FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Download...
Autor Wiadomość

znawca


Pomógł: 51 razy
Wiek: 39
Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 1114
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 19-05-2011, 11:19   

Jak dla mnie gra jest warta świeczki, choćby dlatego że obecnie znalezienie kuidu na PTT jest trudne i żmudne (dużo lepiej mają to rozwiązane strony czeskie gdzie jest wyszukiwarka kuidów). Tylko trzeba sobie jasno powiedzieć: Projekt upadnie jeśli nie będzie ludzi gotowych wpisać istniejące kuidy do bazy. Przy okazji nowych publikacji mogę wklepać jeden lub kilka kuidów do Kuidlandu i będzie to chwila. Natomiast jak zaczynam myśleć o wpisaniu wszystkich już istniejących, to robi mi się gorąco. A nie chcę nawet myśleć ile pracy byłoby z twórczością Kilana albo Chestera. Raczej nie liczcie na to, że modelarze, szczególnie ci "bardzo płodni", sami umieszczą tam swoje kuidy. Potrzeba jest grupa osób która na starcie projektu wprowadzi do bazy np. wszystkie dodatki z PTT. Wtedy zacznie to mieć sens i stanie się użyteczne.
 
 
 
Lutek 
znawca
PL-PLKW



Pomógł: 118 razy
Wiek: 33
Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 2672
Skąd: Poznań/Nakło nad Not
Wysłany: 19-05-2011, 11:22   

Cytat:
są obciążeni


A ja Ci napisałem, nie to nie, nikogo nie zmuszam.

Qń, dlatego trza do tego ludzióf :]
_________________
www.bazawagonow.pl
 
 
 
drstrach
znawca


Pomógł: 336 razy
Wiek: 54
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 6691
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-05-2011, 11:24   

Qń napisał/a:
Przy okazji nowych publikacji mogę wklepać jeden lub kilka kuidów do Kuidlandu i będzie to chwila.

A ja sobie nie wyobrażam żebym musiał wklepać do bazy np. 160 kuidów torów, już na samą myśl odechciewa mi się robić czegokolwiek.
 
 
 
kamil11 
user


Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 64
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 19-05-2011, 11:33   

drstrach napisał/a:
Qń napisał/a:
Przy okazji nowych publikacji mogę wklepać jeden lub kilka kuidów do Kuidlandu i będzie to chwila.

A ja sobie nie wyobrażam żebym musiał wklepać do bazy np. 160 kuidów torów, już na samą myśl odechciewa mi się robić czegokolwiek.


Czyli dajemy Ci narzędzie do organizowania Twoich dodatków, które tworzysz i rozwijasz oraz będziesz miał możliwość za pomocą komentarzy oraz podanego emaila konsultować błędy, rozwój itp - a tego nie chcesz? ja rozumiem, że klikanie 160 KUID'ów to nie jest coś fajnego, ale namęczenie się przy kuid'landzie spowoduje, że mogę wygenerować download dla ptt kategoriami :)
_________________
Początkujący miłośnik kolei... :)
 
 

znawca


Pomógł: 51 razy
Wiek: 39
Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 1114
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 19-05-2011, 11:42   

Myślę, że nie ma co agitować za lub przeciw. Na ile nowa odsłona kuidlandu będzie użyteczna pokaże czas. Natomiast post Doktora nasunął mi pewną myśl. Na razie baza jest ustawiona pod kątem pojedyńczych kuidów. Są natomiast dodatki które występują jako paczki (np. tory, kładki, modułowe parowozownie) często spakowane w jeden cdp i dostępne pod jednym linkiem. Czy bylaby możliwość, żeby wpisać do kuidlandu taką paczkę? Tzn. w jednym zgłoszeniu piszę np. paczka torów, po przecinku wymieniam wszystkie kuidy w paczce i daję linka do niej. Ktoś wklepuje w bazę jeden z kuidów z paczki i wyświetla mu się link do całej paczuszki.
 
 
 
kamil11 
user


Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 64
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 19-05-2011, 11:50   

Aktualnie jest możliwość dodania pojedynczego kuid'a i dać do niego url'a i tak z każdym kuid'em (urle w bazie mogą się dublować). Można pomyśleć nad paczkami kuid'ów, ale aplikacja by musiała wyglądać inaczej - bym musiał przebudować bazę danych - jeśli większość jest za takim rozwiązaniem to mogę usiąść przy tym i to zmienić...
_________________
Początkujący miłośnik kolei... :)
 
 

znawca


Pomógł: 51 razy
Wiek: 39
Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 1114
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 19-05-2011, 11:55   

A może obyło by się bez przebudowy. Tzn. Do bazy może trafić 160 rekordów dla każdego dodatku z paczki oddzielnie. Chodzi tylko o to, żeby nie było konieczności 160 razy wpisywać te wszystkie dane w formularz, bo to będzie rzeźnia. Czyli zaznaczasz np. opcję dodaj paczkę i wtedy aplikacja dzieli zgłoszenie na tyle rekordów ile numerów kuid było wpisanych w pole.
 
 
 
kamil11 
user


Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 64
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 19-05-2011, 12:17   

Może i być tak, ale nadal muszę przebudować aplikację. Bym chciał, aby jakiekolwiek zmiany były przemyślane - najlepiej ustalone przez administrację strony PTT/Forum, aby ktoś mógł tym zarządzać jak to ma funkcjonować i w jakim kierunku ma to iść, ja się podejmuję rozwijania aplikacji, ale nie chcę, aby to odemnie zależało co i jak ma wyglądać - ja mogę to zaimplementować :]
_________________
Początkujący miłośnik kolei... :)
 
 
kamil11 
user


Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 64
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 24-05-2011, 11:19   

Sorry, że post pod postem, ale tak będzie widoczna zmiana w topicu... Więc aplikacja powstała i z Lutkiem oraz Vicia_007 poprawiamy aktualnie część zaimportowaną z PPT - autorzy swoich dodatków, które są na innych stronach mogli by dodawać swoje KUID'y :) Co do paczek to dobuduję tą funkcjonalność :)
_________________
Początkujący miłośnik kolei... :)
 
 
Tata Muminka
znawca


Pomógł: 89 razy
Wiek: 41
Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 3987
Skąd: Kluczbork
Wysłany: 24-05-2011, 11:28   

@kamil: nagradzamy tylko tych, którzy wala post za postem zanim upłynie 15 minut :)
 
 
 
kamil11 
user


Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 64
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 25-05-2011, 19:48   

Masowe dodawanie jest już dostępne, w polu kuid wpisujemy kuidy oddzielone spacją np:

kuid:123:345 kuid2:643:423:1 kuid:123:222 kuid:443:432

itp - w w/w przykładzie zostaną dodane cztery kuidy. Oczywiście te rozwiązanie ma tylko i wyłącznie sens w przypadku paczek. Na dniach zaimplementuje pole z wymaganymi kuid'ami.
_________________
Początkujący miłośnik kolei... :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group