FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Regulamin FORUM PTT
Autor Wiadomość
mnich3001 
Administrator

Wysłany: 02-03-2009, 00:48   Regulamin FORUM PTT

REGULAMIN FORUM PTT

1. Wstęp:

Niniejsze FORUM PTT zwane dalej Forum, jest miejscem wymiany doświadczeń, poglądów i opinii związanych z serią gier Trainz. W/w wymiana doświadczeń powinna następować z zachowaniem wzajemnego szacunku.

- Forum jest utrzymywane z prywatnych środków i powinno być traktowane jako prywatne. W związku z powyższym, obowiązują tu nieco odmienne zasady od przyjętych zwyczajowo.

- Osoby administrujące Forum wychodzą z założenia, że każdemu użytkownikowi Forum są znane takie pojęcia jak netykieta, spam oraz sama obsługa skryptu Forum.

- Rejestracja konta na Forum jest jednoznaczna z akceptacją niniejszego Regulaminu.

- Rejestracja jest dożywotnia – założone konta nie będą kasowane chyba, że użytkownik nie napisał ani jednego posta.

- Dublowane konta będą blokowane.

- Konta użytkowników, którzy nie będą się stosować do postanowień niniejszego regulaminu będą blokowane. Zablokowane konto może być zawsze odblokowane o czym decyduje Administrator – mnich3001@wp.pl.

- W sprawach nieokreślonych niniejszym Regulaminem decyzje podejmuje Administracja Forum

2. Najważniejsze cele Forum to:

- pomoc w budowie polskich dodatków, (grafika 2d, 3d, skrypty, configi)

- informowanie użytkowników o powstających nowych dodatkach, mapach,

- pomoc z problemach z działaniem dodatków w tym i obcych,

- pomoc w wyszukiwaniu określonych dodatków,

- rozwiązywanie problemów związanych z działaniem serii gier Trainz,

- rozwiązywanie problemów związanych z budową map w module GEODETA, (budowa map fikcyjnych, realnych, sygnalizacja)

- budowa polskiej społeczności Trainz.

3. Celem osiągnięcia w/w celów Forum zostało podzielone na dwie części:

- FORUM:

Głównym celem Forum jest szukanie wiedzy i dzielenie się nią oraz informowanie.

1. Szukanie wiedzy powinno polegać na czytaniu Forum lub w przypadku gdy problem nie był poruszany nazadawaniu pytań, pytań które będę zawierać dokładny opis problemu z podaną wersją gry, niezbędnymi linkami, screenami i jeżeli jest to niezbędne – opisem konfiguracji posiadanego komputera. Jeżeli w poście w/w warunki nie będą zawarte post taki będzie kasowany. Zanim napiszesz nowy wątek, upewnij się - przeszukując forum przy użyciu narzędzia "Szukaj" oraz przeglądając działy - czy pytanie, które chcesz sformułować nie zostało zadane wcześniej i czy ewentualna odpowiedź nie jest wyczerpująca. Początkujących userów zapraszam do wcześniejszego zapoznania się z serwisem FAQ na stronie www.ptt.trainz.pl. Brak zastosowania się do powyższego może skutkować wykasowaniem posta/tematu a w ekstremalnych przypadkach zablokowaniem możliwości pisania postów, tzw. BAN.

2. W odpowiedzi na posty opisane wyżej, Administracja Forum oczekuje od użytkowników jasnej i rzeczowej odpowiedzi i podzielenia się wiedzą z mniej obytymi użytkownikami, oczywiście, jeżeli będą mieli na to ochotę. Jeżeli jednak w odpowiedz będzie brzmiała „se zrób”, „poszukaj w gogle” itp. to taki post zostanie skasowany jako zaśmiecający Forum.

3. Niezwykle ważną częścią Forum jest informowanie o powstających nowych dodatkach, pracach nad mapami, wydarzeniach w świecie Trainz i innych związanych z grą lub koleją.

4. Jeżeli będzie to zasadne, w wyjątkowych przypadkach odstępstwa od w/w punktów będą tolerowane.

5. Userzy, którzy pomimo upomnień ze strony Administracji Forum (za upomnienie uważa się BAN) będą w dalszym ciągu swoim działaniem szkodzić PTT będą pozbawiani dostępu do FORUM PTT poprzez wydalenie. Lista wydalonych userów: http://www.trainz.pl/_for...p?p=44621#44621

Jeżeli jednak znajdą się userzy, którzy będą mieli koniecznie do zakomunikowania informacje nie związane z główną działalnością Forum to zapraszam do „produkowania” się w HYDEPARKU, tam można pisać o wszystkim, ustroju, polityce, religii, seksie – oczywiście bez obrażania innych userów i zachowaniem stosownej kultury.

- SHOUT BOX:

W którym panuje bardziej luźne podejście do tematu Forum a służący do krótkiej i szybkiej wymiany myśli, linków itp. Administracja forum żywi nadzieję, że to luźne podejście w SHOUTBOXIE do tematu forum nie stanie się przyczynkiem do wszczynania awantur a bardziej posłuży do rozładowania potencjalnych konfliktów. Jeżeli już takowe powstaną autorzy awantury otrzymają po ostrzeżeniu wiążącym się z jednoczesnym zakazem pisania postów, czyli tzw. BAN.

4. Sprawy techniczne:

- minimalna długość hasła – 3 znaki,

- maksymalna ilość nieoczytanych postów – 500,

- maksymalna ilość opcji ankiety - 10,

- awatar – dostępny po napisaniu 10 postów, tylko zewnętrzne, rozmiary: 80x80 pikseli i 16.000 bajtów, awatary obraźliwe będą kasowane,

- zdjęcie w profilu – tylko zewnętrzne, rozmiary 200x200 pikseli i 40.000 bajtów, zdjęcia obraźliwe będą kasowane,

- podpis – 200znaków, obrazek 300x50pikseli i 30.000 bajtów, podpisy obraźliwe będą kasowane,

- rangi :

0 postów - świeżak
10 postów - nowy
50 postów - user
100 postów - super user
200 postów - trainz
400 postów - super trainz
600 postów - zaawansowany
1000 postów - super user

- zamieszczanie screenów z gry – maksymalnie 3 miniatury w linii, po kliknięciu link do screena w pełnym wymiarze, pełny wymiar screena o objętości nie większej niż 250kb.

- prasówki – w temacie podane źródło prasówki w nawiasie kwadratowym oraz nazwa newsa, opis newsa nieobowiązkowy. Prasówka zacytowana kursywą. Możliwe wklejenie zdjęcia z Internetu, zdjęcie zostanie automatycznie zmniejszone do szerokości 600 pikseli jeżeli będzie przekraczało szerokość 600 pikseli,

- ostrzeżenia – 1 ostrzeżenie – BAN czyli zakaz pisania na 14 dni,

- modyfikacja postów – w ciągu 15min od chwili napisania,

Regulamin w wersji 3.1 wchodzi w życie z dniem 03.01.2010r.
Ostatnio zmieniony przez mnich3001 03-01-2010, 00:48, w całości zmieniany 6 razy  

lukazs
[Usunięty]

Wysłany: 02-03-2009, 08:32   

Hasło do trzech znaków? Chyba raczej powinno być OD MINIMUM trzech znaków?

General76
super user

Wysłany: 02-03-2009, 08:59   

Pojęcia "nieetykieta" nie znam. Powinno chyba być netykieta. Myślę, że hasło powinno się składać z co najmniej 5 znaków.

Tata Muminka
znawca

Wysłany: 02-03-2009, 13:04   

Cytat:
- ostrzeżenia – 1 ostrzeżenie – BAN czyli zakaz pisania na 14 dni.

Czyli po 1 już zakaz pisania?

Jacek 83218
trainz

Wysłany: 02-03-2009, 13:14   

Lekka przesada na mój gust.
2 tygodniowy zakaz po drugim warnie byłby chyba lepszym pomysłem. Ale co bardziej rozrabiającym można od razu wlepić warna o wartości 2.

zgred
znawca
freelancer

Wysłany: 02-03-2009, 13:18   

Moim zdanie bany itp powinny pozostać w niezmienionej formie... miesiąc z jednym ostrzeżeniem to wystarczająco by dany delikwent dostał drugie i przynajmniej będzie wiecej spokoju ;p

Tata Muminka
znawca

Wysłany: 02-03-2009, 13:42   

Jeszcze proszę możliwość dania więcej niż warn o wartości 1 za jednym razem.

erniesouchak
zaawansowany
I po co to wszystko?

Wysłany: 02-03-2009, 13:52   

sony25 napisał/a:
Cytat:
- ostrzeżenia – 1 ostrzeżenie – BAN czyli zakaz pisania na 14 dni.

Jesli ma wejsc taki zapis - to mam nadzieje ze z zachowaniem zasady ze prawo nie dziala wstecz? (bo nie sadze zeby ustawienia ostrzezen mialy cos takiego i wprowadzenie nowinek zablokuje pisanie tym ktorzy obecnie maja jednego warna, a zgodnie z obowiazujacymi zasadami - na tego jednego mogli sobie pozwolic).

EU 04
zaawansowany

Wysłany: 02-03-2009, 13:53   

Czytam te uwagi o nowym regulaminie forum i widzę że wszyscy piszą tylko o kiju, a może by ktoś napisał też o marchewce.

erniesouchak
zaawansowany
I po co to wszystko?

Wysłany: 02-03-2009, 13:58   

Marchewka to problem nierozwiazany od lat ;) A jesli ktos chcialby uznac moderowanie za marchewke to wspolczuje pozniejszej pracy (moderator jest od sprzatania).

EU 04
zaawansowany

Wysłany: 02-03-2009, 14:22   

Ogólnoeuropejski system klasyfikacji gier PEGI (Pan-European Game Information) klasyfikuje TRS-a jako 3+ i moderatorzy powinni brać pod uwagę że na forum piszą dzieci 10-letnie i starzy wyjadacze kolejowi. Czasami można przymknąć oko na pytania takiego dziecka lub odpowiedzieć na takim poziomie jak zostało zadane pytanie a nie od razu mieszać go z błotem.
Wiem to troszeczkę z własnego doświadczenia bo wnuczka pasjonuje się SIMSAMI i gdy jej kilka razy pokazałem jak instalować z płyty nowe programy do SIMSÓW oraz jak ściągać z internetu różne dodatki (tych płyt jest chyba ze dwadzieścia) to obecnie jak chcę jej coś pomagać to mnie wygania od swojego komputera.
Ostatnio zmieniony przez EU 04 02-03-2009, 14:31, w całości zmieniany 1 raz  

zolwik
znawca
Dyżurny Ruchu

Wysłany: 02-03-2009, 14:30   

sek w tym ze 10 letnie dzieci sa uczone teraz i nastawiane (w wiekszosci.. nie wszystkie ) na "branie"... jak czegos nie ma to idzie gdzies pyta i chce miec wszystko na tacy a jak mu odpowiesz ze odp. jest na forum, to jego to moze zabolec i pusci "wiazke" w nasza storne

TOWARY i ŁADOWNIE PNT https://1drv.ms/u/s!AuMHAl_RhKy3hYBckc9zMsWvw0JW8w?e=xNGT7v

Tata Muminka
znawca

Wysłany: 02-03-2009, 14:31   

EU o4 napisał/a:
Ogólnoeuropejski system klasyfikacji gier PEGI (Pan-European Game Information) klasyfikuje TRS-a jako 3+ i moderatorzy powinni brać pod uwagę że na forum piszą dzieci 10-letnie i starzy wyjadacze kolejowi. Czasami można przymknąć oko na pytania takiego dziecka lub odpowiedzieć na takim poziomie jak zostało zadane pytanie a nie od razu mieszać go z błotem.

Tylko taki dzieciak lepiej od starych wyjadaczy posługuję się slownictwem tupu: wy jechane kury itp.

erniesouchak
zaawansowany
I po co to wszystko?

Wysłany: 02-03-2009, 14:37   

Serio? Oficjalnym forum nie jestesmy - takoz oczywiscie z zachowaniem zasad kultury (czym piszacy obecnie te slowa nie grzeszy) nalezy odpowiadac, ale tez nie nalezy liczyc ze bedziem robic za zlobek - raczej celujemy w ten drugi target ktory wymieniles.

KGrid
[Usunięty]

Wysłany: 02-03-2009, 14:37   

Cytat:
- zamieszczanie screenów – maksymalnie 3 miniatury w linii, po kliknięciu link do screena w pełnym wymiarze, pełny wymiar screene o objętości nie większej niż 250kb,

Proponowałbym ten limit podnieść do minimum 300kb/ Z racji że są użytkownicy korzystający z większych rozdzielczości, oraz to że niektórzy nie mają po prostu czasu na zmniejszanie screenów ażeby zmieścić się w 250kb, czasami (wiem po sobie) są kasowane screeny o rozmiarze 251kb. Jeśli zaś pomysł z podwyższeniem limitu padnie, proponuję o wstawienie zapisu traktującym o "odejściu od reguły" np. +/- 20kb.

Pzdr.

zolwik
znawca
Dyżurny Ruchu

Wysłany: 02-03-2009, 14:44   

byla juz o tym rozmowa... i zostalo ustalone tak jak jest... a jak ktos nie ma czasu zmniejszac... co zajmie gora 5 sek.. to juz nie nasz problem... i jestem za tym aby podtrzymac tak jak jest jest 251 i wiecej to wywalac... bo potem bedzie ktos kto ma 271 i tez bedzie chial zeby zostawic... tu musi byc sztywno

TOWARY i ŁADOWNIE PNT https://1drv.ms/u/s!AuMHAl_RhKy3hYBckc9zMsWvw0JW8w?e=xNGT7v

pysi
znawca
Krzysiek

Wysłany: 02-03-2009, 14:46   

Teraz 99% osób daje sobie radę z limitem 250kb, także nie ma sensu go powiększać.
Co do warnów, obecny system jest dobry, nie ma sensu go zmieniać.

MalignusPL
super trainz

Wysłany: 02-03-2009, 15:12   

Ja tylko nie rozumiem, dlaczego konto ma byc zakladane na wieki wiekow amen.
Pomijam fakt, ze prosilem o skasowanie swojego (jednoczesnie kilkakrotnie wykorzystujac fakt odmowy i czyniac to dzisiaj po raz kolejny).

Co badz to sa moje dane i jakkolwiek szczatkowe by one nie byly mam prawo oczekiwac ich wymazania.

Kolejna sprawa - gdy zakladalem konto nie bylo takiego punktu regulaminu, wiec tym bardziej, gdy ma miejsce zmiana tegoż i zmiana ta mi nie odpowiada powinienem miec prawo do podziekowania.

Zatem:

jezeli rejestracja ma byc dozywotnia: uprzejmie informuje, ze taki zapis mi nie odpowiada i oczekuje wykasowania mojego konta i przy calej mojej sympatii dla Spolecznosci oraz zyczliwosci dla poszczegolnych Userow, w tym osob, ktore mialem przyjemnosc poznac osobiscie bede w tym upierdliwy do skutku.

Moze i jestem pryncypialny ale ten typ tak ma.
Ostatnio zmieniony przez MalignusPL 02-03-2009, 15:15, w całości zmieniany 1 raz  

Tata Muminka
znawca

Wysłany: 02-03-2009, 16:02   

Cytat:
Jeżeli jednak znajdą się userzy, którzy będą mieli koniecznie do zakomunikowania informacje nie związane z główną działalnością Forum to zapraszam do „produkowania” się w HYDEPARKU, tam można pisać o wszystkim, ustroju, polityce, religii, seksie – oczywiście bez obrażania innych userów i zachowaniem stosownej kultury.

Troche się obawiam tego.

jpl 
super trainz

Wysłany: 02-03-2009, 19:26   

Dlatego ja proponowałbym apolityczność forum, mimo wszystko.

kilanziom
znawca
Maniak

Wysłany: 02-03-2009, 20:20   

Ale z tą polityką to przesadzacie. W ogóle uważam że zabranianie czegoś mija się z celem podobnie jak na siłe ustanawianie regulaminu dot. zachowania. To jest forum dot. gry której celem przewodnim jest dobra zabawa i każdy normalny user tego forum o tym wie. Więc za chwile zaczną się cyrki w stylu że moderator zawisł nad kimś tam bo powiedział zabronione słowo albo dał zabronionego linka (paranoja wg. mnie) kiedy faktyczna tego szkodliwość była zerowa i zaczyna sie "wojna o zasady'. Przypominam że to zasady są dla nas a nie my dla zasad, i to ma wiele oblicz.

Dot. to także odwiecznego problemu że nieroby, lenie, forumowi politycy, niedoszli dyktatorzy i inni tacy usiłują BEZ PRZERWY zabierać na tym i na innych forach zdanie którym często prowokują jednostki kreatywne, aktywne, pozytywne do agresywnej wymiany zdań i wszystkich "w imie zasad" traktuje sie równo. To też wymaga przemyślenia i ja chcę to powiedzieć wprost: demokracja na forum internetowym to fikcja. Nikt mi nie powie że wszyscy są tu równi, bo jedno ideę tego forum doskonale rozumieją i robią coś fajnego a inni wpadają tu tylko po to żeby poleczyć swoje kompleksy lub usłyszeć co najmniej raz dziennie że są fajni.

Powiedzmy sobie szczerze, użytkownicy użytkownikom nie są równi, i to należałoby analizować przed odwoływaniem sie do ewentualnego regulaminu.

mnich3001 
Administrator

Wysłany: 02-03-2009, 23:42   

lukazs, General76 - dzięki za zwrócenie uwagi na błędy techniczne.

sony25 -
Cytat:
- tak, zasady wg. mnie są jasne nawet dla 10-cio latka, proszę zerknąć na forum w POMOC ile jest założonych tematów o EN57 i tabor JDS mimo kilku przyklejonych, chcę tego uniknąć (setek pytań o SP4, EN57, JDS, kabiny itp) i stąd te BANy.

Jacek 83218 -
Cytat:
2 tygodniowy zakaz po drugim warnie byłby chyba lepszym pomysłem. Ale co bardziej rozrabiającym można od razu wlepić warna o wartości 2.
- jw.

zgred07 -
Cytat:
Moim zdanie bany itp powinny pozostać w niezmienionej formie... miesiąc z jednym ostrzeżeniem to wystarczająco by dany delikwent dostał drugie i przynajmniej będzie wiecej spokoju ;p
- jw.

sony25 -
Cytat:
Jeszcze proszę możliwość dania więcej niż warn o wartości 1 za jednym razem.
- nie ma takiej potrzeby, jedno ostrzeżenie zakazuje pisania na 2 tygodnie.

erniesouchak -
Cytat:
... prawo nie dziala wstecz?
- oczywiście, będzie amnestia :) A swoją drogą, skąd Wy macie tyle tych ostrzeżeń?

EU o4 -
Cytat:
Czytam te uwagi o nowym regulaminie forum i widzę że wszyscy piszą tylko o kiju, a może by ktoś napisał też o marchewce.
- się wymyśli.

erniesouchak -
Cytat:
Marchewka to problem nierozwiazany od lat ;) A jesli ktos chcialby uznac moderowanie za marchewke to wspolczuje pozniejszej pracy (moderator jest od sprzatania).
- zgadzam się, bycie moderatorem to marna "marchewka" :)

EU o4 -
Cytat:
Czasami można przymknąć oko na pytania takiego dziecka lub odpowiedzieć na takim poziomie jak zostało zadane pytanie a nie od razu mieszać go z błotem.
- tu wszystko w rękach moderatora oraz innych użytkowników forum ... Moderator może przecież podać linka do tematu (jeżeli był poruszany) i zamknąć temat.

zolwik -
Cytat:
a jak mu odpowiesz ze odp. jest na forum
- za odpowiedz typu "odpowiedź jest na forum" będzie BAN, taka odpowiedź to nie odpowiedź ...

sony25 -
Cytat:
taki dzieciak lepiej od starych wyjadaczy posługuję się slownictwem
- a ilu już było "karolków", będą następni i to nie jeden, mam nadzieję, że nie będą występować parami :)

erniesouchak -
Cytat:
raczej celujemy w ten drugi target ktory wymieniles
- oczywiście, na tym forum chodzi o rozwój gry o polskie dodatki, dla początkujących zostanie rozbudowany FAQ na stronie www.ptt.trainz.pl który, jak mam nadzieję, powinien wystarczyć.

KGrid -
Cytat:
Jeśli zaś pomysł z podwyższeniem limitu padnie, proponuję o wstawienie zapisu traktującym o "odejściu od reguły" np. +/- 20kb.
- zgadzam się - częściowo, tolerancja TAK, większy limit nie, screena zawsze można przyciąć, zeskalować, to tylko kilka sekund ale żeby nie robić "afery" o kilka kb ... Popatrzę co i jak i zmienię ten zapis o tolerancję.

zolwik -
Cytat:
bo potem bedzie ktos kto ma 271 i tez bedzie chial zeby zostawic
- jw. kilka kb więcej czy mniej nie zrobi różnicy więc nie ma o co walczyć.

pysi -
Cytat:
Teraz 99% osób daje sobie radę z limitem 250kb, także nie ma sensu go powiększać.
Co do warnów, obecny system jest dobry, nie ma sensu go zmieniać.
- jw.

MalignusPL -
Cytat:
Ja tylko nie rozumiem, dlaczego konto ma byc zakladane na wieki wiekow amen.
- kto jak kto, ale, że Ty to napiszesz to się tego nie spodziewałem. Jesteś jedną z wielu osób, które właśnie chciały wykasowania konta, konto masz dalej, czasem coś napiszesz, po jakimś czasie wróciłeś na forum. Zupełnie nie rozumiem Twojego stanowiska w tej sprawie. Dane zawsze można zmienić.

sony25 -
Cytat:

Cytat:
Troche się obawiam tego.
- nie rozumiem Twoich obaw ...

jpl -
Cytat:
Dlatego ja proponowałbym apolityczność forum, mimo wszystko.
- forum jest apolityczne, ale rozmowa o np. wyższości jednej partii nad drugą?, co w tym złego, w wyrażaniu swojego zdania?

kilanziom - wiedziałem, że jak coś napiszesz, to będę miał problem, najpierw techniczny :)
Cytat:
Powiedzmy sobie szczerze, użytkownicy użytkownikom nie są równi, i to należałoby analizować przed odwoływaniem sie do ewentualnego regulaminu.
- złote słowa, mam nadzieję, że tak będzie, To tylko gra i forum o grze. Jeżeli w HYDEPARKU będzie się źle działo i nie będzie można nad tym zapanować to zostanie ograniczony dla wybranych userów, reszta będzie mogła tylko poczytać. Myślę, że będzie to dość upierdliwe.

MalignusPL
super trainz

Wysłany: 03-03-2009, 07:58   

mnich3001 napisał/a:
- kto jak kto, ale, że Ty to napiszesz to się tego nie spodziewałem. Jesteś jedną z wielu osób, które właśnie chciały wykasowania konta, konto masz dalej, czasem coś napiszesz, po jakimś czasie wróciłeś na forum. Zupełnie nie rozumiem Twojego stanowiska w tej sprawie. Dane zawsze można zmienić.

Gdyby nie ten punkt w ogóle bym się nie odzywał. Forum czytam sobie bardzo wybiórczo jako gość. W kilku kwestiach zabrałem głos i tyle. Come backu póki co nadal nie przewiduję. Zresztą screeny to tylko screeny - żadna wielka filozofia, a póki co to tylko w tej materii mam jakieś tam "dokonania".

Owszem - dane to tylko dane i można je zmienić ale jeżeli w myśl nowego RF to nie ja decyduję o tym, czy chcę by one były przechowywane w ogóle (kasowanie konta) to ja się po prostu na to nie zgadzam. Forum służy do swobodnej wymiany myśli i poglądów związanych TRSem, TSem etc. - z tym każdy się zgodzi. Granice swobody wytyczyć trzeba - co do tego też pełna zgoda. Tyle tylko, że w ten sposób - oczywiście nie z premedytacją - użytkownik staje się zakładnikiem. Jestem w stanie zgodzić się z wieloma argumentami, z pewnymi mogę polemizować, jeszcze inne mogę zaakceptować, choć mogą mi nie odpowiadać. Ale nie zgadzam się na coś takiego. I nie ma tu najmniejszego znaczenia fakt, czy napisałbym to ja, czy ktokolwiek inny.

Odmówiłeś mi skasowania konta za pierwszym razem, podając przy tym określone argumenty. Osobiście się z nimi nie zgadzam ale szanuję je. W każdym razie miałem wybór. Gdy napisałem, do admina ŚP GWT, że oczekuję skasowania konta, zostało ono natychmiast skasowane. Miałem wybór.

Chciałbym liczyć na to, że nadal go mam. Wspomniany punkt temu przeczy.

Dla mnie w tym przypadku nie chodzi o TRSa, czy o moje odczucia względem tego, co dzieje się na Forum, czy nawet o moje odczucia względem konkretnych osób. Dla mnie akurat ta kwestia to sprawa principiów.

Dixit
PW w tej sprawie dostał ode mnie Maki.
Ostatnio zmieniony przez MalignusPL 03-03-2009, 08:00, w całości zmieniany 4 razy  

lukazs
[Usunięty]

Wysłany: 03-03-2009, 08:53   

kilanziom napisał/a:
Dot. to także odwiecznego problemu że nieroby, lenie, forumowi politycy, niedoszli dyktatorzy i inni tacy usiłują BEZ PRZERWY zabierać na tym i na innych forach zdanie którym często prowokują jednostki kreatywne, aktywne, pozytywne do agresywnej wymiany zdań i wszystkich "w imie zasad" traktuje sie równo. To też wymaga przemyślenia i ja chcę to powiedzieć wprost: demokracja na forum internetowym to fikcja. Nikt mi nie powie że wszyscy są tu równi, bo jedno ideę tego forum doskonale rozumieją i robią coś fajnego a inni wpadają tu tylko po to żeby poleczyć swoje kompleksy lub usłyszeć co najmniej raz dziennie że są fajni.

Tylko w wielu wypadkach wygląda to tak że osoby które są w jakiś sposób kreatywne, czy uprzywilejowane (niebiescy) łamią regulamin a nikt im za to nic nie robi. Pojawiały się już tutaj przekleństwa, wulgarne skróty. Inną sprawą jest tępienie trolli - Zolwik w tym nie ma sobie równych i w sumie ma w tym racje, tylko że nie raz się zapomina i przekracza granice dobrego smaku, zbyt wiele też jest przypadków że kilka osób rzuca się na jedną (SM50 w temacie dotyczącym kabiny SU46), w tym gronie zdaje się tez było kilku niebieskich.

Więc zastanawia mnie jedno - czy regulamin obowiązuje tutaj każdego, czy tylko przecietniaków, a osoby "bardziej zasłużone" mogą sobie pozwalać na chamstwo i arogancje wobec innych? Fajnie by było gdyby o osobach kreatywnych świadczyły ich dzieła, a nie to w jaki sposób wywyższają się nad innych. Według mnie to źle świadczy o profesjonaliźmie takiego forum.

Pozdrawiam

kilanziom
znawca
Maniak

Wysłany: 03-03-2009, 10:42   

No ale to już było wałkowane sto razy.

Tego typu postawy świadczą o najgorszej możliwej przypadłości typu "kiedy już przestałem myśleć i widzieć to sie powołuje na regulamin żeby ogarnąć co sie wokół mnie dzieje", i na podstawie jakiś linijek określam kogoś (kogo w ogóle nie znam z reguł) jako "chama", "prostaka", "tyrana" itp. Wierutna bzdura świadcząca o ciasnocie umysłowej najgorszej kategorii.

To oczywiste że władza ma przewagę nad zwykłymi. To było jest i będzie w każdym systemie a ludzie ślepo wierzący w hasła typu "w demokracji wszyscy są równi", wystawiają sobie świadectwo całkowitej wręcz bezmyślności i bezkrytyczności. Z pewnymi faktami trzeba sie umieć pogodzić a nie na siłę ciągnąć je ku swojej wizji.

Jak ktoś ma więcej do powiedzenia niż ja i zna sie na tym lepiej, nawet jak artykuluje to w sposób niekoniecznie parlamentarny to nie wytaczam mu o to "wojenki zasad" bo po pierwsze jego to g*$## obchodzi co ja myśle, po drugie nikomu to nic nie da i po trzecie zajmuje pozycje typowego małego zacietrzewionego pOLACZKA, czyli pozycje żałosnego krzykacza który chce błyszczeć a tak naprawde jest pośmiewiskiem.

Mam nadzieje że nawiązanie jest czytelne.

Odpowiedz do tematu