FORUM PTT -  Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: mnich3001
04-07-2009, 12:13
data.ja
Autor Wiadomość
UBE
super trainz
kamil86 id=367236


Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 454
Skąd: Nowogrodziec
Wysłany: 22-04-2009, 09:34   

Wiesz Erni, z twojej strony jest to czysta zawiść, zero współpracy i porozumienia, a czy nie mogłeś przykładowo rzucić hasła aby taką paczkę zalegalizować? tylko odrazu do Auranu z tym....czyste wazylinarstwo...
 
 
 
zolwik
znawca
Dyżurny Ruchu



Pomógł: 232 razy
Wiek: 35
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 5125
Skąd: Wrocław
Wysłany: 22-04-2009, 15:46   

mialem to ostatnio napisac ale watek byl juz zamkniety



Kgrid pewnie na 100% gdyby ktos sobie umiesil bez twojej wiedzy twoja mapke .. albo jakis dodatek np repa loka...
to bys zaraz krzyczał ze złodziej... i idąc twoim tokiem np. rep nie jest złodziejstwem bo do repa nie jest dołączony orginalny lok.. wiec to nie bedzie kradzież...

a co do przecinków i kropek...
to nie wiem czy wiesz ale przecinek pełni rolę przerywnika w zdaniu, który sprawia ze wyrazy po przecinku mogą wystąpić jako osobne zdanie...
czyli wszystkie te wyrazy "Rozpowszechnianie, kopiowanie, wykorzystywanie do celów zarobkowych" nalezy rozumiec jako osobne.


idac dalej twoim tokiem myslenia... mam jakis salon komputerowy gdzie odstep do kompow jest darmowy.. ale za granie w TRS bede pobierac oplate... to wg ciebie jest mozliwe bo nie rozpowszechniam i nie kopiuje w celach zarobkowych... tylko na tym zarabiam





a teraz nowe...
Kamil86 to ty nie mogłeś napisać przed publikacją do auranu z pytaniem czy mozesz wydac cos takiego??


wazeliniarstwo?? lol... to jest jawne łamanie praw autorskich .. wiec to ze zgłosił to jest chyba oczywiste... a poza tym jak ktoś by np. zrobił repa na jakims loku i wydal go sobie bez zgody autora to zaraz bedzie dym o to ze zlodziej itp... tu masz identyczna sytuacje..
_________________
Pogromca AI

TOWARY i ŁADOWNIE PNT https://1drv.ms/u/s!AuMHAl_RhKy3f6eiQA_ZfFAf0BM?e=Gj1ZGa
 
 
 
Maki
zaawansowany
M.K.



Pomógł: 45 razy
Wiek: 38
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 701
Skąd: Słubice
Wysłany: 22-04-2009, 15:55   

kamil86 napisał/a:
Wiesz Erni, z twojej strony jest to czysta zawiść, zero współpracy i porozumienia, a czy nie mogłeś przykładowo rzucić hasła aby taką paczkę zalegalizować? tylko odrazu do Auranu z tym....czyste wazylinarstwo...

Głupi łosiu, gdybyś był przy rozmowie Erniego z ludźmi z Auranu na IRCu, byś wiedział, o co chodzi. I przestań bić pianę, bo szybciej stąd wylecisz niż ci się zdaje.
Ernie wklej też tą rozmowę z IRCa, to niektórym się oczy szerzej otworzą i włączy się lampka wskazująca na normalne myślenie.
 
 
 
KGrid
[Usunięty]

Wysłany: 22-04-2009, 16:09   

Zolwik, zajmij się może sobą, a nie innymi, bo ciekawi mnie skąd Ty niby tyle o mnie wiesz i o moim toku rozumowania.

Auran napisał, co autor zrobi, się okaże. Ja jako admin strony gdzie plik wisi żadnego emaila nie dostałem.

Cytat:
Głupi łosiu


Spokojniej.

Pzdr
 
 
erniesouchak
zaawansowany
I po co to wszystko?


Pomógł: 31 razy
Wiek: 40
Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 808
Skąd: Poznań/Kołobrzeg
Wysłany: 22-04-2009, 19:51   

Maila raczej nie dostaniesz, bo odpowiedz otrzymana byla na zadane przeze mnie pytanie, ktore tyczylo sie legalnosci tego pliku i nic wiecej. Co zrobicie - wasza sprawa, ocena prawna i moralna takiego dodatku jest jednoznaczna. A dla Kamila: gdybys dokladniej czytal posty to bys wiedzial ze podsunalem wam sposob na rozwiazanie tego problemu wczesniej, a teraz to sobie mozesz, tylko licz sie z tym ze za takie epitety wylot masz gwarantowany.
 
 
 
margera
zaawansowany



Pomógł: 40 razy
Wiek: 34
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 622
Skąd: Otwock
Wysłany: 22-04-2009, 21:13   

Pomijając kwestię licencji. Publikowanie plików gry jest zabronione, więc wydaje mi się że mod długo nie powisi. Ale jakimś obejściem tego jest udostępnienie plików potrzebnych do zrobienia go i stworzenie poradnika 'zrób to sam'. Każdy będzie mógł mieć ten bajer u siebie, a nikt nie opublikuje plików gry.
_________________
sztuczna inteligencja jest lepsza od naturalnej glupoty...

http://www.garnek.pl/margera/
http://otwockrail.cba.pl/
 
 
Jacek 83218
trainz


Pomógł: 15 razy
Wiek: 40
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 279
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-04-2009, 21:13   

Nie rozkręcajcie się bo zamknę znowu. :)

Jedno słowo ode mnie.
Takie kombinowanie z plikami to działanie na niekorzyść polskiej sceny.
Sprawa dość szybko wypłynie na wierzch i wszyscy, nie tylko wy, ale cała scena wyjdzie na złodzieji czy piratów. Możecie postarać się załatwić sprawę z Auranem legalnie. Chociaż ich reakcji się domyślam, po tym co Ernie nam tu przytoczył.

@ margera
Zrobienie takiego poradnika też jest zakazane.
Kod:
CoC extract - Giving, discussing, requesting, or linking to information that is either directly or indirectly related to obtaining pirated or unauthorized copyrighted materials, serial numbers, serial number generators and No-CD patches may result in an immediate ban.

Najprościej mówiąc, Auran nie tylko nie zezwala na rozpowszechnianie zmodyfikowanych plików, ale i na informowanie jak je samemu modyfikować.
_________________
Lenie i dzieci neo do gmaxa!!!
Ostatnio zmieniony przez Jacek 83218 22-04-2009, 21:19, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
jamie78
zaawansowany



Pomógł: 41 razy
Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 737
Skąd: Lublin
Wysłany: 22-04-2009, 21:52   

Moim zdaniem taki MOD to swoistego rodzaju crack, bo zmienia coś modyfikuje oryginlalny plik! Z mojego toku rozumowania cracki są nielegalne! I jeżeli producent zastrzega że wszelakie próby modyfikacji są niedozwolone to....wniosek nasuwa sie sam. A co do kropek i przecinków to służą one do oddzielenia i pokazania czynności które w tym momencie Auran uważa za nielegalne i niezgodne z prawem autorskim. Reasumując moim zdaniem ów Mod jest złamaniem prawa. Pozdrawiam!
_________________
Nil satis nisi optimum.
 
 
sa_krzysztof
super user


Pomógł: 14 razy
Wiek: 31
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 119
Skąd: Wł-ce
Wysłany: 23-04-2009, 09:19   

jamie78 czyli jeżeli posiadam oryginalną grę np. gta 4 i ją zmodyfikuje, to będzie to nielegalne? Czyli tym tropem każda gra, która jest tak modyfikowana, bez względu na to czy legalna czy nie, po modyfikacji i tak pirat.
Ostatnio zmieniony przez sa_krzysztof 23-04-2009, 09:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jacek 83218
trainz


Pomógł: 15 razy
Wiek: 40
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 279
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-04-2009, 09:23   

Zmodyfikować możesz. Publikować moda nie.
Na swoje potrzeby można grzebać w programie, ale byle to nie wyszło na jaw :).
_________________
Lenie i dzieci neo do gmaxa!!!
Ostatnio zmieniony przez Jacek 83218 23-04-2009, 09:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jamie78
zaawansowany



Pomógł: 41 razy
Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 737
Skąd: Lublin
Wysłany: 23-04-2009, 09:31   

Dokładnie o to mi chodzi! Modyfikować na swój własny użytek można pod warunkiem że owej modyfikacji nie udostępniamy! A z tego co widzę Auran say No dla udostępniania modów i udzielania informacji jak jej dokonać! A to że ktoś to udostępni via mail czy osobiście (bo oficjalnie juz nie można) to jego sprawa! Fakt pozostaje faktem i Auran ma swoje racje!
_________________
Nil satis nisi optimum.
 
 
erniesouchak
zaawansowany
I po co to wszystko?


Pomógł: 31 razy
Wiek: 40
Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 808
Skąd: Poznań/Kołobrzeg
Wysłany: 23-04-2009, 10:30   

Primo to wszystko jest zalezne. Bo sa tacy tworcy/wydawcy ktorzy pozwalaja modowac gre, zreszta tworzenie dodatkow do TRS takim modowaniem gry tez jest. Ale wszedzie sa granice - przyklad z serii Football Manager - majac dolaczony edytor mozna modyfikowac baze danych, ale pewne elementy sa zakodowane w pliku *.exe i taka publikacja modyfikowanego pliku jest juz zlamaniem licencji, ale jest i seria Europa Universalis gdzie modowanie obejmowalo takze w niektorych przypadkach pliki wykonywalne i tez zyja. Auran powiedzial ze jest tak a nie inaczej i tu nie ma nad czym deliberowac poslugujac sie przykladami, bo to i tak wykladni nie zmieni. A na haslo ze sa narzedzia sluzace do otwierania plikow *.ja mam kontrhaslo - jest narzedzie otwierajace pliki *.im - tez moze pozwolic dowolnie sobie ingerowac w nie? Jeszcze przy freeware to kwestia moralna, ale przy payware juz nie, bo masz czyjs zarobek (a przeciez TRS to program za kase a nie za darmo).
 
 
 
erniesouchak
zaawansowany
I po co to wszystko?


Pomógł: 31 razy
Wiek: 40
Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 808
Skąd: Poznań/Kołobrzeg
Wysłany: 23-04-2009, 17:03   

Do wiadomosci: Auran przyjrzy sie zawartosci moda i oceni sprawe, z tymze nie jest powiedziane ze wyda negatywna opinie, byc moze ona bedzie pozytywna - czyli ze mod moze byc publikowany (plus ew. warunki z ich strony jesli tego zazadaja).
 
 
 
UBE
super trainz
kamil86 id=367236


Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 454
Skąd: Nowogrodziec
Wysłany: 24-04-2009, 11:29   

Maki napisał/a:

Głupi łosiu, gdybyś był przy rozmowie Erniego z ludźmi z Auranu na IRCu, byś wiedział, o co chodzi. I przestań bić pianę, bo szybciej stąd wylecisz niż ci się zdaje.
Ernie wklej też tą rozmowę z IRCa, to niektórym się oczy szerzej otworzą i włączy się lampka wskazująca na normalne myślenie.


Uważaj na słowa kolego!, pisząć o mnie tak pokazujesz, że jesteś zwykłym prostakiem możliwe, że leczącym się u doktora Eckera....

Dobra koniec tych bezmyślnych wypowiedzi, drogi moderatorze moja prośba: jak możesz zablokuj temat lub najlepiej usuń go...w końcu ja go zacząłem...

To wszystko na ten temat, a podobno ktoś rzucił hasło aby mnie usunąć z forum... he Maki nic do Ciebie gościu nie mam, ale skoro straszysz to ja się boję... hehe jeśli chcecie usuwajcie...

A co do Auranu i tego moda to zostanie załatwiona sprawa, więc koniec tego tematu.
 
 
 
erniesouchak
zaawansowany
I po co to wszystko?


Pomógł: 31 razy
Wiek: 40
Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 808
Skąd: Poznań/Kołobrzeg
Wysłany: 24-04-2009, 11:32   

To w takim razie zwaz tez na swoje wczesniejsze pod moim adresem.
 
 
 
UBE
super trainz
kamil86 id=367236


Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 454
Skąd: Nowogrodziec
Wysłany: 24-04-2009, 11:44   

Wiem Erni poniosło mnie i dla tego przepraszam Cię, a co do reszty to napisałem wczesniej... Jak wspomniałem post wczesniej sprawa będzie załatwiona.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group