FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Funkcja kamery oraz rotacje punktów krzywej.
Autor Wiadomość
Kacper 
nowy


Dołączył: 25 Paź 2019
Posty: 16
Skąd: Poznań
Wysłany: 20-03-2020, 01:32   Funkcja kamery oraz rotacje punktów krzywej.

Witam
Dziś już z mniej poważnym problemem. Z góry mówię, że nie potrafię tego konkretnie nazwać ale wytłumaczę to jakoś łopatologicznie. Pomijając już fakt, że po pewnej aktualizacji na poczatku roku, gra wyświetla mi w niektórych opcjach "programistyczne" ( no nie do konca ale nie wiem jak to nazwać) napisy, np $grps_menu_display_filter itp. To przestała mi działać bardzo fajna funkcja kamery. Chodzi mi o taki "zoom w miejscu". Można było przybliżać i oddalać kamerę, nie ruszając się z konkretnego miejsca.

Mam ta grę po reinstalu i już nieraz to miałem ale samo się usuwało, albo ja coś przypadkowo nacisnąłem. Mianowicie chodzi o rotacje punktów krzywej. Pokazuję się nawet podczas gdy mam "odpalony" tryb budowania budynków. Znam wersje i wiem, że sie da, aby tylko sie ona ukazywała po włączeniu trybu spline lub torów... ale jak?

Może ktoś też miał po aktualizacji podobny problem i wie co zdziałać :) Z góry dzięki!
 
 
 
RBach 
Administrator
Toromistrz


Pomógł: 307 razy
Wiek: 47
Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 4441
Skąd: Gościcino Centralne
Wysłany: 20-03-2020, 09:35   Re: Funkcja kamery oraz rotacje punktów krzywej.

Kacper napisał/a:
Chodzi mi o taki "zoom w miejscu". Można było przybliżać i oddalać kamerę, nie ruszając się z konkretnego miejsca.


Kółko myszy albo klawisze Pgup/Pgdown.

W opcjach->Interface Settings i zobacz, czy oba suwaki masz na lewo, od kamery na Rotation, od kompasu na Mouse.

Kacper napisał/a:
Pokazuję się nawet podczas gdy mam "odpalony" tryb budowania budynków. Znam wersje i wiem, że sie da, aby tylko sie ona ukazywała po włączeniu trybu spline lub torów... ale jak?


To samo okno, trochę niżej, zaptaszyć Limit Contextual Information.
_________________
Moje dodatki
Instrukcje kolejowe
KUID:263713
aktualny release skryptów sygnalizacji v5.4: 18.07.2022
 
 
Kacper 
nowy


Dołączył: 25 Paź 2019
Posty: 16
Skąd: Poznań
Wysłany: 20-03-2020, 11:25   Re: Funkcja kamery oraz rotacje punktów krzywej.

Co do rotacji pomogłeś. Dzieki :). Lecz jeśli chodzi o kamere to mam wszystko po lewej stronie jak mówiłeś. A pgup/pgdown oddala kamere zwyczajnie jak w scrolu, a trainz miał taką funkcję...prześlę zdjęcia będzie prościej pokazać. Nie chodzi mi o zwykłe oddalanie scrollem, tylko taki efekt jak tutaj :).

Ostatnio zmieniony przez Kacper 20-03-2020, 11:26, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
RBach 
Administrator
Toromistrz


Pomógł: 307 razy
Wiek: 47
Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 4441
Skąd: Gościcino Centralne
Wysłany: 20-03-2020, 11:54   

Aaaa. Chodzi o Alt-U i Alt-Y? Od którejś poprawki to po prostu przestało działać. I tyle, nie ma, nul, zero, nada. Możesz pożalić się do helpdesku, że są niedobrzy :-D
_________________
Moje dodatki
Instrukcje kolejowe
KUID:263713
aktualny release skryptów sygnalizacji v5.4: 18.07.2022
 
 
Kacper 
nowy


Dołączył: 25 Paź 2019
Posty: 16
Skąd: Poznań
Wysłany: 20-03-2020, 13:34   

AA to takie buty.. Kurcze, szkoda. Fajna rzecz to była :/
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group