FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Dodatki płatne, kity i hity
Autor Wiadomość
drstrach
znawca


Pomógł: 336 razy
Wiek: 54
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 6691
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-03-2012, 18:00   Dodatki płatne, kity i hity

Dywagacje trwały długo i jakoś nie doszliśmy do porozumienia, pozwoliłem więc sobie na założenie tematu dla użytkowników płatnych dodatków. W miarę wolnego czasu opiszę tu dodatki, które sam zakupiłem. Mam nadzieję, że także wy podzielicie się spostrzeżeniami na temat zakupionych dodatków do Trainz.

UWAGA! Jeśli którykolwiek z twórców umieści w tym temacie reklamę płatnego dodatku osobiście ją wywalę i przyznam odpowiednią karę (czytaj: zakaz pisania na 2 tygodnie).
Ostatnio zmieniony przez drstrach 06-03-2012, 18:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
drstrach
znawca


Pomógł: 336 razy
Wiek: 54
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 6691
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-03-2012, 18:02   

Na początek nie będzie żadnego opisu płatnego dodatku ale małe info, na JointedRail do jutra można zakupić taniej o 33% wszystkie płatne dodatki, więcej tutaj.

Edyta: Zapomniałem, że Zgred dał 25% zniżki na swoje lokomotywy, więcej tutaj.
Ostatnio zmieniony przez drstrach 06-03-2012, 18:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
szymon9263
trainz



Pomógł: 6 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 317
Skąd: Kraków
Wysłany: 09-03-2012, 18:19   

Jako,że na razie nikt nie napisał żadnych konkretnych informacji o swoich zakupionych dodatkach będę zatem pierwszy. Jako miłośnik kolei zza wielkiej wody mam kilka płatnych modeli, które zakupiłem do gry Trainz, niestety Amerykanie robią mało darmowego taboru, a w szczególności lokomotyw, mamy alternatywę, albo szarpnąć się na model płatny, albo korzystać z darmowych, które niestety są kiepsko zrobione.
Ja ostatnio korzystając z promocji na stronie Jointedrail.com zakupiłem takie oto model lokomotywy B30-7 w malowaniu kolei Chessie System. Pozwolę sobie tutaj nie pisać o historii spółki, ani informacji o realnej lokomotywie, gdy ktoś będzie posiadał taką wiedzę może tutaj o tym napisać na pewno wszyscy przez to poszerzą horyzonty wiedzy o kolei.
Ale przejdę do modelu, model posiada widok nocny tzn. oświetlenie kabiny, które załączamy tak jak w polskich lokach, w karcie lokomotywy, tzw. class light, czyli światła na czole lokomotywy, mamy do wybory czerwone, zielone i białe - dla pociągów ponad rozkładowych jak dobrze zrozumiałem tłumaczenie. Dodatkowe cechy modelu to możliwość podświetlenia numeru lokomotywy, bardzo realistycznie zrobione spaliny z silnika Diesela oraz Auto - running numbers, czyli automatyczna zmiana numeru, każda następna lokomotywa ustawiona przez nas w geodecie automatycznie otrzymuje nowy numer boczny, nie musimy tego sami zmieniać. Jedynym minusem jest brak dedykowanej kabiny do tej lokomotywy.
Teraz pora na screeny,gdyż najlepiej coś się ocenia widząc to na własne oczy:





Na scenach przedstawione są dwa warianty tej lokomotywy, do kupienia tutaj http://jointedrail.com/in...3&category_id=6 , lub pojedynczo: http://jointedrail.com/in...&category_id=12 , http://jointedrail.com/in...&category_id=12 , jednak warto poczekać na jakąś promocję na tej stronie, szkoda przepłacać, a czasami są na niej 50 % promocje.

Mam nadzieję, że te informacje będą dla kogoś przydatne.

Pozdrawiam Szymon
_________________
Kto pyta nie błądzi..
Ostatnio zmieniony przez szymon9263 09-03-2012, 18:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
drstrach
znawca


Pomógł: 336 razy
Wiek: 54
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 6691
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-03-2012, 18:23   

Szymon to coś ma standardową kabinę? Mógłbyś wrzucić screena?
 
 
 
szymon9263
trainz



Pomógł: 6 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 317
Skąd: Kraków
Wysłany: 09-03-2012, 18:25   

Niestety kabina jest standardowa, napisałeś pytanie zanim skończyłem edytować swój post ;-)
Już tam jest informacja o kabinie.
_________________
Kto pyta nie błądzi..
 
 
 
Alana 
znawca


Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 2201
Skąd: Truj-miasto
Wysłany: 09-03-2012, 19:10   

Podobnie to jest standardowa kabina jest w EMD GP38 z stronki jointedrail.com - a szkoda bo model jest poprostu swietny.
_________________
MEOW!
 
 
 
angrapis
nowy


Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 46
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 28-03-2012, 21:43   

JointedRail i RRMods przodują w produkcji płatnych dodatkow, osobiście polecam te strony z uwzględnieniem promocji, ktore pojawiają się tam co jakiś czas. Ostatnio na RRMods była 50% na GP15. Jakość wykonania jest na tak wysokim poziomie, że model jest nie do odrożnienie od oryginału. Przyznam się, że kupiłem już parędziesiąt modeli, głownie z RRMods ze względu na troszkę niższą cenę niż JointedRail, głownie tabor UP, SP, BN oraz ATSF. Preferuję kompanie sprzed wielkiego łączenia firm i powstania takich gigantow jak CSX czy BNSF. Klimat dla miłośnikow wschodniego wybrzeża dodaje tabor też już nieistniejącej, jedynej państwowej kompani kolejowej w USA, Conrail. Nie ukrywam, iż w pierwszym momencie wystraszyć może wielkość plikow lokomotyw, sięgająca nawet 50 MB, ale LOD skutecznie zwiększa grywalność tych modeli. No i jeszcze raz - perfekcja wykonania, ktora moim zdaniem rekompensuje niemałą cenę modeli.
_________________
TS12
 
 
 
drstrach
znawca


Pomógł: 336 razy
Wiek: 54
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 6691
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-03-2012, 21:54   

Angrapis o wyższości modeli od JointedRail, czy RRMods nie będę dyskutował ale do Twojego posta należy się małe sprostowanie.
Conrail nie był jedyną państwową kompanią kolejową w USA, zapominasz iż już w 1971 roku powstał Amtrak, który także był (i jest) spółką należącą do państwa.
Ostatnio zmieniony przez drstrach 28-03-2012, 21:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
angrapis
nowy


Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 46
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 28-03-2012, 22:56   

Przepraszam, chodziło mi o jedyną towarową państwową kompanię kolejową. Sorry.
_________________
TS12
 
 
 
drstrach
znawca


Pomógł: 336 razy
Wiek: 54
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 6691
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-04-2012, 14:45   

Nowość z tego miesiąca od JointedRail model lokomotywy manewrowej EMD SW1500, ja akurat zakupiłem wersję kolei Southern, do wyboru są jeszcze: BNSF, Suthern Pacific i Union Pacific.

Model z zewnątrz prezentuje się bardzo dobrze, jak każdy model JR posiada automatyczną numerację. Niestety wadą jest brak dedykowanej kabiny, podpięta jest kabina wbudowana w Trainz (tak, ten staroć pamiętający chyba jeszcze TRS2004).



Przyznam szczerze, że nie wiem czy polecać ten model, IMO cena 10 USD za model bez dedykowanej kabiny jest trochę wygórowana.
 
 
 
Alana 
znawca


Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 2201
Skąd: Truj-miasto
Wysłany: 27-04-2012, 16:02   

Tu masz racje, moja GP38 tez stoi na bocznicy min z uwagi na brak zadowalajacej mnie kabiny.
_________________
MEOW!
 
 
 
Alana 
znawca


Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 2201
Skąd: Truj-miasto
Wysłany: 16-05-2012, 23:35   

Orientujesz sie czy EMD GP38-2 - NS (High Hood) od Jointed Rail ma porzadnie zrobiona kabine czy moze znowu auran interior? Bo bym chetnie kupila wlasciwie dla samej kabiny.
_________________
MEOW!
 
 
 
angrapis
nowy


Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 46
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 17-05-2012, 12:02   

Oj do lokomotyw EMD z wysoką krótką stroną przydałaby się dobra kabina. Świetną dedykowaną kabinę ma "BN GP38-2 dirty" dostępna za free na JR, ale ona ma niski przód. Co ciekawe, na JR są też dostępne wysokie SD40 i SD45 Southern, ale to nie moje kompania, przynajmniej na razie, może kiedyś coś mi się odmieni, wtedy na pewno dam znać. Pozdrawiam.
_________________
TS12
 
 
 
drstrach
znawca


Pomógł: 336 razy
Wiek: 54
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 6691
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-05-2012, 17:11   

Między 25 a 28 maja na JointedRail będzie 40% wyprzedaż na tabor, więcej tutaj.
 
 
 
Alana 
znawca


Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 2201
Skąd: Truj-miasto
Wysłany: 25-05-2012, 15:38   

Skozystalam - southern SD45
Wyglad zewnetrzny i parametry jazdy - bez zarzutu. Ale podobnie jak w GP38 problemem jest kabina - owszem jest dedykowana dla tej rodziny lokomotyw, ale w porownaniu chocby do naszych EU07 czy S200 troche brakuje. Mankamentem jest oswietlenie - z jakiegos powodu kabina jest ciemna, chyba ze lok stoi bokiem do slonca. Ale to moze byc problem "glupiej neri ktora nie znalazla przelacznika do swiatla".
Mimo wszystko jednak uwazam zakup za udany, szczegolnie za obnizona cene.

Doktorek - Jonited Rail ma swoje forum gdzie mozna by bylo ich ochrzanic za te kabiny?
_________________
MEOW!
 
 
 
drstrach
znawca


Pomógł: 336 razy
Wiek: 54
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 6691
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-05-2012, 16:04   

Neri napisał/a:
Doktorek - Jonited Rail ma swoje forum gdzie mozna by bylo ich ochrzanic za te kabiny?

Ma, chyba połączone z forum USLW, ale dawno tam nie byłem.
 
 
 
drstrach
znawca


Pomógł: 336 razy
Wiek: 54
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 6691
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-05-2012, 20:20   

Postanowiłem i ja skorzystać z promocji, tym razem nie patrzyłem na barwy ale kupiłem chyba najbardziej wypasiony model EMD SD80MAC - NS.
Tradycyjnie model jest świetnie zrobiony, dodatkowo także niezła jest kabina. Niestety oprócz wyglądy niewiele w niej jest, nie działa większość przycisków, nie można uruchomić wycieraczek, czy choćby otworzyć okna (jakiś regres). Chyba zacznę kupować ich modele tylko pod konkretne mapy, lepiej paść naszego rodzimego kapitalistę, bo daje więcej fiuczerów ;-)

 
 
 
angrapis
nowy


Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 46
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 28-05-2012, 19:16   

No i wydałem 12$ w promocji. Tym razem były to UP SD60M oraz UP C40-8. Wykonanie zewnętrzne oczywiście bardzo dobre, choć wydaje mi się, że szczegółowość oraz tekstury w C40 jakby lepsze. Niestety kabiny jak na płatne modele to trochę nieporozumienie. Co prawda do GE jest kabina dedykowana na w miarę wysokim poziomie, ale funkcjonalność raczej kiepska, podobnie jak to napisał Dr, lecz do SD60 autor podlinkował kabinę wbudowaną z DD40. Nie ukrywam że liczyłem, iż w końcu będę miał porządną kabinę do "szerokonosych" maszyn EMD, a tu taki zawód. Oj, kolega norfolksouthern37 chyba idzie na łatwiznę. Szkoda.
_________________
TS12
 
 
 
drstrach
znawca


Pomógł: 336 razy
Wiek: 54
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 6691
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-05-2012, 19:24   

Angrapis dasz jakieś screeny?
 
 
 
angrapis
nowy


Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 46
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 28-05-2012, 20:48   

Bardzo proszę.
GE C40-8 UP:
[img][/img]
[img][/img]
[img][/img]
EMD SD60 UP:
[img][/img]
[img][/img]
[img][/img]
_________________
TS12
 
 
 
drstrach
znawca


Pomógł: 336 razy
Wiek: 54
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 6691
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-07-2012, 19:59   

Na JointedRail i RRMods z racji 4 lipca pojawiły się świąteczne wyprzedaże, więcej tutaj i tu.
 
 
 
Alana 
znawca


Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 2201
Skąd: Truj-miasto
Wysłany: 03-07-2012, 21:09   

Jak kabinki? Stara bida czy cos sensownego?
_________________
MEOW!
 
 
 
drstrach
znawca


Pomógł: 336 razy
Wiek: 54
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 6691
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-07-2012, 21:54   

Neri napisał/a:
Jak kabinki? Stara bida czy cos sensownego?

Stara bida, nic specjalnego się nie pojawiło, chyba że z nowszego taboru, a tego nie kupuję.
 
 
 
drstrach
znawca


Pomógł: 336 razy
Wiek: 54
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 6691
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-08-2012, 21:27   

Między 30 sierpnia a 4 września na JointedRail będzie 30% wyprzedaż z okazji Dnia Pracy.
 
 
 
Groch
super user


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Sie 2009
Posty: 117
Skąd: Łódź
Wysłany: 15-09-2013, 18:34   

Zwabiony postem kolegi @kilanzioma do działu filmowego forum zajrzałem tam
w nadziei na obejrzenie kilku ujęć z Jego projektów. A On prezntuje tam produkcje
kolegi z Rumunii, hm...
Kliknąłem w podany tamże link i na stronie producenta wybrałem jeden z dwóch
wozów oferowanych w barwach naszego przewoźnika - 2,5EUR/szt.
Via Paypal (policzył 10,96PLN), po około pół godzinie otrzymałem od wytwórcy link kierujący
do popularnego serwisu "depositfiles" i po kolejnych 30 minutach "zasysania" na moim dysku
znalazło się 78,6 MB-ajtowe archiwum z zakupionym towarem.

Odpalam TS2010 i aplikuję trainzowi porcję cdp-ów:



Ilość MB trochę niepokoi ale uruchamiam grę, stawiam na tory i...



Mój skromny sprzęt nie akceptuje tekstur rzędu 4096pix - konieczne stało się ich zmniejszenie. Ponieważ model ma build 2.5 to identyczny zastosowałem w wózkach i zmodyfikowany zestaw plików wpakowałem tym razem (szybciej działający Content Manager) do Trs06. I oto jest:



Teksturowo nie najgorzej, chociaż brakuje "dopieszczenia" - jasny pas pośrodku dachu, brak cieniowania pod wywiewkami i odwrócone logo IC (na zagłówkach w przedziałach w widoku zewnętrznym) trochę irytują.
Ogólnie wóz "siedzi" wśród @kilanowych produkcji - wyróżnia się odbiciami w oknach i bardziej rozległym cieniem niż reszta taboru.
Detal - szczególnie spód wagonu i okolice sprzęgów - jest ładny i cieszy oko.



Wnętrze (tryb kabinowy) - fajne, solidnie zrobione, można pochodzić, posiedzieć i... już.

Co do poprawności wymiarów modelu i rozmieszczenia osprzętu nie będę się wypowiadał - mamy tu eksperta...
Wózki - (teksturowane zbyt monochromatycznie i zbyt odblaskowo) niestety "toną" w torach FMA (innych nie sprawdzałem) psując dobre wrażenie.



Polycount wg AssetX:



"Fjuczery" - ładna animacja drzwi wraz z odchylanym stopniem, pudło wagonu pochylające się na zkrętach podczas jazdy z większą prędkością. No właśnie - zmusza to do budowania składu z modeli wyposażonych w taki "fjuczer" - mój sary laptop klękł przy piątym postawionym w geodecie wagonie.
Reasumując - można mieć, pooglądać, na mocnym sprzęcie można się nawet pobawić. Efektowne ale niegrywalne. Ja pooglądałem. Zajrzę do licencji i mogę oddać. Za 5,50. PLN-ów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group