FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Regulamin FORUM PTT
Autor Wiadomość
lukazs
[Usunięty]

Wysłany: 03-03-2009, 11:33   

Cytat:

Tego typu postawy świadczą o najgorszej możliwej przypadłości typu "kiedy już przestałem myśleć i widzieć to sie powołuje na regulamin żeby ogarnąć co sie wokół mnie dzieje", i na podstawie jakiś linijek określam kogoś (kogo w ogóle nie znam z reguł) jako "chama", "prostaka", "tyrana" itp. Wierutna bzdura świadcząca o ciasnocie umysłowej najgorszej kategorii.

O jakie postawy Ci chodzi? Mi chodzi głównie o brak kultury w wypowiedziach. To właśnie osoby które najwięcej dobrego zrobiły i są w jakiś sposób wyróżnione powinny dawać przykłąd swoim zachowaniem. Dziwna jest postawa: "ja coś zrobiłem, więc mogę komuś nawtykać, pisać wulgarnie i mieć regulaminy gdzieś". To że ktoś oczekuje kultury świadczy o ciasnocie umysłowej?

Cytat:

To oczywiste że władza ma przewagę nad zwykłymi. To było jest i będzie w każdym systemie a ludzie ślepo wierzący w hasła typu "w demokracji wszyscy są równi", wystawiają sobie świadectwo całkowitej wręcz bezmyślności i bezkrytyczności. Z pewnymi faktami trzeba sie umieć pogodzić a nie na siłę ciągnąć je ku swojej wizji.

Nigdy nie będzie równości - ale czy to oznacza że każdy kto ma jakąś ponadprzeciętną pozycję na tym forum powinien jej nadużywać? Sądzę że osoby te powinny dawać przykład innym, właśnie swoim zachowaniem. Jeśli "władza" jak to ująłeś będzie chamska i arogancka to skończy się to odpływem wartościowych ludzi.

Jacek 83218
trainz

Wysłany: 03-03-2009, 11:34   

Władza? Jaka?
Ty masz tu władzę? Ja?

To oznacza że jak zrobiłem ileś tam dodatków to mogę mieszać kogoś innego z błotem bez konsekwencji nawet jeśli sobie na to zasłużył, a ten co nie zrobił nic za takie samo zachowanie w stosunku do kogoś tam zostanie ukarany? Wybacz ale ja tak to zrozumiałem.
Zawsze jak ktoś się zachowuje w sposób taki jak ten mały Polaczek (chyba się domyślam o kogo chodzi) można mu wysłać PW czy maila i tam się wyżyć za wszystkie czasy nie łamiąc regulaminu.

Może odrzućmy wszelkie prawa które przecież ograniczają nasze zachowanie, bo na tym polega porządek społeczny. Fajnie by było? Nie? Anaaaarchia!

Szczególnie że niektórym z kolorowych faktycznie czasem sodówa uderza do głowy i zapominają się.
Ostatnio zmieniony przez Jacek 83218 03-03-2009, 11:53, w całości zmieniany 1 raz  

erniesouchak
zaawansowany
I po co to wszystko?

Wysłany: 03-03-2009, 14:23   

Co my narobili ze mamy warny? A za ciety jezyk i brak kultury ;)
Co do dyskusji o (nie)rownouprawnieniu - ja bym poszedl raczej w druga strone, a mianowicie ochrony osob tworczych przez moderatorow - tak zeby Ci pierwsi nie musieli czesto siegac po srodki na nerwy czy tez uzewnetrzniac sie za bardzo, a przy okazji Ci drudzy beda miec jakies zajecie, bo jezeli ja czytam ten sam tekst powtarzany latami w niektorych przypadkach to cholera bierze, a moderacja spi. Zreszta co po niektorzy winni miec zakaz wjazdu od dawna, lacznie ze mna a nawet i na czele ze mna ;)

SM50
zaawansowany

Wysłany: 03-03-2009, 21:47   

Przydało by się coś jeszcze o tolerancji i obrażaniu userów.

zolwik
znawca
Dyżurny Ruchu

Wysłany: 03-03-2009, 21:57   

uczymy sie czytac ze zrozumieniem....
jest napisane ze piszemy posty nie obrażając innych... czyli proste... jak ktoś kogoś obrazi to złamie regulamin .... a co do tolerancji... to zalezy co kto ma na mysli... bo nikt nie moze mi kazac kogos tolerowac

TOWARY i ŁADOWNIE PNT http://sdrv.ms/MO7RX9

Kamil
znawca
Miedziak ;]

Wysłany: 03-03-2009, 22:09   

SM50 napisał/a:
Przydało by się coś jeszcze o tolerancji i obrażaniu userów.

SM50, śmieszny jesteś. Ja jakoś na forum nikogo obrażonego nie widziałem, no może poza Twoim zachowaniem oraz innych userów (nie mam na myśli wszystkich co by nie było że wrzucam każdego do jednego wora). Co jak co, ale Ty sam się prosiłeś o obrazę. Pamiętna była sytuacja o Twojej kabinie SU46, zgred07 pisał konkrety a Ty kazałeś spam usunąć czyli post zgreda07. Sory bardzo ale ja tu logiki nie widzę kolego SM50. A co do tolerancji. Każdy, ale to każdy decyduje kogo ma tolerować a kogo nie. Więc to już sprawa danego usera a nie Twoja. Więc nie rozumiem Twojego ciągłego szukania dziury w całym, zresztą sam zapracowałeś na taką opinię. Koniec pieśni :)

margera
zaawansowany

Wysłany: 03-03-2009, 22:19   

Kamil napisał/a:
A co do tolerancji. Każdy, ale to każdy decyduje kogo ma tolerować a kogo nie. Więc to już sprawa danego usera a nie Twoja. Więc nie rozumiem Twojego ciągłego szukania dziury w całym, zresztą sam zapracowałeś na taką opinię. Koniec pieśni :)

Pani w podstawówce zawsze nas uczyła że jeżeli nawet mamy do kogoś jakieś 'ale', to nie manifestujemy tego na prawo i lewo, tylko po prostu omijamy taka osobę łukiem.

http://www.garnek.pl/margera/
http://otwockrail.cba.pl/

zolwik
znawca
Dyżurny Ruchu

Wysłany: 03-03-2009, 22:21   

kolega SM50 poprsotu dostal warna... i poczul sie obrazony... i nie tolerowany... i nie rozumie roznicy pomiedzy krytyka a czepialstwem na chama i byle czego.... wiec napisal cos zeby moze w "jego obronie napisac" w regulaminie...

ale to jest juz EOT

nastepne posty na temat...

lukazs
[Usunięty]

Wysłany: 05-03-2009, 08:30   

Chyba powinien być też jakiś zapis o tematyce SB. Albo chociaż o charakterze w jakim się tam pisze. Bo rozumiem że można rozmawiać tam na każdy temat, o asmochodach, piłce, Małyszu czy muzyce, ale rozmowy o tym że ktoś ma okres a ktoś inny ukres w tyłku są poniżej wszelkiego poziomu i chyba nie powinny mieć miejsca w SB, bo odstraszają od forum ludzi normalnych.

irekec
trainz

Wysłany: 05-03-2009, 08:56   

lukazs - ale właśnie takie wypowiedzi i jakieś bezsensowne linki pokazują kto jest kim i na co kogo stać . Jest takie powiedzenie " chcesz kogoś poznać - to wypij z nim flaszke "
U nas zostało to troche zmodyfikowane " chcesz kogoś poznać - przeczytaj jego wypowiedzi w SB "

lukazs
[Usunięty]

Wysłany: 05-03-2009, 09:20   

To tak do przemyślenia dla "władzy" - dwie z tych osób są niebieskie...

jpl 
super trainz

Wysłany: 05-03-2009, 09:32   

Dobrze, z mojej strony jeszcze taka propozycja, by ten regulamin wprowadzić na próbę na jakiś czas, i potem w razie konieczności wprowadzić odpowiednie poprawki.

erniesouchak
zaawansowany
I po co to wszystko?

Wysłany: 05-03-2009, 10:53   

Bozzz, znowu dyskusja o kolorach? Niebieski nasikal na szarego, szary oplul bialego, bialy walnal niebieskiego - mnie te kolory (w domysle przynaleznosc do grupy) lataja kolo dolnej orbity jelit i sie w ogole dziwie ze nadal sa ludzie ktorzy probuja cos egzekwowac od innych - to ze jestem bialy oznacza ze mam zachowywac sie wedlug okreslonego kanonu? Niedoczekanie. Sa ludzie ktorych nie trawie i tak ich bede traktowac, i zaden kolor tego nie zmieni. Dlatego propozycja - kolory won (grupy moga miec dowolne zezwolenia - nie trzeba ich kolorowac).

lukazs
[Usunięty]

Wysłany: 05-03-2009, 12:15   

Tu nie chodzi o żadne kolory, tylko o to że największy syf w SB robi dwóch członków PTT, a nitk na to nie reaguje - gdyby to był np taki SM50 czy Gryszaq to miałby za to samo już dawno bana!! Poza tym chodzi o to aby nie było takich bzdur w SB - powinno się zmienić zapis w regulaminie, aby zakazać tam takich prywatnych pogaduszek.

erniesouchak
zaawansowany
I po co to wszystko?

Wysłany: 05-03-2009, 12:43   

A co ich wyroznia jako czlonkow PTT? Poza tym cenzurujac shoutbox = zlikwidowac go. Po cholere cos co ma miec narzucona tematyke skoro ta sama tematyke mozna realizowac w watkach? Kto broni zalozyc watek w hydeparku? A co jak ktos nie ma (sa tacy ludzie) albo nie daje byle komu swojego nr gg/tlenu/jabbera/whatever, pw ma wylaczone, na irca nie wchodzi? W watku bedzie gadal? Jak sie komus shoutbox nie podoba to nie musi na niego patrzec, tak samo jak ja postulowalbym za wlaczeniem ignorowania watkow i osob bo to jest lepsze niz stado moderatorow.

lukazs
[Usunięty]

Wysłany: 05-03-2009, 12:47   

Ale shutbox się przydaje np do podania informacji o tym że coś gdzieś jedzie, albo do zarzucenia linkiem do ciekawego zdjęcia. A na pewno nie do tego aby sobie prywatne pogaduchy urzadzać, tak jak to uskuteczniają zolwik, zgred czy wariat.

Można pogadać o samochodach, kobietach, ale na litość, nie o takich pierdołach że zolwik ma okres a ktoś ukres w tyłu - czy to jest to co wszyscy mają czytać? A przeglądania SB nie odpuszczę, bo często Kilan, Damian czy Sony wrzucają tam ciekawe rzeczy!

zolwik
znawca
Dyżurny Ruchu

Wysłany: 05-03-2009, 13:02   

to jak ci nie pasuje to masz problem... sb jest do szybkiej wymiany zdan... i nie wazne czy na tematy prywatne czy nie.. jak chce zeby ktos to czytal to pisze i jest git.. nie kazdy musi to czytac....

patrz lukaszu pisze ja zgred czy ktos inny to cie wielkie halo.... ale jak np. inni pisza o st44 w dolnej czesci plecow albo czym innym to ci jakos nie przeszkadza... wiec opamietaj sie ...

erniesouchak
zaawansowany
I po co to wszystko?

Wysłany: 05-03-2009, 13:24   

No to jesli nie odpuscisz to sie musisz pogodzic z jego funkcja jako wentyla - zreszta nawet w doslownym tlumaczeniu nazwa calkowicie odpowiada jego obecnej funkcji.

erniesouchak
zaawansowany
I po co to wszystko?

Wysłany: 06-03-2009, 18:02   

A i przylaczam sie do tego co napisal Malignus - opcja rezygnacji z konta bardzo sie przyda.

Maki
zaawansowany
M.K.

Wysłany: 06-03-2009, 18:11   

zolwik napisał/a:
sb jest do szybkiej wymiany zdan... i nie wazne czy na tematy prywatne czy nie.. jak chce zeby ktos to czytal to pisze i jest git.. nie kazdy musi to czytac....

Od tego masz też gg, aby pisać te bzdury co ostatnio.

mnich3001 
Administrator

Wysłany: 06-03-2009, 22:37   

OK, ogłaszam koniec betatestów nowego Regulaminu Forum PTT.

Jako, że nic zbyt konkretnego się nie doczytałem i/lub konkretnych zmian i/lub uzasadnień (szczególnie dotyczących kasowania kont użytkowników, tą sprawę pozostawiam otwartą i jestem w stanie ugiąć się, ale oczekuję uzasadnienia) nowy regulamin wchodzi w życie od poniedziałku 9 marca 2009r.

Dzisiaj jeszcze zostaną skasowane wszystkie ostrzeżenia użytkowników oraz kilka zmian "personalnych".

Jako, że ma to jakiś mały związek z tematem, chcę w tym miejscu podziękować Makiemu za cierpliwość jaką wykazał się będąc szefem moderatorów oraz za czas jaki na to poświęcił.

Maki
zaawansowany
M.K.

Wysłany: 07-03-2009, 23:22   

Ja również chciałem bardzo podziękować za współpracę ze wszystkimi z moderacji i mnichowi za pomoc w podjęciu czasem trudnych decyzji związanych z forum. Mam nadzieję, że nie zawiedliście się na mnie ;)
Pozdrawiam!

mnich3001 
Administrator

Wysłany: 03-01-2010, 00:57   

UWAGA !!!

Z Dniem dzisiejszym wchodzi w życie nowy Regulamin FORUM PTT, dla "normalnego" usera nie ma w nim nic niezwykłego ani nowego. Natomiast userzy piszący "za dużo" lub "byle jak" powinni się z nim zapoznać.

Moje decyzje nie są sztywne więc w dalszym ciągu możliwa jest konstruktywna dyskusja nad Regulaminem i jego zmianami.

Odpowiedz do tematu