FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: mnich3001
04-01-2010, 10:33
Zezwolenie na fotograwowanie
Autor Wiadomość
pietrek
znawca

Wysłany: 05-01-2010, 19:05   

mnich3001 napisał/a:
Z moich niebezpiecznych przygód:

3x byłem wleczony przez wagon,
1x spadłem ze stopnia pod jadący wagon,
1x noga w krzyżowniku podczas haczenia wagonów w biegu.

I rekord, kilka razy wyskakiwałem z wagonów przy 40km/h.

Największego stracha miałem:

- jak haczyłem 2 duże grupy Ugppesów zbiegające się na środku stacji, może każda jechała ze 10km/h, musiałem wycelować punkt w którym się zderzą, być pomiędzy wagonami i zdążyć je zhaczyć,
- jak byłem u znajomej nastawniczej a szedł do nie jej mąż, baaaaaardzo zazdrosny i musiałem rwać z nastawni oknem :),
- kiedyś przy okazji jakichś imienin popiliśmy na jednej nastawni, w ten dzień płozowałem, była noc, nic nie miało iść na moje tory, wracam coś ok. 22 a na moje tory lecą wagony, myślałem, że pogubię buty, akurat leciała grupa pustych wapniarek, wagony stały wysoko, nie zdążyłem, po uderzeniu jak opadł biały pył wylazł z niego rewident, myślałem, że będzie chciał mnie zabić czy coś ale tylko postukał się w czoło :)

Myślę że można by takie przypadki opisywać w wątku:
http://www.trainz.pl/_forum/viewtopic.php?t=2447

UAZ 
znawca
Automatyk

Wysłany: 05-12-2010, 14:40   

Przeczytałem cały temat, ale niezbyt mi pomógł...

Co do tego zezwolenia, to upoważnia ono do poruszania się po międzytorzach? Czy i bez niego jest to możliwe? Przydałoby mi się takowe do focenia składów w WL itp. (a przy okazji można zaszpanować ;-) ). A jak wygląda sprawa z chodzeniem po torach nieczynnych (kargowska stacja, linia Wolsztyn- Sulechów)?

P.S Wie ktoś może, czy w WL znajduje się posterunek SOK?

zolwik
znawca
Dyżurny Ruchu

Wysłany: 05-12-2010, 14:59   

to cos UAZ slabo czytasz... bo masz wszystko ladnie napisane...

np. tutaj
http://www.trainz.pl/_for...p?p=44702#44702

Tata Muminka
znawca

Wysłany: 05-12-2010, 16:43   

Komendy Regionalne Straży Ochrony Kolei

Warszawa
Łódź
Siedlce
Lublin
Kielce
Przemyśl
Kraków
Katowice
Tarnowskie Góry
Częstochowa
Gdańsk
Iława
Bydgoszcz
Wrocław
Opole
Zielona Góra
Szczecin
Poznań
-> Posterunki: Poznań Franowo, Konin, Gniezno, Jarocin, Ostrów Wielkopolski, Kępno, Leszno

czyli nie ma.

O chodzeniu po torach zapomnij - 13 lat.

Jednak mimo, że nie ma SOK możesz mieć nalot policji.

Ja mam trochę inaczej - idę do SOK i informuję, że bedę fotografował na stacji i mam zgodę na poruszanie się po torach głównych na stacji. Oczywiście zgoda nieformalna.

drstrach
znawca

Wysłany: 05-12-2010, 17:07   

Łukasz napisał/a:

Chyba, że w towarzystwie osoby pełnoletniej, która weźmie za osobę małoletnią odpowiedzialność.

Tata Muminka
znawca

Wysłany: 05-12-2010, 17:34   

drstrach napisał/a:
Łukasz napisał/a:

Chyba, że w towarzystwie osoby pełnoletniej, która weźmie za osobę małoletnią odpowiedzialność.

Nie ma takiej mozliwości. Nikt nie weźmie odpowiedzialności w przypadku, gdy coś się stanie.

U mnie jak wspomniałem sytuacja wygląda inaczej - mnie znają, wiedzą czym się zajmuję. Zgłaszam, gdy chcę zrobić zdjęcie w niedostępnym miejscu. Zreszta różnica 15 lat.

UAZ 
znawca
Automatyk

Wysłany: 05-12-2010, 19:52   

Z chodzeniem po torach można się obejść, chodzi mi o poruszanie się po międzytorzu. Lepsze ujęcie jest 2 tory dalej, niż na peronie... Z powyższych postów zrozumiałem:
nie po torach-> po międzytorzu tak -> ale 3 metry od torów... Praktycznie błędne koło...
A jak wygląda sprawa z przechodzeniem prze tory? W Wl jest jedno dzikie, tylko że chyba przez wszystkich zaakceptowane (bramka w płocie, wydeptana ścieżka).
Co do wieku, to wiem, ale w końcu przecież trumnę czy petuchę usłyszę w porę...

Ogólnie chce po prostu fotografować kolej z perspektywy ,,wewnętrznej", a nie jak pierwszy lepszy MK-amator z peronu... W Wl jest taki jeden, co chce mi uświadomić, że jest lepszym MK o de mnie, a ja nie chce wypaść jak jakiś laik... :-/

McDreamy
znawca

Wysłany: 05-12-2010, 20:03   

UAZownik napisał/a:
Ogólnie chce po prostu fotografować kolej z perspektywy ,,wewnętrznej", a nie jak pierwszy lepszy MK-amator z peronu... W Wl jest taki jeden, co chce mi uświadomić, że jest lepszym MK o de mnie, a ja nie chce wypaść jak jakiś laik... :-/

Uważasz że lepsze zdjęcia z bliska lub z torów obok? Idź w pole i z pola/pagórka, na łuku czy skaraju lasu rób zdjęie. Krajobraz + Oleńka czy inny parowóz i masz przyzwoite zdjęcie. Popatrz na galeriach. Na początek wystarczy ;-)

Tata Muminka
znawca

Wysłany: 05-12-2010, 20:06   

http://www.sony25.cal.pl/...e.php?pos=-2791

Stoje na torach?
Ostatnio zmieniony przez Tata Muminka 05-12-2010, 20:07, w całości zmieniany 1 raz  

ryszard
znawca

Wysłany: 01-07-2011, 20:12   

Witam. Jako że za stary jestem na biegi z mundurowymi to załatwiłem legalne chodzenie po torach. Na poruszanie się po lokomotywowni idziemy do naczelnika. Nie było problemów. Warto mieć przy sobie, na rozmowę gadżet w postaci wydrukowanego screena w formacie A4. Dobrze żeby było dużo infry i jakiś skład na torach. Z tyłu wypisujemy kilka adresów stron internetowych na których są dodatki do Trainza. Łatwiej wytłumaczyć po co nam foty. Mogą sobie kuknąć co z naszych zdjęć się robi. Na chodzenie po torach, w moim przypadku trzeba było uzyskać zgodę dyrektora PLK w Opolu. Konieczne podanie, do tego gadżecik zdjęciowy i nie było problemu. Potem tylko SOK na dworcu i żółty kartonik uprawniający na chodzenie po torach. Dzisiaj się przydał, bo się ze mną przywitali. Myśleli że chcę pacykować wagony. Generalnie wszystko zależy od ludzi. Zapomniałem, kartonik kosztował 10 zeta w tym VAT. Polecam mieć przy sobie zdjęciowy gadżet, bardzo ułatwia życie. Robimy screen z mapy, drukujemy w kolorze i wszystko.

Odpowiedz do tematu