FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Download
Autor Wiadomość
Pawajoro
super user



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Sty 2012
Posty: 122
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: 30-01-2013, 17:19   

Witaj,
Aktywnie (hmm, ostatnio z małą przerwą) kodzę Kuidland. Na razie już jest wersja podstawowa dla użytkownika. Skąd wiedziałeś, że C++ ? :mrgreen: Na razie baza stoi u RBacha i nie jest dostępna dla ogółu. Ogólnie administrator PTT mówi ABSOLUTNIE NIE PHP, więc mam parser HTML. Aha, i jest program do wybierania info z CDP, ale nie wszystkie (niestety...). Więc proponuję współpracę, bo poco wiele projektów naraz ? Po szczegóły na PW ;-)
_________________
Tantum astaria ac carri (ac BKV z.r.t.)
 
 
 
Sever
nowy


Dołączył: 29 Mar 2008
Posty: 16
Skąd: Lipno
Wysłany: 30-01-2013, 21:24   

No przeglądałem z grubsza ten wątek i gdzieś dojrzałem ze piszesz coś takiego w C++ :D

Kodzę głównie w PHP i przyznam szczerze że przecieram oczy ze zdumienia dlaczego nie, weźmy download w obecnej formie dla każdego pliku na serwerze jest oddzielny plik .htm dla każdego pliku obecnego w downloadzie, dlaczego nie zastąpić tego jednym .php który po prostu będzie wczytywał dane z bazy? czy to nie prostsze i wygodniejsze rozwiązanie?
Pomijam już możliwości sortowania itd. Cały ten download łącznie z modułem wrzucania można by zamknąć w kilku plikach (jak wspominałem napisałem duży portal internetowy który zamknąłem dosłownie w kilku phpkach a całe jego wyświetlanie opiera sie na jednym pliku index.php z podawanymi parametrami)


Rozumiem że można się obawiać awaryjności skryptów PHP (nie ma co sie dziwić jak się pamięta stare wykrzaczające się PTT oparte na gotowcach PHP)

Ja jednak pisząc swoje skrypty jestem w stanie wykodzić bezawaryjny, wygodny dla usera download, któremu administratorzy nie będą musieli poświecać dużo czasu.


Powiem tak, jestem w stanie przygotować prototyp na dniach, może administrator zobaczy i przekona się że nie takie PHP straszne, wkońcu 75% witryn internetowych korzysta z tej technologii.

Jeżeli dostałbym zrzut waszej bazy SQL (zakładam że Pawajoro pracujesz z MySQLem ; ) )
To naprawdę jestem bardzo szybko w stanie wykodzić działający Download, łącząc to z aplikacją do wyciągania info z CDP którą Pawajoro tworzy można by naprawdę zautomatyzować i usprawnić obecny Download.

To jak, otwieramy się na PHP i podejmujemy współpracę? : )
 
 
 
zolwik
znawca
Dyżurny Ruchu



Pomógł: 232 razy
Wiek: 35
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 5125
Skąd: Wrocław
Wysłany: 30-01-2013, 21:31   

skoro zostało powiedziane ze PHP nie to po co na nowo to drążyć ?
_________________
Pogromca AI

TOWARY i ŁADOWNIE PNT https://1drv.ms/u/s!AuMHAl_RhKy3f6eiQA_ZfFAf0BM?e=Gj1ZGa
 
 
 
drstrach
znawca


Pomógł: 336 razy
Wiek: 54
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 6691
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-01-2013, 22:34   

zolwik napisał/a:
skoro zostało powiedziane ze PHP nie to po co na nowo to drążyć ?

Ano po to, że obecny format PTT jest już na prawdę leciwy i bardziej pasuje do lat 90-tych, niż obecnych.
 
 
 
Sever
nowy


Dołączył: 29 Mar 2008
Posty: 16
Skąd: Lipno
Wysłany: 30-01-2013, 22:34   

Można wiedzieć dlaczego nie? jakieś konkretne argumenty? próbuję pomóc, a przyznam że byłoby to najlepsze rozwiązanie


EDIT: No tu zgodzę się z drstrach, bo to jest niestety prawda, poza tym tak jak mówiłem wcześniej, download jest koszmarny w użytkowaniu, nie wiadomo co zostało dodane kiedy, co jest nowego, właściwie nic nie wiadomo.

I tu kolejny plus dla php, banalnie proste jest zrobienie żeby przez np. 7 dni przy nowym dodatku wyświetlało [NOWE] no i tak jak mówiłem wcześniej, sortowanie i filtrowanie wyświetlanych danych. (wg kuidu, miesiąca, daty dodania, autora etc. etc)

Kolejny argument za php? tak jak mówiliście wcześniej - automatyzacja.

Jak chcecie zrobić download "jak DLS" bez php? przecież DLS również na PHP stoi...
Ostatnio zmieniony przez Sever 30-01-2013, 22:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wujek 082
znawca



Pomógł: 98 razy
Wiek: 35
Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 2250
Skąd: spod Ostrołęki
Wysłany: 30-01-2013, 22:55   

O tym trzeba by było rozmawiać z Mnichem, który jest głównym adminem. Wątpię, że akademicka dyskusja zrobi na nim jakieś wrażenie, ale gotowy projekt z dołączoną analizą SWOT ma chyba pewne szanse na przekonanie go. Ja osobiście popieram inicjatywę, obecny DL jest dziadowski :P Tylko poprzyjcie pomysły czynami, bo tak szybko skończy się temat na wymianie zdań.
_________________
www.trainzart.pl
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group