FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Magistrala Podsudecka z przyległościami
Autor Wiadomość
MalignusPL
super trainz


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 531
Skąd: Noreg
Wysłany: 12-12-2021, 22:03   

Kiedy mi w piaskownicy dobrze. Mogę sobie wrzucać niedorobione skriny z niedokonczonej mapy i nikt mi nie będzie robił wykładow, że nie wypada ;)


W Głuchołazach powoli robi się klimatycznie :)


W porannym słońcu popiskując na kolejnych eskach poranny osobowy z Głuchołaz-Zdroju do Nysy przystaje w Głuchołazach-Mieście. Na niewidocznej skarpie po lewej biegnie linia do Mikulovic.
Ostatnio zmieniony przez MalignusPL 12-12-2021, 22:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
MalignusPL
super trainz


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 531
Skąd: Noreg
Wysłany: 14-12-2021, 16:07   

Dróżnicy przejazdowi w takich Głuchołazach, to się jednak narobią:


Dla pociągów do Nysy rogatki obsługujemy z peronu, dla pociągów do Mikulovic, trzeba się wdrapać na nasyp, zaś same szlabany są dobre 200m dalej


Po przejechaniu pociągu można wrócić do budki, a oddalający się motorak przechodzi pod opiekę kolejnego posterunku



Tam jest tak jakby bardziej luksusowo, prywatny peron, miejsce parkingowe i dwa przejazdy do obskoczenia, ten przed peronem w ciągu Powstańców Śląskich



i ten za peronem, na ul. Karłowicza.





W sumie fajnie będzie, jak się skonfiguruje te wszystko i będzie gęgało po kolei w różnych częściach miasta na różnych liniach
Ostatnio zmieniony przez MalignusPL 14-12-2021, 16:08, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
ryszard
znawca



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 3920
Skąd: Opole

Wysłany: 14-12-2021, 16:36   

Pięknie to wygląda :-P Warto było postawić nowego blaszaka choćby tylko dla tej mapy.
 
 
 
MalignusPL
super trainz


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 531
Skąd: Noreg
Wysłany: 15-12-2021, 23:04   

Z moim tempem i niezadowoleniem z efektów, to jeszcze ze dwa razy go zmienisz ;)
Głuchołazy-Zdrój - jeden z wielu końców mapy.




 
 
 
Strehlener9408 
świeżak


Wiek: 29
Dołączył: 01 Sie 2021
Posty: 7
Skąd: Kędzierzyn-Kożle
Wysłany: 23-12-2021, 15:34   

Malignus ! Jesteś niesamowity! Szacun wielki za pracę ! Czy mógłbyś wrzucić pare zdjęć z Kożla Zachodniego i okolicy ? :mrgreen:
 
 
Arek3009 
super user


Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 03 Lip 2017
Posty: 137
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-12-2021, 22:49   

@MalignusPL mógłbym prosić o kilka fotek Twojej cukrowni? Sam planuje zrobic na swojej mapce, lecz szukam inspiracji, a zdjęcia Twojego zakładu niestety zniknęły i pokazują się tylko jako niewyraźne obrazki w wyszukiwarce Google.
 
 
MalignusPL
super trainz


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 531
Skąd: Noreg
Wysłany: 03-01-2022, 22:18   

Arek3009 napisał/a:
@MalignusPL mógłbym prosić o kilka fotek Twojej cukrowni? Sam planuje zrobic na swojej mapce, lecz szukam inspiracji, a zdjęcia Twojego zakładu niestety zniknęły i pokazują się tylko jako niewyraźne obrazki w wyszukiwarce Google.


Z grubsza ukończoną mam cukrownię w Polskiej Cerekwi. Widok ogólny od strony stacji.


Po lewej jedna z bram wjazdowych. Osobna dla ciężarówek wjeżdżających, osobna dla wyjeżdżających. Taśmociągi przy ciężarówkach to miejsce zrzutu i przechowywania kamienia wapiennego. W tle widać wieżę oraz komin wapiennika, w którym się go wypala dla otrzymania wapna i dalej mleka wapiennego.




Ten sam plac. Swoją drogą strasznie mozolne było odwzorowanie terenu z racji różnych poziomów gruntu. Na pierwszym planie waga samochodowa. Czerwony budynek ze spadzistym dachem to magazyn cukru. Po prawej stronie znowu wapiennik. Za wagą wystaje zakładowa remiza straży pożarnej


Miejsce zrzutu osadu defekosaturacyjnego powstającego przy wytrącaniu węglanu wapnia. Sprzedawany na nawóz. Czerwone budynki w tle to kolejne magazyny cukru.


Miejsce ładowania surowca do wapiennika


Płuczka buraczana. Buraki ładowane są metodą grawitacyjną i po wstępnym oczyszczeniu taśmociągiem jadą do hali, w której są przerabiane na krajankę.


I bez taboru. Widać spadek w kierunku płuczki, taśmociągi, magazyny.



Wspomniane taśmociągi prowadzą do hali w której znajdują się m.in: krajalnica, dyfuzor, saturator, błotniarka, wirówka oraz wyparka. Z hali odpowienio wychodzi: melasa (ładowana do cystern), cukier (taśmociągami do magazynów), błoto/osad - rurami do osadników. To co dymi po prawej, to luźna wariacja chłodni turbin. Szary kloc po prawej to hala pomp.


Jeden z dwóch składów opału. Na murze oporowym magazyny cukru, taśmociągi, zakładowa elektrownia. Okrągłe zbiorniki w których przechowywana jest melasa.


Widok z placu buraczanego w kierunku magazynów.


Od strony bramy wjazdowej. Po lewej magazyny cukru, taśmociągi transportujące finalny produkt. W oddali składy opału i na końcu zakładowa lokomotywownia. Kilka torów do przyjmowania i wyprowadzania wagonów na stację.

Ogólnie w kwestii kolejowej wagonami przyjeżdżają buraki oraz opał. Cysternami wyjeżdza melasa. Gagsami wyjeżdża cukier. Reszta surowców dostarczana jest transportem kołowym. W sumie możliwe jest jeszcze przywożenie koleją kamienia wapiennego.
Ostatnio zmieniony przez MalignusPL 03-01-2022, 22:32, w całości zmieniany 7 razy  
 
 
 
ryszard
znawca



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 3920
Skąd: Opole

Wysłany: 04-01-2022, 08:24   

Panie miazga :-P Dotyczy to zarówno opisu technologicznego jak i obrazków.
 
 
 
1Maciej9 
nowy


Dołączył: 20 Lis 2015
Posty: 37
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 04-01-2022, 09:42   

Nie chce myśleć ile czasu to budowałeś, ale dawno czegoś takiego w Trainzie nie widziałem, szacun!

No wlaśnie, ile czasu?:>
 
 
 
Arek3009 
super user


Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 03 Lip 2017
Posty: 137
Skąd: Warszawa
Wysłany: 05-01-2022, 15:06   

Dzięki wielkie za wyczerpującą odpowiedź, na pewno znalazłem coś dla siebie :)
Do tej pory wzorowałem się na poniższym filmiku :)
https://www.youtube.com/watch?v=XcL2a7pck0w
 
 
Strehlener9408 
świeżak


Wiek: 29
Dołączył: 01 Sie 2021
Posty: 7
Skąd: Kędzierzyn-Kożle
Wysłany: 06-01-2022, 16:40   

Malignus super projekt :) Mógłbyś wrzucić ze dwa zdjęcia ze stacji Kożle Zachodnie ? Niestety nie mogę otworzyć wcześniejszych fotografii.
 
 
MalignusPL
super trainz


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 531
Skąd: Noreg
Wysłany: 02-02-2022, 20:54   

W Zachodnim na razie bez fajerwerków. Poki co dlubie okolice lokomotywowni i wyjazd na Azoty, o czym - mam nadzieje - wkrotce.

Tarcze ostrzegawcze z perspektywy peronu Kedzierzyna-Kozla Przystanku. Dalej most na Odrze


i semafory wjazdowe


pierwsze rozjazdy, po lewej magazyn i sklad opalu


Poczatek peronow 1 (dla pociagow z kier. Nysy i Baborowa) 2 (pociagi w kierunku Nysy) i 3 (drewniany, dla pociagow do Baborowa). Po prawej ogrodzenie bocznicy prefabetu/betoniarni, pozniej centrozlomu)


Dworzec, perony, widok w kier. Twardawy/Baborowa


Po lewej pierwsza nastawnia, po prawej pozniejsza, budynki towarzyszace


Widok w kierunku przeciwnym


Dworzec, perony, widok w kierunku Przysatnku/Portu


Wjazd od strony Twardawy


Miejsce, w ktorym od Podsudeckiej oddziela sie linia do Baborowa, widok na osiedle


Czesc towarowa, nastawnia i bocznica przemyslowa


Betoniarnia, prefabet od strony Odry (KK Przystanek)
Ostatnio zmieniony przez MalignusPL 02-02-2022, 20:58, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
MalignusPL
super trainz


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 531
Skąd: Noreg
Wysłany: 07-02-2022, 18:47   

Posterunek odg. Stare Koźle. W jego obrębie znajduja się także perony przystanku osobowego Kędzierzyn Azoty.

Widok w stronę Bierawy (za plecami Kędzierzyn-Koźle). Semafory wjazdowe od lewej dla pociągów nadjeżdżających od Nowej Wsi (z pominięciem stacji w Kędzierzynie), z prawej dla składów z rejonu KKB (generalnie raczej używany przez pociągi osobwe wjeżdżające do Kędzierzyna (w perony 1, 1a).



Po prawej semafor wjazdowy dla pociągów z Kędzierzyna. Semafor po lewej dla pociągów towarowych z rejonu KKB


Widok ogólny od strony Kędzierzyna. Posterunek służy do segregowania ruchu na wjeździe od strony Bierawy (pociągi z Rybnika, Raciborza, Chałupek)

Widok w kierunku Kędzierzyna


Wskaźnik W4 przy peronie 1 przystanku Kędzierzyn-Koźle Azoty.


Budynek dworcowy w jakże popularnym stylu romantycznej ruiny a la PKP. Oprócz tego przy peronach murowane wiaty i kładka umożliająca przejście między peronami.


Widok w kierunku Starego Koźla i Kędzierzyna


Semafory wjazdowe od strony Bierawy. Po prawej zdeelektryfikowany tor wyciągowy z zakładów chemicznych



Kibel do Raciborza, po prawej końcówka bocznicy zakładów chemicznych.


Ani Bierawy ani zakładów chemicznych nie przewiduję ;) Sam sytem bocznic ma 75km. Semafory wjazdowe są praktycznie końcem mapy z tej strony. Ew. powstanie szkielet stacji w Bierawie jako punkt do przyjmowania AI.

Wszystkie cztery tory, które zejdą się obok nastawni.
Ostatnio zmieniony przez MalignusPL 07-02-2022, 19:16, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
 
Korzeń 
znawca



Pomógł: 74 razy
Wiek: 31
Dołączył: 15 Lip 2008
Posty: 1605
Skąd: Knurów

Wysłany: 19-04-2022, 23:23   

Co tu dużo mówić. Fachowa robota jak zawsze :mrgreen: Aż czuć zapach rozgrzanego kreozotu, słychać cykanie świerszczy i stukot kół na stykach szyn. Dawaj wincyj :-D
_________________
kuid:394491 - folder z dodatkami / my all content
 
 
 
Cris 
zaawansowany


Pomógł: 20 razy
Wiek: 32
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 999
Skąd: Źmigród/Leszno
Wysłany: 20-04-2022, 07:09   

Masz chopie fach w ręku. Wygląda to kozacko. Dla mnie sztosik chapeu bas. Te kolory otoczenia, światło wszystko ze sobą idealnie współgra
 
 
 
luki_tram
trainz


Pomógł: 8 razy
Wiek: 37
Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 290
Skąd: Katowice
Wysłany: 21-04-2022, 22:43   

Tak z rozpędu nie patrzyłem na jaki temat wchodzę i wyskoczyły mi obrazki to przez chwilę dałem się oszukać i myślałem, że to real zdjęcia a nie screeny :mrgreen:
_________________
Nadkarpacie Download
TS2010 Wersja 49933 // T:ANE SP4 105766 // TRS2019 117026
 
 
 
Strehlener9408 
świeżak


Wiek: 29
Dołączył: 01 Sie 2021
Posty: 7
Skąd: Kędzierzyn-Kożle
Wysłany: 20-06-2022, 13:01   

Co niesamowitego !! To wszystko wygląda jak ze zdjęć ! Szanuję za ciężką pracę ! Oby ta praca ukazała się jako dodatek do gry. Pytanie takie, zkąd mogę pobrać model dworca i nastawni z Kożla Zachodniego ??
 
 
MalignusPL
super trainz


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 531
Skąd: Noreg
Wysłany: 13-08-2022, 16:54   

Nie mozesz - nie sa wydane. Jak juz niektorzy wiedza mam kolejny przestoj i przez dluzszy czas nie bede dlubal w ogole. Jak tylko zyciowo wszystko wskoczy na swoje tory wroce do tematu.




 
 
 
ryszard
znawca



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 3920
Skąd: Opole

Wysłany: 13-08-2022, 17:08   

Nissa tak drzewiej wyglądała i se ne wrati. Dobrze że jest ktoś, kto zachowa ten wygląd dla potomności.
 
 
 
pietrek
znawca
2004;2006;2010;T ANE



Pomógł: 63 razy
Wiek: 59
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2075
Skąd: Kluczbork
Wysłany: 14-08-2022, 09:45   

Nie wiem gdzie? Kiedy? I jak zrobiłeś tak fantastyczne fotki ale chciałbym ich więcej zobaczyć - już zaczynałem szukać tych pociągów którymi Ja do Raciborza mam okazję jeździć.
Piękna robota.
_________________
Pietrek
 
 
MalignusPL
super trainz


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 531
Skąd: Noreg
Wysłany: 02-03-2023, 20:33   

Cos tam sie buduje.



Nieistniejace juz zabudowania stacji w Lekartowie.



W prawo Raciborz Studzienna, w lewo Pietrowice Wielkie, Baborow, Kietrz
Bocznica Chempestu


Przyklejony do magazynu garaz zakladowej manewrowki.


w lewo Lekartów, Racibórz, w prawo Pierowice Wielkie, w tle zabudowania wsi Samborowice


Wyjazd z Lekartowa w kierunku Pietrowic Wielkich. W tle zabudowania Cyprzanowa


Cyprzanow, widok w kierunku Lekartowa i Raciborza


Cyprzanow, widok w kierunku Pietrowic Wielkich, za drzewami w oddali nasyp linii do Kietrza

Boisko LKS Cyprzanow, przyklejone do zabudowan skladu zboza.
Ostatnio zmieniony przez MalignusPL 02-03-2023, 20:45, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
 
Bojar
zaawansowany



Pomógł: 7 razy
Wiek: 32
Dołączył: 02 Mar 2008
Posty: 622
Skąd: GoP
Wysłany: 02-03-2023, 20:41   

Z wielką przyjemnością oglądam Twoje obrazki :).

Te Samborowice to tło czy zbudowałeś miejscowość sam?
_________________
www.bojarsite.pl
Moja galeria fot. z GOPu & screeny Projektu fragmentu byłego PMP-PW -> www.flickr.com/photos/148644736@N06/
____________
 
 
 
MalignusPL
super trainz


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 531
Skąd: Noreg
Wysłany: 02-03-2023, 20:46   

Mieszanka teł, budynków i roślinnosci.

Wiekszosc znajdujacych sie na dalszym planie wioch w ten sposob buduje.
Glowny szkielet ulic i rozmieszczenie domow mniej wiecej sie zgadza, a reszta dla zapelnienia planu i dodania glebi.
Ostatnio zmieniony przez MalignusPL 02-03-2023, 20:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
ryszard
znawca



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 3920
Skąd: Opole

Wysłany: 03-03-2023, 14:55   

Wspaniale uchwycony ten klimat linii z tamtych lat. Linia lokalna, czas płynie swoim rytmem, bez pośpiechu, stacyjki na których jeszcze coś się dzieje ale widać że to już ich koniec. Wtedy to jeszcze wszystko było w miarę zadbane, dworce i magazyny jeszcze nie "ozdobione" malarstwem pseudo artystów. Z przyjemnością się to ogląda, a co dopiero będzie jak się człowiek zaznajomi z mapą na żywo.
 
 
 
MalignusPL
super trainz


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 531
Skąd: Noreg
Wysłany: 09-09-2023, 22:05   


Pospieszny z Kudowy-Zdroju do Lublina Glownego opuszcza Prudnik.
Mapa zyje, przezyla emigracje, buduje sie dalej :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group