysłany: 21-09-2008, 20:16   GWT / EET temat informacyjny.

Drodzy użytkownicy forum Polish Trainz Team:

Jako były naczelny administrator a także główny twórca serwisu GWT, byłem ostatnio wielokrotnie pytany o to co się na owym serwisie stało. Temat ten więc zakładam w celu poinformowania wszystkich osób zainteresowanych (w tym także zaprzyjaźnionych twórców/współtwórców z samego serwisu PTT) o tym co się wydarzyło.

W tym miejscu bardzo proszę administrację serwisu PTT o nieusuwanie tego tematu i zamknięcie go dla dalszych postów po jego napisaniu w celu uniknięcia słownej awantury z osobami które mogą tym być zainteresowane. Ewentualnie jeśli temat nie właściwie umieściłem, proszę osobę kompetentną o przeniesienie go we właściwe miejsce.

Zatem przejdźmy do rzeczy:

W ekipie GWT od pewnego czasu narastały nieporozumienia dotyczące sprawowanych przez team stanowisk. Nie było zgodności w kwestii traktowania userów, kar, stosunku administracji/moderacji do użytkowników. Pojawiły się kłótnie wewnętrzne. Powodem tychże kłótni byli użytkownicy KGrid, FactorX, Zolwik, Gucio aka Wariat oraz TY51 aka Janusz86 aka StokerPL aka Kamil. W teamie nastąpił gwałtowny podział poglądów jak z zachowaniami różnymi tychże użytkowników należy sobie z perspektywy administracji radzić. Rzecz głównie dotyczy oczywiście doskonale Wam wszystkim znanej historii wzajemnej niechęci a wręcz nienawiści KGrid'a i grona mu towarzyszącego oraz Pawła i Łukasza z GWT. Ci drudzy panowie upominani i proszeni setki razy by nie pozwalali sobie jako członkowie teamu GWT na prywatne mszczenie się na innych użytkownikach, poniżanie ich, obrażanie ich i ciągłe pokazywanie "kto tu rządzi" konsekwentnie ignorowali resztę teamu oraz demokratycznie podjętą decyzję o poszanowaniu na równi wszystkich użytkowników forum GWT bez względu na swoje prywatne relacje z nimi. Z ust tych panów setki razy publicznie i nie publicznie padały słowa obrazy pod adresem wielu użytkowników i wewnątrz teamu GWT powstał rozłam polegający na tym że my (Ja, Thalys, Grabash, Gmyrek, Magnus, SP45-166 i Bazler71) nie życzyliśmy sobie więcej tego chamstwa i drobnomieszczaństwa w naszym gronie. Z Magnusem i resztą teamu wybieraliśmy dotąd demokratyczne podejmowanie decyzji i zawsze stosowanie regulaminu. Kolega lukazs oraz kolega paweł uznali że skoro "są tu u siebie" to regulamin jak to się ładnie wyrazili pi*****.

Ze strony wyżej wymienionego Łukasza ponadto pojawiły się prywatne wycieczki pod adresem moim i Michała aka Thalysa po tym jak po raz enty próbowaliśmy wyperswadować mu mszczenie się na KGrid, FactorX, Gucio i Zolwik. Podjęliśmy decyzję że nie pozwolimy na to by dobre imię nasze i naszych dodatków było szargane faszystowskimi poglądami kolegi Łukasza i podjęliśmy decyzję o rezygnacji z zajmowanych funkcji w serwisie GWT. Wpierw odszedłem ja i Thalys oddając administrację (czyli władzę) likazsowi i Juliuszowi (jpl). Widząc stosunek lukazsa do nas i do innych użytkowników oraz kłamstwo, chamstwo i machinacje jakimi lukazs torował sobie drogę do władzy absolutnej na forum GWT, reszta teamu (Bazler71, Gmyrek, Grabash, Magnus i SP45-166) podjęli również decyzję o rezygnacji z członkostwa w teamie GWT. Na spotkaniu w 4 oczy w Warszawie w którym większość z nas parę dni później uczestniczyła potwierdziliśmy między sobą że "powiedziane zostało za dużo" i nie będziemy wracać do tego co było. Zaproponowałem stworzenie nowego serwisu który zadedykujemy tworzeniu nowych dodatków i map a bazującego na tym co dotąd stworzyliśmy. Serwis ten aktualnie powstaje i jego członkami będą właśnie głównie te osoby które z GWT odeszły wraz z całym swoim dorobkiem. Planujemy stworzyć serwis i forum dedykowane twórczości do TRS'a a nie tak jak to było z Łukaszem i Pawłem leczeniu wzajemnych kompleksów niższości. Powstaje serwis i forum z obszernym i czynnym darmowym downloadem pełnym nowych fajnych rzeczy które już dla Was i dla nas produkujemy. Zamierzamy dbać na nowym forum o porządek i likwidować w zarodku (tak jak to ma miejsce na PTT) wszelkie objawy ciśnienia na wladzę, chamstwa, faszyzmu i innych społecznie nie akceptowalnych patologii internetowych. Tyle w sprawie tego "co dalej z nami".

Podjęliśmy decyzję by pozostawić nasz dorobek na serwerze GWT, gdyż aktualnie po za nim i DLS do większości rzeczy po prostu nie mielibyście dostępu. Druga rzecz że Paweł zapłacil za serwer na cały rok i nie chcieliśmy by jego pieniądze uległy zmarnowaniu. Niech sobie dodatki wiszą i niech każdy z nich korzysta -> taka była idea.

Chciałbym też przeprosić publicznie kolegę Łukasza (TrainzN) za moją agresywną postawę wobec niego parę dni temu. Odebrałem kasację mojego posta jako policzek wymierzony we mnie ze strony dawnych kolegów z teamu GWT, jak się potem okazało błędnie. Łukaszu, przepraszam Cię i mam nadzieję że pozostaniesz z nami jako twórca, kolega i aktywny członek społeczności trainz. Wybacz porywczość i agresję z mojej strony.

Ostatnia i niestety najmniej przyjemna sprawa.

Kolega lukazs publikuje/publikował w ostatnich dniach na forum GWT na temat nasz i na temat rozbicia GWT fałszywe informacje sprzedając je jako prawdziwą historię rozłamu GWT. Jesteśmy tym głęboce poruszeni, jako że z kolegą lukazszem dzieliliśmy nie jeden wyjazd, eskapadę kolejową i spotkania w terenie. Myśleliśmy że nasze poróżnienie wynikłe z sytuacji pozostanie między nami i nie będzie powodów do poruszania sprawy ponownie. W zaistniałej sytuacji my, byli członkowie GWT, zwracamy się do Was, całej społeczności TRS, o pobłażliwe potraktowanie kłamstw napisanych na naszym dawnym serwisie. Kolega lukazs najwyraźniej nie jest w stanie zrozumieć że fora dotyczące Trainz Railroad Simulator 2004 służą do wymiany informacji i dobrej zabawy a nie prezentacji swoich kompleksów i poniżania innych ludzi. Wielokrotnie już prezentował na każdym forum/serwisie istniejącym w Polsce że jest człowiekiem który nie szanuje innych ludzi, poniża wszystkich którzy się z nim nie zgadzają, publicznie potrafi obrazić ludzi mających inne niż on opinie, ma obsesyjne ciśnienie na władzę i manipuluje faktami próbując je zmienić w odbiorze osób 3cich na swoją korzyść. Wiem że opinie takie nie leżą w mojej kompetencji w tej chwili ale z uwagi na zaistniałą sytuację apeluję do całej polskiej sceny o ignorowanie kolegi lukazsa i wykluczenie go z udziału w tejże scenie. Wystarczy już gierek politycznych, kłamstw, podjudzania, oszukiwania, wojowania i obrażania. Przyszliśmy tu dla przyjemności a nie dla oglądania faszystowskich gierek jednego z naszych "kolegów".

Bardzo przepraszam za powstałe w wyniku tej wypowiedzi zamieszanie i proszę o wyrozumiałość ze strony kolegów z PTT na których gruncie sprawę tę postanowiłem wyjaśnić.

Pozdrawiam, Piotr Kilanowski, aka. KilanZiom.

Tata Muminka
znawca

Wysłany: 21-09-2008, 20:26   

Temat został zamknięty by nie było tu dyskusji.

Proszę o jego nie usuwanie.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi