FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Piknik kolejowy w Racławicach 5-6 września 2009
Autor Wiadomość
Korzeń 
znawca



Pomógł: 74 razy
Wiek: 31
Dołączył: 15 Lip 2008
Posty: 1605
Skąd: Knurów

Wysłany: 01-09-2009, 20:27   Piknik kolejowy w Racławicach 5-6 września 2009

Cytat:
W pierwszy dzień imprezy zostanie zorganizowany konkurs Wyścigi Drezyn Ręcznych w kilku kategoriach, w którym nagrodami będą pamiątkowe puchary. Zapisy i szczegóły konkursu w sobotę od godziny 12:00. Start godzina 13.

Po zakończonym konkursie jak i przez całą niedzielę możliwość przejażdżki drezyną ręczną po jednym z torów stacyjnych.
Prelekcja na temat połączenia kolejowego Osoblaha-Racławice Śląskie i utworzenia w Racławicach Skansenu Kolejowego

Tuż po oficjalnym rozpoczęciu, około godziny 12:15 zostanie zaprezentowana krótka prelekcja na temat planów połączenia wąskim torem Osoblahy i Racławic oraz możliwości utworzenia w Racławicach Skansenu Kolejowego. Zostanie zaprezentowany planowany przebieg wąskiego toru przez granicę oraz informacje w jaki sposób sfinansowana może być budowa. Prelegentami będą Stanisław Stadnicki i Jaromir Foltyn (organizator przejazdów po czeskiej wąskotorówce). Dodatkowych informacji udzielą Józef Skiba (Wicestarosta Prudnicki) oraz Radosław Roszkowski (Starosta Prudnicki, a zarazem Prezes Euroregionu Pradziad). Po zakończonej prezentacji rozpocznie się spotkanie samorządowców oraz władz kolejowych. Dotyczyło one będzie przyszłości linii kolejowej do Głubczyc.

Wystawa historyczna

W dawnej poczekalni zostanie udostępniona ekspozycja historyczna prezentująca 130-letnie dzieje kolejnictwa w Racławicach Śląskich, Głubczycach i Prudniku. Zaprezentowana zostanie wystawa fotograficzna prezentująca ubiegłoroczny piknik kolejowy w Racławicach. Czeska strona udostępni materiały reklamujące turystyczne przejazdy po czeskiej wąskotorówce.

Konkurs zapowiadania przyjazdu pociągu przez megafon kolejowy

Na koniec pierwszego dnia imprezy odbędzie się konkurs zapowiadania przyjazdu pociągu przez megafon kolejowy. Zapowiedzi tylko w jednym języku narodowym, mogą być tylko w języku polskim. W ubiegłym roku należało pociąg zapowiedzieć w dwóch językach, tym razem w jednym. O sukcesie zdecyduje pomysłowość. Na najlepszych czekają puchary.
Konkurs plastyczny dla najmłodszych

W niedzielę popołudniu wzorem roku ubiegłego najmłodsi goście imprezy będą mogły narysować swój pociąg. Organizatorzy zapewniają materiały do rysowania. Zadaniem będzie narysowanie pociągu na stacji w Racławicach. Nagrody otrzyma każdy młody uczestnik zabawy.
Dodatkowe atrakcje

W niedzielę będziemy mogli wysłuchać koncertu orkiestry dętej z Racławic Śląskich i Dzierżysławic.

Przez dwa dni imprezy na peronach dworca kolejowego swoje stanowisko będą mieli radiowcy z Stowarzyszenia Krótkofalowców Pogórza Opawskiego.

Dla dzieci przewidziano dodatkowe atrakcje (m. in. dmuchane zjeżdżalnie).

Na rampie kolejowej zostanie ustawiony namiot, organizatorzy zapewniają pełną gastronomię.

Będzie można zobaczyć oraz wypróbować swoich sił na 110-letniej obrotnicy parowozów.
Gadżety

W tym roku do zdobycia będzie wiele gadżetów. Przygotowano pamiątkowe karty, buttony, kubki i plakaty. Wszystkie związane z koleją w Racławicach Śląskich. Ilość ograniczona, dlatego warto szybko udać się do dawnej kasy biletowej gdzie będzie można je zakupić.

Źródło oraz dodatkowe informacje: http://kolejpodsudecka.pl...o_Racławic.html

Ktoś się wybiera? Ja prawie na pewno będę.
_________________
kuid:394491 - folder z dodatkami / my all content
Ostatnio zmieniony przez Korzeń 01-09-2009, 20:29, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Tata Muminka
znawca


Pomógł: 89 razy
Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 3987
Skąd: Kluczbork
Wysłany: 01-09-2009, 20:37   

Ja na 50% bowiem żona jeszcze nie wie, że jadę. Szukaj forda S-max-a na tablicy OKL. :)

Ale pewnie bedzziemy chasać na podsudeckiej.
_________________
http://sony25.pl
https://www.facebook.com/...100068261492778 - strona na FB
Ostatnio zmieniony przez Tata Muminka 01-09-2009, 20:38, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Dostojny Kocur
znawca
świr



Pomógł: 36 razy
Wiek: 35
Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 1376
Skąd: Nysa / Poznań
Wysłany: 01-09-2009, 20:46   

JA na 99% się pojawię ale nie wiem czy w sobotę czy w niedzielę. Raczej sobota.
_________________
www.gzk.cba.pl <- zbiór moich (i nie tylko) zdjęć o tematyce kolejowej
 
 
 
Dostojny Kocur
znawca
świr



Pomógł: 36 razy
Wiek: 35
Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 1376
Skąd: Nysa / Poznań
Wysłany: 03-09-2009, 14:52   

Kilka dodatkowych informacji:
Po pierwsze jak wiadomo nie pojawi się na imprezie żaden zabytkowy tabor, jednak z tego co się dowiedziałem przed chwilą będzie się SM42 z Cargo która ma jeździć na nieczynnej linii w kierunku Głubczyc.
Druga sprawa: będzie chyba dosyć ciekawa wystawa zdjęć i materiałów związanych z historią kolei w regionie, sam przywiozę troszkę zdjęć z Nysy (głównie z szopy) z lat 90-92 autorstwa Ryśka Boduszka i trochę innej makulatury, np. służbowe rozkłady jazdy poc. pasażerskich i towarowych z końca lat 80 i Wykaz Ostrzeżeń Stałych z 1992 roku (jest w nim jeszcze wiele dziś już zamkniętych lub rozebranych linii z Opolszczyzny i Dolnego Śląska.). A organizatorzy tez pewnie zaprezentują trochę swoich zbiorów.
_________________
www.gzk.cba.pl <- zbiór moich (i nie tylko) zdjęć o tematyce kolejowej
 
 
 
Tata Muminka
znawca


Pomógł: 89 razy
Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 3987
Skąd: Kluczbork
Wysłany: 04-09-2009, 15:00   

To teraz wiem, że na 100% będę. Do 13 pobujamy się po Racławicach i okolicach a potem Czechy.

Przy okazji będę miał czarną koszulkę z napisem VODKA CONNECTING PEOPLE :) pod pomarańczowo brązową koszulą.

Jeśli pogoda będzie do bani to może zrobię teksturki pod Racławice. :)
_________________
http://sony25.pl
https://www.facebook.com/...100068261492778 - strona na FB
 
 
 
Korzeń 
znawca



Pomógł: 74 razy
Wiek: 31
Dołączył: 15 Lip 2008
Posty: 1605
Skąd: Knurów

Wysłany: 04-09-2009, 17:27   

SU46-024 napisał/a:
Kilka dodatkowych informacji:
Po pierwsze jak wiadomo nie pojawi się na imprezie żaden zabytkowy tabor, jednak z tego co się dowiedziałem przed chwilą będzie się SM42 z Cargo która ma jeździć na nieczynnej linii w kierunku Głubczyc.


Wielkie dzięki za informację. Wiesz może ile mniej-więcej będzie wynosić cena takiego przejazdu?
_________________
kuid:394491 - folder z dodatkami / my all content
 
 
 
kilanziom
znawca
Maniak


Pomógł: 105 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 5151
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-09-2009, 17:51   

Prośba żeby nie było powtórki jak w tym roku w Wolsztynie, i jeśli się zjawi ze strony czeskiej coś ciekawego (vide niebieski wagon restauracyjny standardu 'Y' z par. Luźna u Rakovnika) to złomoczcie go na tekstury.

W Wolsztynie też o to prosiłem a wszyscy sprawę osrali - to była jedyna okazja żeby dorwać u nas DR'owskie bautzeny...

Pomożecie?
_________________
www.wgk.cal.pl
 
 
 
Dostojny Kocur
znawca
świr



Pomógł: 36 razy
Wiek: 35
Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 1376
Skąd: Nysa / Poznań
Wysłany: 06-09-2009, 20:26   

Przejazd był darmowy. Piotrze niestety jedynym zjawiskiem taborowym na imprezie była SM42 w barwach PKP Cargo więc darowałem sobie foceniem tego na tekstury, zająłem się za to infrastrukturą.
_________________
www.gzk.cba.pl <- zbiór moich (i nie tylko) zdjęć o tematyce kolejowej
 
 
 
Tata Muminka
znawca


Pomógł: 89 razy
Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 3987
Skąd: Kluczbork
Wysłany: 07-09-2009, 09:58   

Masz coś dla mnie? ;)
_________________
http://sony25.pl
https://www.facebook.com/...100068261492778 - strona na FB
 
 
 
Dostojny Kocur
znawca
świr



Pomógł: 36 razy
Wiek: 35
Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 1376
Skąd: Nysa / Poznań
Wysłany: 07-09-2009, 13:41   

Coś się tam znajdzie, ale szczerze to materiał z Racławic jest nie do końca kompletny, mam też troszkę z Goświnowic obfocone. Napisze potem co i jak dokładnie bo muszę się przekopać przez 300 fot z tego weekendu:)
_________________
www.gzk.cba.pl <- zbiór moich (i nie tylko) zdjęć o tematyce kolejowej
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group